RPA در مقابل اتوماسیون تست: چه تفاوت هایی با هم دارند؟

0 0
Read Time:5 Minute, 55 Second

اصطلاحات تست اتوماسیون و RPA اغلب با یکدیگر تعویض می‌شوند و ممکن است تعجب کنیم که آیا هر دو برای اهداف یکسانی استفاده می‌شوند یا ابزارهای مشترکی دارند. این مقاله تصورات غلط را آشکار می کند و شباهت ها، تفاوت ها و احتمالات هر دو را بررسی می کند.

تم اتوماسیون فرآیند رباتیک با فشار دادن یک دکمه
تصویر: Tierney/Adobe Stock

ابزارهای اتوماسیون از آن زمان تاکنون از فناوری 4.0 در تکامل خود استفاده کرده اند. بخشی از این پذیرش از RPA، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای سرعت بخشیدن به اجرای وظایف در شاخه‌ها، مشاغل و صنایع مختلف فناوری اطلاعات استفاده می‌کند. تست نرم افزار همچنین استفاده از ابزارهای پیشرفته اتوماسیون را برای بی نقص کردن کار توسعه دهندگان تجربه کرده است.

با این حال، اتوماسیون تست و ابزارهای RPA – حتی اگر به جای یکدیگر استفاده شوند – یکسان نیستند. درک این تفاوت ها به ذینفعان درگیر در شرکت ها کمک می کند تصمیمات آگاهانه در مورد RPA و تست نرم افزار.

پرش به:

RPA چیست؟

RPA مخفف کلمه Robotic Process Automation است که به فناوری هایی اشاره دارد که قادر به تعامل با ابزارها، زیرساخت های فناوری اطلاعات و فرآیندهای تجاری با کمک هوش مصنوعی و ML برای یادگیری و خودکارسازی وظایف تکراری هستند. RPA یک راه حل عالی برای کارهای پر حجم است. می تواند عامل انسانی تکراری درگیر در فرآیندهای گردش کار تجاری را با استفاده از دستورات اجرا شده توسط ربات ها برای تقلید از فرآیندهای انسانی حذف کند.

RPA به کسب‌وکارها کمک می‌کند به دلیل عقب ماندگی‌های ایجاد شده از فرآیند خودکار، سازگارتر و آماده‌تر برای حسابرسی باشند. در عین حال، هنگامی که کارهای تکراری از مداخله انسان رها می شوند، دقت بهبود یافته وجود دارد. این باعث افزایش سطح بهره وری شرکت ها می شود و امکان شناخت بهتر فرصت ها و اجرای سریعتر تصمیمات را فراهم می کند.

دیدن: سیاست اخلاقی هوش مصنوعی (TechRepublic Premium)

امکان مقیاس‌پذیری با RPA از ساختار انتها به انتها ناشی می‌شود که به ربات‌های درگیر اجازه می‌دهد تا داده‌ها را برای فرآیندهای خاص یاد بگیرند و تفسیر کنند. RPA همچنین امکان استخراج اطلاعات را بدون نیاز به کدهای گسترده می دهد که می تواند باعث تغییرات ساختاری داده ها شود. از این رو برای آزمایش جلویی به بک‌اند برنامه‌ها نیز استفاده می‌شود و برای شروع پاسخ‌ها، راه‌اندازی عملکردهای جدید، ارتباط با سیستم‌های دیگر و گرفتن داده‌های خاص آموزش داده می‌شود.

RPA زمانی را که توسعه‌دهندگان صرف ایجاد APIهای سفارشی و یکپارچه‌سازی می‌کنند کاهش می‌دهد. این یک فرآیند مدیریت خودکار را فراهم می کند که به حذف افزونگی مداخله انسانی در طول آزمایش برنامه کمک می کند.

اتوماسیون تست چیست؟

تست اتوماسیون به روشی در تست نرم افزار اطلاق می شود که از ابزارهایی برای یادگیری، استخراج اطلاعات و کنترل اجرای تست های نرم افزاری استفاده می کند. به جای گردش کار و فرآیندهای تجاری، اتوماسیون تست بر خودکارسازی موارد تکراری که در طول آزمایش‌ها با آن‌ها مواجه می‌شوند تمرکز دارد. بدون شک، موارد آزمایشی به ویژه هنگام کار بر روی پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات تکراری و اضافی می شوند. تکرار فرآیند تست نرم افزار را مستعد خطا می کند و زمان صرف شده برای پروژه ها را طولانی تر می کند. تحویل نیز ضعیف است زیرا به راحتی می توان از اشکالات چشم پوشی کرد. اکثر ابزارهای آزمایشی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و پلتفرم‌های متقابلی را ارائه می‌کنند که می‌تواند امکان ادغام ابزارهای دیگر و همچنین DevOps‌های فعال را فراهم کند.

از این رو اتوماسیون تست و RPA مشابه هستند زیرا هر دو برای کاهش فرآیندهای تکراری دستی و در عین حال افزایش بهره‌وری و کیفیت خروجی استفاده می‌شوند.

تفاوت بین تست اتوماسیون و RPA چیست؟

تفاوت در هدف

هر دو فرآیند برای اتوماسیون برای اهداف مختلف استفاده می شوند. اتوماسیون تست به طور خاص برای اتوماسیون تست نرم افزار استفاده می شود در حالی که RPA برای فرآیندهای تجاری استفاده می شود که می تواند شامل اتوماسیون تست نرم افزار نیز باشد. به عنوان مثال، در حسابداری، اتوماسیون آزمایشی را می توان برای خودکار کردن آزمایش یک برنامه جدید استفاده کرد، در حالی که RPA می تواند برای خودکار کردن ورود داده ها و همچنین آزمایش برنامه استفاده شود.

تفاوت در کدنویسی

اتوماسیون تست نیاز به سطحی از دانش کدنویسی دارد زیرا نرم افزارهای مختلف با ساختارهای کد متفاوتی نوشته می شوند. پرسنل IT می توانند بین VBA، JAVA، Python یا دیگر پلتفرم های کم کد و بدون کد یکی را انتخاب کنند.

از طرف دیگر، RPA نیازی به دانش عمیق برنامه نویسی ندارد. پلتفرم‌های RPA از ویژگی کشیدن و رها کردن بصری برای اتوماسیون وظایف استفاده می‌کنند. با این حال، برای ورود به اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار پیشرفته، فرد باید در یک زبان برنامه نویسی تخصص داشته باشد تا بتواند به کدهای پایه دسترسی داشته باشد و دستکاری کند.

تفاوت در چرخه عمر و اجرا

اتوماسیون تست از:

  • طراحی مدیریت داده‌های آزمایشی که چارچوب اتوماسیون، مجموعه‌های آزمایشی را تشکیل می‌دهد.
  • سپس چرخه برای تولید موارد آزمایشی که با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی برای اجرای وظایفی که معمولاً توسط انسان‌ها انجام می‌شوند، ساخته می‌شوند.
  • با داده‌های آزمایشی به‌دست‌آمده از کد نوشته شده، ضبط‌کننده‌های هوشمند یا پلت‌فرم‌های بدون کد، کیس‌های ساخته شده برای کشف عیوب در چنین محصولاتی اجرا می‌شوند.
  • اگر در حین اجرای اتوماسیون تست خطا وجود داشته باشد، مرحله بعدی چرخه شامل یک فرآیند اشکال زدایی است که می تواند با ابزارهای هوش مصنوعی خودآموز نیز تسریع شود.
  • عبارات پایانی شامل تجزیه و تحلیل نتایج برای دریافت یک نمای کلی از محصول آزمایش شده است که سپس گزارشی را تشکیل می دهد که برای پشتیبانی و نگهداری مداوم به تیم توسعه ارسال می شود.

فرآیندهای RPA شامل یک چرخه در مقیاس بزرگتر است:

  • نرم افزار گردش کار کسب و کار را تجزیه و تحلیل می کند تا بفهمد چه بخش هایی از کسب و کار را می توان خودکار کرد.
  • پس از تعیین اینکه چه چیزی باید در صنعت خودکار شود، یک ربات برای تقلید از فرآیند گردش کار توسعه داده می شود.
  • این ربات همچنین برای اطمینان از انطباق و عدم وجود خطا قبل از اجرا، پشتیبانی و نگهداری کامل آزمایش می شود.

تفاوت در مقیاس کاربرد

اتوماسیون آزمایشی فقط در بخش کوچکی از یک شرکت برای برنامه های کاربردی نرم افزاری موجود اجرا می شود. برخی از این بخش های کوچک شامل تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت و تیم های مهندسی فناوری اطلاعات است. RPA تمام ادارات را در بر می گیرد. نه تنها این، بلکه به دنبال ایجاد ارتباط متقابل بین فرآیندهای آنها است. RPA اجازه می دهد تا داده ها در شرکت ها برای دسترسی آسان و تجزیه و تحلیل متمرکز شوند.

هم RPA و هم اتوماسیون تست مستقل از پلتفرم هستند و هر دو به دنبال بهبود کیفیت پیشنهادات سازمانی هستند. بسته به آنچه باید به دست آید، تیم ها می توانند تصمیم بگیرند که در پروژه اتوماسیون بعدی خود شرکت کنند.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا