Google Fiber برای اولین بار در پنج سال گذشته گسترش می یابد و به پنج ایالت جدید می آید

0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

home-broadband.jpg

توسط ایده کیزی — Shutterstock

سرویس پهنای باند Google Fiber دوباره در حال گسترش است و برنامه‌های خود را برای آوردن این سرویس به پنج ایالت – آریزونا، کلرادو، نبراسکا، نوادا و آیداهو – طی چند سال آینده اعلام کرده است.

از آن زمان این اولین گسترش بزرگ Google Fiber است توقف عرضه شبکه در 9 شهر در اکتبر 2016.

گسترش به پنج شهر جدید طی چند سال آینده در انتظار تاییدیه های شهر است.

“این ایالت ها کانون اصلی رشد ما برای چندین سال آینده، همراه با توسعه مستمر در مناطق متروی فعلی ما خواهند بود.” دینی جین، مدیر عامل گوگل فیبر، در یک پست وبلاگی گفت.

گوگل فیبر اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد سرویس فیبر گیگابیتی خود را به مسا، آریزونا و کلرادو اسپرینگز، کلرادو گسترش دهد. مسا برنامه Google Fiber را در ماه جولای تأیید کردو آن را به اولین شهری در آریزونا تبدیل می کند که این خدمات را دریافت می کند.

جین، مدیر ارشد سابق کابل تایم وارنر که در سال 2018 به عنوان مدیر عامل گوگل فیبر منصوب شد، می‌گوید Google Fiber در سال‌های اخیر مشغول «پشت‌صحنه» و پالایش ارائه خدمات و محصولات بوده است.

جین به رویترز گفت Google Fiber اکنون آماده است تا “کمی سرعت ساخت را افزایش دهد” با مجموعه توسعه این سرویس را به 22 منطقه مترو برساند، از 17 امروز.

گوگل در سال 2012 گوگل فیبر را با برنامه هایی برای تکان دادن بازار پهنای باند ایالات متحده و به چالش کشیدن شرکت های فعلی مانند Comcast و AT&T راه اندازی کرد. Google Fiber شرکت‌های فعلی را مجبور کرد که قیمت‌های آن را در برخی مناطق مطابقت دهند.

اما به عنوان خبر گوگل فیبر اخراج کارگران در آگوست 2016 منتشر شد، AT&T گوگل فیبر را مسخره کرد دست کم گرفتن پیچیدگی و هزینه ساخت شبکه فیبر. در آن مرحله، گوگل به دنبال تسریع پوشش بود و در اوایل همان سال بود ارائه دهنده پهنای باند بی سیم Webpass را خریداری کرد برای تحویل اینترنت به ساختمان های آپارتمانی

جین به رویترز گفت که گوگل فیبر امروز نشان می دهد که قصد ندارد کل ایالات متحده را پوشش دهد.

او گفت: “10 سال پیش این تصور وجود داشت که Google Fiber تلاش می کند کل کشور را بسازد. آنچه ما در اینجا به آن اشاره می کنیم این است که “نه، ما در تلاش برای ساختن کل کشور نیستیم”.

Google Fiber در سال 2015 بخشی از گروه شرط‌های دیگر آلفابت شد تا به سرمایه‌گذاران شفافیت بیشتری در مورد هزینه‌های پروژه‌های زیان‌دهی مانند X، که بر Project Loon و خودروهای خودمختار Google، که اکنون Waymo نامیده می‌شود، نظارت می‌کرد، ارائه دهد.

جین گفت که گروه باید از “روح و فرهنگ نوآوری فوق العاده به یک برتری عملیاتی” حرکت کند و نمی تواند به “کیف پول یک والدین ثروتمند” تکیه کند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا