Rackspace به دنبال بررسی استراتژیک شرکت، فروش واحد تجاری را مورد بررسی قرار می دهد

0 0
Read Time:3 Minute, 16 Second

Rackspace Technology در حال بررسی فروش حداقل یکی از واحدهای تجاری خود است، زیرا مشخص کرده است که “مجموع قطعات آن” می تواند ارزشمندتر از این شرکت در شکل فعلی باشد.

مدیرعامل این شرکت، کوین جونز، در بیانیه‌ای که در پاسخ به انتشار عمومی نتایج سه‌ماهه اول ارائه‌دهنده ابر مدیریت شده منتشر شد، اعتراف کرد، جایی که او در مورد “رشد درآمد و سودآوری جامد” شرکت در طول سه ماه اول صحبت کرد. از سال مالی خود

این شرکت نسبت به سال قبل 7 درصد افزایش درآمد به 776 میلیون دلار داشت که این شرکت به جذب مشتریان جدید و افزایش پولی که مشتریان فعلی آن برای ارائه خدمات چند ابری خرج می‌کنند نسبت داد.

بر اساس سال به سال، نتایج همچنین نشان داد که زیان شرکت از 64 میلیون دلار در سه ماهه اول 2021 به 39 میلیون دلار در سه ماهه مشابه امسال کاهش یافته است.

در حالی که نتایج به‌عنوان یک پیشرفت مثبت برای Rackspace تلقی می‌شود، جونز همچنین در بیانیه‌ای تأیید کرد که اخیراً یک بررسی استراتژیک عمیق از کسب‌وکار به نتیجه رسیده است که می‌تواند منجر به فروخته شدن بخش‌هایی از شرکت شود.

او گفت: «همانطور که ما این بررسی استراتژیک را تکمیل کردیم و همچنین بر اساس علاقه ورودی به یکی از کسب‌وکارهایمان، به این نتیجه رسیدیم که ارزش‌گذاری مجموع قطعات فناوری Rackspace می‌تواند بیشتر از ارزش فعلی شرکت ما باشد. این تا حدی ناشی از نمایه رشد جذاب ابر عمومی است. بر این اساس، ما در حال ارزیابی جایگزین ها و گزینه های استراتژیک هستیم. با توجه به تحولات، اطلاعات بیشتری را در صورت لزوم ارائه خواهیم کرد.»

در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران، رونویسی شده توسط به دنبال آلفا، این شرکت گفت که قصد دارد تا سپتامبر 2022 جزئیات بیشتری در مورد استراتژی آینده خود به اشتراک بگذارد.

این تماس همچنین اطلاعات بیشتری را در مورد دلایلی ارائه کرد که چرا در حال بررسی فروش بخش‌هایی از کسب‌وکار خود است، زیرا شرکت همچنان به «سازمان‌دهی مجدد» خود ادامه می‌دهد تا تمرکز بیشتری بر دو بازار اصلی خود داشته باشد: ابر خصوصی و عمومی. ابر

جونز در این تماس گفت: «ما در دو بازار بسیار متفاوت چند ابری با مدل‌های عملیاتی، مسیرهای رشد و چشم‌انداز سرمایه‌گذاری متفاوت فعالیت می‌کنیم. از یک سو، ابر عمومی در یک موج رشد بلندمدت و سکولار قرار دارد و یک خط تولید خدمات محور است که سرمایه محور است و می‌توانیم سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای انجام دهیم تا فضای خالی و فرصت‌های رشد بیشتری را جذب کنیم.

از سوی دیگر، فضای ابری خصوصی و میزبانی مدیریت شده در بازاری با رشد کم قرار دارد که در آن تمرکز ما بر بهینه سازی سود و جریان نقدی رایگان است. استراتژی ما برای به حداکثر رساندن ارزش سهامداران اکنون مورد توجه قرار گرفته است و بنابراین در حال بررسی سازماندهی مجدد فناوری Rackspace در این دو بازار هستیم.

خبر فروش کمتر از دو سال پس از تبدیل شدن مجدد Rackspace به یک شرکت سهامی عام منتشر شد. پس از خرید آن توسط خانه سهام خصوصی Apollo Global Management در سال 2016، شاهد خروج آن از بورس اوراق بهادار بود..

در آن زمان، شرکت پس از مشاهده تلاش‌هایش برای تقابل با هر دو شرکت در فضای ابری عمومی، در حال تغییر موقعیت خود به عنوان تأمین‌کننده خدمات مدیریت‌شده برای خدمات وب آمازون و مشتریان مایکروسافت آژور بود.

تیم رهبری ارشد آن زمان شرکت در بیانیه‌ای که پس از خرید آن توسط آپولو به مطبوعات ارائه شد، گفت: خصوصی شدن به آن اجازه می دهد تا به کار بر روی استراتژی ابر مدیریت شده خود در پشت درهای بسته ادامه دهد.

در آگوست 2020، شرکت دوباره با پیشنهاد عمومی اولیه 703.5 میلیون دلار وارد بورس شد. با کاهش بیش از 20 درصدی قیمت سهام در اولین روز معاملاتی خود.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا