ICO از پلیس می‌خواهد به «جمع‌آوری بیش از حد» داده‌های شخصی از قربانیان تجاوز و تجاوز پایان دهد

0 0
Read Time:9 Minute, 6 Second

سازمان دیده‌بان حریم خصوصی بریتانیا از پلیس و دادستان‌های سلطنتی خواسته است تا «فوراً» جمع‌آوری مقادیر زیادی اطلاعات حساس شخصی از قربانیان تجاوز جنسی و تجاوز جنسی را متوقف کنند.

دفتر کمیساریای اطلاعات (ICO) گفت که پلیس از قربانیان جرم می‌خواهد که با افشای مقادیر زیادی داده‌های شخصی حساس و در برخی موارد نامربوط که قوانین حریم خصوصی را نقض می‌کنند، رضایت دهند.

این عمل که به پلیس امکان دسترسی به داده های تلفن قربانی، سوابق پزشکی، سوابق خدمات اجتماعی، یادداشت های گفتگوهای خصوصی قربانیان با درمانگران و سوابق مدرسه تاریخی را می دهد، قربانیان را از گزارش جنایات جدی باز می دارد.

جان ادواردز، کمیسر اطلاعات، در نظری که امروز منتشر شد، گفت که پلیس و دادستان ها تجاوز جنسی و قربانیان تجاوز جنسی را با قرار دادن آنها در معرض بازرسی بیش از حد در معرض آسیب های بیشتر قرار می دهند.

او گفت: «با قربانیان به عنوان مظنون رفتار می‌شود و مردم دوباره توسط سیستمی که انتظار دارند از آنها حمایت کند، احساس قربانی شدن می‌کنند.

او افزود: «برای بازسازی اعتماد نیاز به تغییر است که قربانیان بیشتری را قادر می‌سازد عدالتی را که حقشان است، جستجو کنند.»

استفاده از اظهارات استافورد “غیر قانونی”

ICO از نیروهای پلیس خواست به استفاده از «بیانیه‌های استافورد» – فرم‌های رضایت امضا شده توسط قربانیان – که به پلیس حق دسترسی به اطلاعات حساس مربوط به آنها را از سایر سازمان‌ها می‌دهد پایان دهند.

این تنظیم کننده گفت که استفاده از فرم ها برای دسترسی به داده های شخصی گسترده – که می تواند شامل اطلاعات مربوط به اعتقادات مذهبی، جنسیت و تاریخچه پزشکی افراد باشد – “غیر قانونی” است.

در برخی موارد شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه سرویس دادستانی سلطنتی (CPS) از پلیس می‌خواهد تا قبل از اینکه دادستان در مورد صدور اتهامات جنایی تصمیم بگیرد، “تمرینات ماهیگیری” را برای دسترسی به تمام اطلاعات موجود در مورد قربانیان سوء استفاده انجام دهد.

گروه‌های حمایتی می‌گویند که به قربانیان گفته می‌شود که اگر می‌خواهند پرونده‌شان را پیش ببرند، حقوق خود را برای حفظ حریم خصوصی امضا کنند.

Claire Waxman، کمیسر قربانیان لندن به ICO گفت: “قربانیان که از اعطای دسترسی امتناع می ورزند، علیرغم شواهد قوی که خلاف آن را تایید می کند، پرونده آنها با نرخ هشدار دهنده ای کاهش می یابد.”

قربانیان از گزارش جنایات اطمینان ندارند

کمیسر اطلاعات استدلال می‌کند که سیستم عدالت کیفری نتوانسته است اعتماد و اطمینان قربانیان را در حین بررسی پرونده‌هایشان جلب کند، که منجر به نرخ اتهام و محکومیت «بسیار پایین» می‌شود.

کمیسر قربانیان انگلیس و ولز یافت از هر پنج قربانی یک نفر حداقل تا حدی به دلیل نگرانی در مورد افشای اطلاعات خصوصی خود، شکایت های جنایی خود را پس گرفتند.

برای بسیاری از قربانیان کمیسر متوجه شد که بررسی زندگی خصوصی آنها در تصمیم آنها برای گزارش نکردن تجاوز جنسی مؤثر بوده است.

قربانیان نگران این بودند که سوابق ارتباطات دیجیتال، پزشک عمومی، بیمارستان، مدرسه و سوابق شغلی آنها در جریان دادرسی کیفری فاش شود.

آنهایی که شکایت کردند، بررسی دقیق زندگی آنها آسیب زا بود.

در مطالعه دیگری، بررسی تجاوز جنسی در لندن دریافتند که در 58 درصد موارد بررسی شده، قربانی ادعاهای خود را پس گرفته است.

در 30 درصد دیگر از موارد بررسی شده، پلیس تصمیم گرفت هیچ اقدامی انجام ندهد و تنها 3 درصد از جرایم گزارش شده منجر به محکومیت شدند.

درخواست های غیر ضروری و بیش از حد

ICO در نظر خود گفت که پلیس و دادستان درخواست‌های «غیرضروری و بیش از حد» برای اطلاعات شخصی کرده‌اند.

جمع آوری بیش از حد داده ها می تواند باعث شود که قربانیان احساس “قربانی مجدد” کنند و آنها را از سیستم عدالت کیفری کنار بکشند، به این معنی که مجرمان مورد بازخواست قرار نخواهند گرفت.

ICO گفت: «در چنین مواردی به نظر می‌رسد قربانیان در مقایسه با مظنونان در معرض سطح بسیار بیشتری از بررسی اطلاعات شخصی خود قرار می‌گیرند.

در برخی شرایط پلیس و دادستان بر اساس اطلاعاتی که با حمله مورد بحث ارتباطی ندارد در مورد پرونده ها قضاوت می کنند.

در موارد دیگر آنها تصمیماتی را بر اساس «تفسیرهای ساده انگارانه» از اطلاعاتی که دریافت کرده‌اند، بدون ارائه فرصتی برای توضیح به قربانی گرفته‌اند.

سفرهای ماهیگیری

به گفته رگولاتور، پیشنهاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه سرویس دادستانی سلطنتی ممکن است پلیس را به ارائه مقادیر بیش از حد داده در هنگام موارد تجاوز و سوء استفاده سوق دهد.

آ مرور توسط بازرسی خدمات دادستانی HM Crown دریافت که CPS در برخی موارد از پلیس خواسته است تا قبل از اینکه اتهامی را در پرونده تجاوز به عنف در نظر بگیرد، تمام مطالب دیجیتالی ممکن و تمام مطالب ممکن شخص ثالث را ارائه دهد.

بررسی دیگر دریافتند که افسران پلیس بر این باور بودند که درخواست‌های CPS برای داده‌های مربوط به قربانیان به روش استاندارد تبدیل شده است و خطوط تحقیقاتی آن‌ها بیش از حد گسترده شده است و شبیه سفرهای ماهیگیری است.

ICO گفت که به طور مداوم در طول تحقیقات خود شنیده است که پلیس ممکن است تمایل داشته باشد تا حد ممکن اطلاعات بیشتری را در مورد یک قربانی جستجو کند، با این پیش بینی که دادستان ها قبل از تصمیم گیری در مورد اتهام از آنها درخواست خواهند کرد.

ICO گفت: «در بدترین حالت، این رویکرد عمومی را می توان به عنوان تلاشی حدس و گمان برای شناسایی شواهدی از «شخصیت بد» یا سابقه قبلی قربانی که ممکن است بر اعتبار آنها در دادگاه تأثیر بگذارد تفسیر کرد.

طبق این سند، این عمل مغایر با قانون حفاظت از داده‌ها است و بار قابل توجه و غیرضروری را بر دوش پلیس قرار می‌دهد تا مطالب را بررسی کند تا از تعهدات افشای خود پیروی کند.

ICO گفت: «از گزارش‌های رسمی تحقیقات اخیر واضح است که نیاز مبرمی برای روشن شدن شرایطی وجود دارد که تحت آن بازرسان می‌توانند مواد مربوط به قربانیان را در جریان تحقیقات جنایی خود پردازش کنند.»

رضایت آگاهانه زیر سوال رفته است

ICO موجود در a گزارش در مورد استفاده پلیس از استخراج داده‌های تلفن همراه در سال 2020، قربانیانی که از ضربه روحی رنج می‌برند ظرفیت محدودی برای رضایت عقلانی کاملاً آگاهانه برای دریافت اطلاعات تلفن همراه خود توسط پلیس داشتند.

تحقیقات به نقل از ICO نشان می دهد که تنها یک سوم از قربانیان موافقت کردند که پلیس به وضوح توضیح داده است که چرا آنها باید به سوابق تلفن همراه دسترسی داشته باشند.

پلیس همچنین توضیح نداد که چگونه اطمینان حاصل می کند که داده ها فقط در صورت مرتبط بودن و ضروری بودن برای تحقیقات قابل دسترسی هستند.

عدم توازن قدرت بین پلیس و قربانیان و این تصور که اگر قربانیان با افشای اطلاعات شخصی خود موافقت نکنند، ممکن است پرونده ادامه پیدا نکند، همچنین سؤالاتی را در مورد اینکه آیا قربانیان می‌توانند رضایت آزادانه ارائه دهند، ایجاد می‌کند.

هنگامی که قربانیان رضایت پلیس را برای استفاده از اطلاعات خصوصی خود دادند، به دلیل الزامات پلیس برای حفظ اطلاعات جمع آوری شده برای تحقیقات، امکان پس گرفتن آن برای آنها غیرممکن بود.

توصیه ها

ICO از شورای رئیس پلیس ملی می‌خواهد تا از همه نیروهای پلیس در بریتانیا بخواهد که به این عمل از قربانیان بخواهند که «بیانیه‌های استافورد» را تکمیل کنند که به پلیس اجازه می‌دهد اطلاعات شخصی بیش از حد را به دست آورد.

هر گونه اطلاعات شخصی به دست آمده باید کافی، مرتبط، بیش از حد و مرتبط با تحقیقات باشد.

رگولاتور گفت که روسای پلیس باید اعلان‌هایی را تهیه کنند که پلیس بتواند برای درخواست داده‌ها به اشخاص ثالث ارائه کند.

آنها باید روشن کنند که درخواست ها داوطلبانه یا اجباری هستند، دلیل اینکه پلیس به دنبال اطلاعات است و خطر افشای اطلاعات برای متهم را توضیح دهند.

فرماندهان پلیس همچنین باید سیاست ها و آموزش های خود را به روز کنند تا آن را با نظر ICO مطابقت دهند.

این شامل روشن کردن زمان مناسب برای دسترسی به داده‌ها از دستگاه‌های الکترونیکی قربانیان یا سازمان‌های شخص ثالث، نحوه استفاده از اطلاعات، چه کسی پلیس می‌تواند آن را فاش کند، و چگونه می‌توان از آن محافظت کرد.

ICO گفت که پلیس و دادستان باید قبل از به دست آوردن اطلاعات حساس در مورد یک قربانی، نشان دهند که ابزارهای دیگری را که کمتر مزاحم حریم خصوصی هستند در نظر گرفته اند.

اطلاعات جمع‌آوری‌شده باید پیوند واضحی با هدف تحقیق داشته باشد، باید به آنچه ضروری است محدود شود و در صورت عدم نیاز حذف شود.

ICO گفت، حتی زمانی که سازمان‌ها الزامات حفاظت از داده‌ها را برآورده می‌کنند، قربانیان باید در طول تحقیقات در مورد داده‌هایشان درگیر شوند.

قربانیان تجاوز، حیثیت را انکار کردند

کسنیا باکیناافسر حقوقی در گروه کمپین Privacy International، به Computer Weekly گفت که قربانیان تجاوز جنسی و تجاوز جنسی از حیثیت خود محروم می شوند.

«جمع آوری اطلاعات شخصی حساس از قربانیان تجاوز جنسی و تجاوز جنسی توسط پلیس عمیقاً مشکل ساز است. همانطور که از گزارش قبلی ICO در مورد استخراج داده ها از تلفن های همراه می دانیم، اطلاعات جمع آوری شده اغلب بیش از حد، نامتناسب و فراتر از خط معقول تحقیق پلیس است.

کلر واکسمنکمیسر قربانیان لندن، گفت که گزارش ICO نشان می‌دهد که سیستم قضایی همچنان از قربانیان تجاوز بیش از حد درخواست می‌کند و عدالت را از آنها سلب می‌کند.

«من در ابتدا پس از شنیدن درخواست‌های تهاجمی و نامتناسب از قربانیان و عدم حمایت در درک حقوق خصوصی آنها، که باعث می‌شود قربانیان تجاوز احساس کنند کسانی هستند که محاکمه می‌شوند و مجبورشان کرده‌اند از روند خارج شوند، خواستار این تحقیق شدم. من هنوز موردی را ندیده‌ام که سوابق مدرسه ابتدایی یا یادداشت‌های مشاوره حاوی اطلاعات مرتبط باشد، اما این درخواست‌ها مرتباً انجام می‌شود.»

جین باتلر، مدیر اجرایی بحران تجاوز جنسی در انگلستان و ولز، گفت که توصیه‌های کمیسر این امکان را دارد که تجارب قربانیان و بازماندگان عدالت کیفری را «به‌طور چشمگیری بهبود بخشد».

“برای مدت طولانی، پلیس و CPS از قربانیان تجاوز و بازماندگان تجاوز به عنف و بازماندگان درخواست داده اند، و گاهی اوقات، مقادیر غیرمنطقی و بیش از حد داده های شخصی را می خواهند. به نظر می رسد گزارش یک تجاوز به معنای چشم پوشی از حق خود برای حفظ حریم خصوصی است: برای انتظار عدالت باید منتظر بررسی دقیق باشید.

نقض غیرقانونی حریم خصوصی

کمیسر اطلاعات گفت که نگران است که جنبه‌های تحقیقات فردی مربوط به داده‌های قربانیان از مقررات عمومی حفاظت از داده‌های بریتانیا و قانون حفاظت از داده‌های بریتانیا خارج است و بنابراین غیرقانونی است.

ICO گفت که احتمالاً در آینده زمانی که پلیس و دادستان به دستورالعمل‌های مندرج در این نظر عمل نکرده‌اند، اقدامات اجرایی انجام دهد.

رگولاتور گفت: “نقض قانون، از جمله جمع آوری بیش از حد اطلاعات قربانیان، می تواند سازمان ها را برای اقدامات نظارتی باز بگذارد.”


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا