Microsoft Defender در مقابل Trellix: مقایسه نرم افزار EDR

0 0
Read Time:4 Minute, 30 Second

به دنبال ایمن سازی شبکه خود هستید؟ Microsoft Defender و Trellix دو مورد از محبوب‌ترین گزینه‌های نرم‌افزاری برای تشخیص و پاسخ به نقطه پایانی هستند. ویژگی های این ابزارهای EDR را مقایسه کنید.

تصویری از نرم افزار امنیتی که از نقاط پایانی محافظت می کند.
تصویر: Adobe Stock/ArtemisDiana

با پیچیده تر شدن تهدیداتی مانند بدافزار و باج افزار، شرکت ها باید برای افزایش امنیت شبکه خود احتیاط کنند. هر دو Microsoft Defender و Trellix Endpoint Security برتر هستند تشخیص و پاسخ نقطه پایانی (EDR) ابزارهای نرم افزاری با ویژگی های مختلف که برای کمک به محافظت از شبکه ها، دستگاه ها و داده ها طراحی شده اند.

پرش به:

Microsoft Defender چیست؟

Microsoft Defender برای Endpoint یک ابزار امنیتی نقطه پایانی است که هشدارهای تهدید و کاهش حملات را برای فیشینگ، بدافزار و باج افزار ارائه می دهد. این نرم افزار به طرز ماهرانه ای با سایر محصولات مایکروسافت ادغام می شود تا ویندوز، macOS، لینوکس، اندروید، iOS و دستگاه های شبکه را در برابر تهدیدات پیچیده ایمن کند.

Trellix چیست؟

از ادغام محصولات McAfee و FireEye در ژانویه 2022 متولد شد. امنیت نقطه پایانی Trellix یک ابزار نرم افزاری قوی EDR است که از یادگیری رفتاری و ماشینی برای خودکارسازی تشخیص تهدید و حمله استفاده می کند. علاوه بر این، با یک لایه سرویس مشترک و یک موتور اصلی ضد بدافزار و همچنین یک فرآیند اسکن تطبیقی ​​که می‌تواند منابع را فقط روی منابع مشکوک یا ناشناخته متمرکز کند، به کاهش تقاضای CPU کمک می‌کند.

مقایسه ویژگی Microsoft Defender در مقابل Trellix

Microsoft Defender و Trellix Endpoint Security شباهت های زیادی در ویژگی های خود دارند، از جمله توانایی آنها در استفاده از یادگیری ماشین برای شناسایی و کاهش تهدیدات. اما در جایی که مایکروسافت انعطاف‌پذیری زیادی را ارائه می‌دهد و همچنین آشنایی برای کسانی که قبلاً از ویندوز و محصولات مبتنی بر مایکروسافت استفاده می‌کنند، Trellix به کاربران این امکان را می‌دهد که در تلاش‌های امنیتی خود فعال باشند.

ویژگی مایکروسافت دیفندر امنیت نقطه پایانی Trellix
حفاظت از بدافزار آره آره
ضد فیشینگ آره آره
تحلیل تهدید رفتاری آره آره
مدل تک نماینده خیر آره
فراگیری ماشین آره آره
دفاع از تهدید برای دستگاه های تلفن همراه آره آره
تشخیص تهدید مبتنی بر ابر آره آره
احراز هویت دو مرحله ای آره آره

شناسایی و کاهش حملات

Microsoft Defender در شناسایی حملات شناخته شده و ناشناخته کار بسیار خوبی انجام می دهد. Microsoft Defender for Endpoint یک سرویس شکار تهدید مدیریت شده دارد که شکار فعال، اولویت بندی، و زمینه و بینش اضافی را به تهدیدهای شناسایی شده اضافه می کند. همچنین از شناسایی خودکار تهدید و حمله برای بررسی تهدیدها، امنیت شبکه‌ها، یافتن آسیب‌پذیری‌ها و توقف حملات استفاده می‌کند.

Trellix Endpoint Security شامل اسکن بدافزار پیشرفته برای دفاع فعال در برابر حملات شناخته شده یا ناشناخته است. اگر نرم افزار فعالیت مشکوکی از جمله هرگونه تلاش برای رمزگذاری یا دسترسی به داده ها را شناسایی کند، Trellix فورا تهدیدات مشکوک را در قرنطینه قرار می دهد و کپی های امنی از فایل های حساس شما ایجاد می کند، بنابراین چیزی از بین نمی رود.

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی رفتاری

مایکروسافت دیفندر هم از یادگیری ماشینی و هم از الگوریتم هوش مصنوعی رفتاری برای شناسایی و کاهش تهدیدات و حملات استفاده می کند. سنسورهای رفتاری مایکروسافت سیگنال‌های رفتاری سیستم عامل را جمع‌آوری و پردازش می‌کنند و این داده‌های حسگر را برای شناسایی هر گونه آسیب‌پذیری یا تهدید ارسال می‌کنند. این داده ها به طور ایمن در یک مکان خصوصی و مبتنی بر ابر ذخیره می شوند.

Trellix همچنین از قابلیت‌های رفتاری و یادگیری ماشینی برای شناسایی تهدیدات روز صفر استفاده می‌کند. این امکان را برای شناسایی زودتر تهدیدها نسبت به سیستم‌های تشخیص تهدید یا اسکن سنتی فراهم می‌کند. Trellix همچنین از یادگیری رفتاری با ثبت رفتار در سطح فرآیند در سراسر سیستم و تجزیه و تحلیل داده های ثبت شده برای نشانه های تکنیک ها و روش های حمله استفاده می کند.

دیدن: سیاست اخلاقی هوش مصنوعی (TechRepublic Premium)

طراحی تک نماینده در مقابل چند نماینده

مایکروسافت یک طراحی چند عاملی دارد تا طراحی یک نماینده. این انعطاف پذیری بیشتری را برای مدیران فراهم می کند و اگر چندین نقطه پایانی دارید که می خواهید با نیازهای امنیتی مختلف ایمن کنید، می تواند مفید باشد. با این حال، برای به روز رسانی پلت فرم نیاز به به روز رسانی کل سیستم عامل دارد.

Trellix Endpoint طراحی تک عاملی با ویژگی‌های دفاعی یکپارچه از جمله مهار تهدید، یادگیری ماشین و تشخیص نقطه پایانی دارد. طراحی‌های تک عاملی توسط برخی مدیران ترجیح داده می‌شوند، زیرا پیاده‌سازی و مدیریت آن‌ها آسان‌تر است.

انتخاب Microsoft Defender در مقابل Trellix

Microsoft Defender و Trellix گزینه های قوی برای کسانی هستند که به ابزارهای تشخیص نقطه پایانی و پاسخ نیاز دارند. هر دو ابزار EDR نیازهای کسب و کارها در هر اندازه از جمله مشاغل کوچک، متوسط ​​و سازمانی را برطرف می کنند.

Microsoft Defender یک انتخاب قوی برای کسانی است که قبلاً از سیستم های مبتنی بر ویندوز و مایکروسافت استفاده می کنند زیرا به طور یکپارچه با سایر محصولات مایکروسافت از جمله Active Directory و Exchange Server یکپارچه می شود. اما در حالی که Trellix نسبتاً جدید است، تاریخچه آن به عنوان McAfee و FireEye آن را به یک رقیب قدرتمند برای امنیت نقطه پایانی با شهرت قابل توجهی تبدیل می کند که در حال حاضر با شناسایی و کاهش تهدیدات روز صفر خود در حال ایجاد آن است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا