Fortinet vs Palo Alto: مقایسه نرم افزار EDR

0 0
Read Time:6 Minute, 48 Second

شبکه‌های فورتینت و پالو آلتو به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا نقاط پایانی خود را ایمن کنند و وضعیت امنیت سایبری خود را با ارائه نرم‌افزار تشخیص نقطه پایانی و پاسخ پیچیده بهبود بخشند. اما کدام نرم افزار برای شما بهترین است؟

فورتینت-پالو-آلتو
تصویر: Alexander Limbach/Adobe Stock

پالو آلتو چیست؟

تله های شبکه پالو آلتو یک راه حل حفاظت از نقطه پایانی است که از فناوری محافظت از نقطه پایانی موثر در کنار قابلیت های تشخیص و پاسخ نقطه پایانی به عنوان یک عامل یکپارچه استفاده می کند. این به تیم های امنیتی این امکان را می دهد که به طور خودکار از حملات محافظت، کشف و پاسخ دهند. Palo Alto از تکنیک های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای مدیریت حملات ناشناخته، شناخته شده یا پیچیده استفاده می کند.

Fortinet چیست؟

FortiEDR راه حل EDR Fortinet است که محافظت از نقطه پایانی خودکار قبل و بعد از عفونت را در زمان واقعی ارائه می دهد. Fortinet با پاسخ‌دهی هماهنگ‌شده به رویداد در بسیاری از دستگاه‌های ارتباطی مانند سرورهایی با سیستم‌عامل‌های قدیمی و فعلی، و فناوری عملیاتی و سیستم‌های تولیدی، ثابت می‌کند که یک پلت‌فرم امنیتی نقطه پایانی جامع است. به طور فعال سطح حمله را کاهش می دهد، از عفونت های بدافزار جلوگیری می کند و تهدیدات بالقوه را در زمان واقعی مدیریت می کند.

دیدن: مقایسه ویژگی ها: نرم افزار و سیستم های ردیابی زمان (TechRepublic Premium)

Fortinet vs Palo Alto: مقایسه ویژگی ها

ویژگی فورتینت پالو آلتو
پیشگیری در زمان واقعی آره خیر
رویکرد اعتماد صفر آره آره
اطلاعات تهدید مشترک آره آره
کتاب های بازی قابل تنظیم آره خیر
هشدار حوادث آره آره

مقایسه رودررو: فورتی نت و پالو آلتو

محافظت از بدافزار و باج افزار

Fortinet حملات بدافزار را قبل از اجرا با استفاده از موتور ضد بدافزار یادگیری ماشینی متوقف می‌کند. این قابلیت آنتی ویروس نسل بعدی در یک عامل سبک ساخته شده است و قابل تنظیم است تا کاربران نهایی بتوانند بدون نصب بیشتر، محافظت ضد بدافزار را در گروه نقطه پایانی مورد نظر خود تنظیم کنند.

از طریق یک پایگاه داده ابری که دائماً به روز می شود، فیدهای اطلاعاتی تهدیدات فوری فورتینت به طور مداوم غنی می شوند. Fortinet همچنین محافظت آفلاین را برای نقاط پایانی قطع شده ارائه می دهد و از کنترل برنامه ها برای وارد کردن آسان برنامه های مجاز یا مسدود شده به لیست های از پیش تعیین شده استفاده می کند.

برای جلوگیری از باج‌افزار، Fortinet با شناسایی فرآیندها و رفتارهای مشکوک و قطع ارتباط خروجی و دسترسی به سیستم‌های فایل آن فرآیندها، تهدید باج‌افزار احتمالی را خنثی می‌کند. این ابزار آسیب باج افزار را در زمان واقعی متوقف می کند تا تداوم کسب و کار را در دستگاه های در معرض خطر حفظ کند.

Palo Alto Networks Traps اجرای فایل های مخرب را با استفاده از فناوری های مختلف پیشگیرانه مسدود می کند تا حملات مدرن و سنتی را متوقف کند. از WildFire Threat Intelligence، سرویس پیشگیری از بدافزار Palo Alto استفاده می‌کند تا دائماً داده‌های تهدید را جمع‌آوری کند و از مصونیت نه تنها در نقاط پایانی بلکه در برنامه‌های کاربردی و شبکه‌های ابری نیز اطمینان حاصل کند. Palo Alto از WildFire در مورد خوش خیم یا مخرب بودن یک فایل سؤال می کند و یک پاسخ تقریباً فوری دریافت می کند که منجر به قرنطینه شدن پرونده های مخرب می شود.

سپس Palo Alto از تجزیه و تحلیل محلی با استفاده از یادگیری ماشین در نقاط پایانی استفاده می کند تا مشخص کند که آیا یک فایل در صورتی که پس از جستجوی WildFire هنوز شناسایی نشده باشد، قابل اجرا است یا خیر. بدون استفاده از تجزیه و تحلیل رفتاری، امضا یا اسکن، تجزیه و تحلیل محلی به کاربران اجازه می دهد تا تشخیص دهند که آیا فایل ها بدخیم یا مخرب هستند. سپس Palo Alto می‌تواند فایل‌های ناشناس را برای بازرسی و تجزیه و تحلیل عمیق‌تر به WildFire ارسال کند تا به سرعت بدافزارهای احتمالی را در معرض دید قرار دهد.

تحقیق و شکار

Fortinet با غنی‌سازی خودکار داده‌ها با اطلاعات دقیق بدافزار، قبل و بعد از آلودگی، تحقیقات قانونی را در نقاط پایانی در معرض خطر انجام می‌دهد. این یک رابط بصری ارائه می دهد که بهترین شیوه ها را برجسته می کند و به تحلیلگران امنیتی مراحل منطقی بعدی را ارائه می دهد. بررسی‌های خودکار Fortinet تضمین می‌کند که کاربران با اطمینان از اینکه با حداقل وقفه مواجه می‌شوند، بهره‌وری خود را حفظ می‌کنند.

تحلیلگران امنیتی می توانند در زمان خود به دنبال تهدیدات باشند زیرا Fortinet به طور خودکار تهدیدات را خنثی و متوقف می کند. علاوه بر این، فناوری ردیابی کد ثبت شده تضمین می کند که کل زنجیره حمله و پشته کاملاً قابل مشاهده است. این امکان ردیابی شواهد قطعی از تهدیدات را حتی در دستگاه های آفلاین فراهم می کند.

Palo Alto Networks Traps روش‌های مختلفی را در اختیار مدیران و تیم‌های واکنش به حادثه قرار می‌دهد تا تحقیقات خود را انجام دهند، داده‌های لازم را دریافت کنند و تغییرات لازم را در نقاط پایانی انجام دهند. Palo Alto همچنین به طور مداوم داده ها را با Cortex Data Lake که یک سرویس جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ذخیره داده مبتنی بر ابر است، مبادله می کند. داده‌های رویداد و رویداد را در Cortex Data Lake ذخیره می‌کند، که آن‌ها را برای تحقیقات بیشتر و جستجوی سریع‌تر و ساده‌تر تهدید به Cortex XDR منتقل می‌کند که به تیم‌های عملیات امنیتی برای توقف حملات و تقویت دفاع در زمان واقعی قدرت می‌دهد.

پاسخ و اصلاح

Fortinet به کاربران کتاب‌های بازی سفارشی با بینش‌های متقابل محیطی را برای سازماندهی عملیات واکنش به حادثه ارائه می‌کند. این به کاربران اجازه می دهد تا عملیات واکنش و اصلاح حادثه خود را ساده کنند. آنها می توانند طبقه بندی حوادث را به طور خودکار انجام دهند و همچنین نسبت سیگنال به هشدار را بهینه کنند. Fortinet از ردیابی کد ثبت شده برای مشاهده کامل زنجیره حمله و تغییرات مخرب استفاده می کند.

چه به صورت خودکار یا دستی، این تغییرات مخرب توسط تهدیدات محدود شده را می توان در یک دستگاه یا در یک محیط بازگرداند. علاوه بر این، پاکسازی می‌تواند با حفظ زمان کارکرد سیستم به صورت خودکار انجام شود. فورتینت اقدامات پاسخ به حادثه مانند پایان دادن به فرآیندهای مخرب، لغو تغییرات مداوم، حذف فایل‌ها، باز کردن بلیط‌ها، جداسازی دستگاه‌ها و برنامه‌ها و ارسال اعلان‌های کاربر را خودکار می‌کند.

دیدن: دستورات ویندوز، لینوکس و مک که همه باید بدانند (PDF رایگان) (TechRepublic)

از سوی دیگر، Traps پس از انجام تحقیقات، گزینه‌های اصلاحی مختلفی را برای تیم‌های پاسخ به حادثه و مدیران ارائه می‌دهد. مدیران می توانند تمام دسترسی های شبکه را در نقاط پایانی در معرض خطر، به استثنای ترافیک سرویس مدیریت Traps، متوقف کنند تا نقاط پایانی را ایزوله کنند. تله ها می توانند فایل های مخرب را قرنطینه کرده و دایرکتوری های آنها را از بین ببرند. همچنین می تواند فایل های خاصی را از نقاط پایانی برای انجام تجزیه و تحلیل اضافی بازیابی کند.

در جایی که فعالیت مخربی در نقاط پایانی وجود دارد، راه حل می تواند فرآیندهای در حال اجرا را برای توقف بدافزار خاتمه دهد. علاوه بر این، کاربران می‌توانند فایل‌های خاصی را در لیست سیاه قرار دهند تا اجرای بیشتر را مسدود کنند. در نهایت، کاربران می توانند با استفاده از Live Terminal به نقاط پایانی متصل شوند تا فایل ها و فرآیندها را مدیریت و هدایت کنند.

انتخاب بین Fortinet و Palo Alto

Fortinet برای کاربرانی که به یک راه حل EDR نیاز دارند که به طور فعال کاهش خطر در زمان واقعی، گزینه‌های اتوماسیون جامع و همچنین امنیت اینترنت اشیا را با گزینه‌های گسترده قبل و بعد از آلودگی ارائه می‌دهد، راه‌حلی محکم ارائه می‌دهد. Fortinet همچنین انعطاف پذیری قیمت بیشتری را در مقایسه با Palo Alto ارائه می دهد. راه حل Palo Alto برای شرکت های متوسط ​​تا بزرگ که به دنبال راه حلی پیچیده برای برآوردن نیازهای امنیتی ضروری خود هستند، مناسب است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا