ForgeRock vs Okta | نرم افزار IAM را با هم مقایسه کنید

0 0
Read Time:4 Minute, 59 Second

از آنجایی که شرکت های بیشتری به دسترسی از راه دور برای کارمندان متکی هستند، نیاز بیشتری به نرم افزار مدیریت دسترسی هویت قوی وجود دارد. مقایسه ویژگی‌های دو راه‌حل برتر IAM: ForgeRock و Okta را بخوانید.

forgerock-vs-okta
تصویر: 1STunningART/Adobe Stock

ForgeRock و Okta از جمله این موارد هستند ابزارهای برتر IAM در بازار امروز و بسیاری از عملکردهایی را که شرکت‌های بزرگ و کوچک در هنگام راه‌اندازی سیستم‌های مدیریت دسترسی هویت برای شبکه‌های خود نیاز دارند، فراهم می‌کنند. ForgeRock و Okta هر کدام راه‌حل‌های فناوری مبتنی بر ابر را برای کسب‌وکارهایی که به ارتقای امنیتی نیاز دارند ارائه می‌کنند و در عین حال از تجربه ورود یکپارچه به سیستم اطمینان می‌دهند.

ForgeRock چیست؟

فورج راک مجموعه محصول جامعی از ابزارهای IAM را ارائه می دهد که برای رفع نیاز به ورود چندگانه طراحی شده و در عین حال امنیت بیشتری را برای کارمندان و مصرف کنندگان با استفاده از سیستم های آنلاین شرکت فراهم می کند. سیستم IAM آن برای محدود کردن پتانسیل تقلب و نقض امنیت و در عین حال سهولت استفاده کار می کند. خدمات مدیریت ForgeRock مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با پروفایل‌ها و نیازهای در حال تغییر همگام شوند.

Okta چیست؟

اوکتا مجموعه کاملی از راه حل های IAM را ارائه می دهد که نیازهای بسیاری را برای هر شرکتی که به دسترسی کارمندان و مصرف کنندگان به حضور آنلاین آن بستگی دارد، برآورده می کند. Okta بیش از 7000 “ادغام عمیق و از پیش ساخته شده” را ارائه می دهد که امکان اتصال ایمن در سراسر صفحه را فراهم می کند.

ForgeRock در مقابل Okta: مقایسه ویژگی ها

ForgeRock و Okta دارای ویژگی‌های فراوانی هستند که امنیت شرکت را تقویت می‌کنند و در عین حال تجربه کاربری روان‌تری را برای مصرف‌کنندگان و کارمندان فراهم می‌کنند. هرکدام زمینه امنیتی خوبی دارند و از علائم منفرد به عنوان یک ویژگی برجسته استفاده می کنند. به عنوان مثال، Okta ادعا می کند که عملکرد ورود به سیستم، تماس های میز کمک فناوری اطلاعات را تا 75 درصد کاهش می دهد.

دیدن: مقایسه ویژگی ها: نرم افزار و سیستم های ردیابی زمان (TechRepublic Premium)

هر دو سیستم IAM نیز منبع باز هستند اما دارای ارتقاءهای متعددی هستند که برای افزایش امنیت و مدیریت هویت طراحی شده اند. ابزارهای قوی مدیریت کاربر، که به ایجاد نمایه ها از طریق داده های جمع آوری شده کمک می کند، به مدیریت دسترسی نیز کمک می کند. خدمات Okta ماژولارتر هستند و با تغییر و گسترش نیازهای شرکت، افزونه هایی در دسترس هستند.

ویژگی فورج راک اوکتا
ورود به سیستم آره آره
احراز هویت چند عاملی آره آره
امنیت API آره آره
ادغام B2B آره آره
مدیریت کاربر آره آره

مقایسه سر به سر: ForgeRock در مقابل Okta

احراز هویت چند عاملی

احراز هویت چند عاملی ForgeRock دارای انواع گره های احراز هویت است، از جمله رمزهای عبور یکبار مصرف که از طریق ایمیل یا پیامک ارسال می شوند. یک برنامه احراز هویت بومی برای دستگاه های iOS و Android در دسترس است.

Okta بسیاری از ویژگی‌های مشابه را دارد، اما ThreatInsight را نیز ارائه می‌کند، عملکردی که به طور خودکار آدرس‌های IP را که توسط شرکت‌های دیگر پرچم‌گذاری شده‌اند و در پایگاه داده Okta فهرست‌بندی شده‌اند، مسدود می‌کند و معیار امنیتی بیشتری را برای حساب‌ها و برنامه‌ها فراهم می‌کند.

مدیریت کاربر

توابع مدیریت کاربر در ForgeRock و Okta کلید ارتقای تجربیات کاربری قوی هستند که می تواند برای افزایش درآمد شرکت ها ضروری باشد. ForgeRock بیان می‌کند که ابزارهای مدیریت کاربر آن نیز به مصرف‌کنندگان کنترل داده‌ها و ترجیحات کاربر را می‌دهد و به آنها اطمینان و راحتی می‌دهد.

سیستم Okta با افزودن اطلاعات پروفایل جدید برای اطلاعات مورد نیاز و اختیاری، به نمایه های کاربر اجازه می دهد تا به صورت تدریجی ساخته شوند. Okta’s Expression Language می‌تواند ویژگی‌های مصرف‌کننده را قبل از ذخیره‌سازی یا تحویل آن‌ها به برنامه‌های دیگر برای مدیریت دسترسی، مدیریت کند. سیستم Okta همچنین راه هایی برای جذب کاربران جدید به بازاریابی ایمیلی دارد.

امنیت API

Okta و ForgeRock دارای امنیت رابط برنامه نویسی نرم افزار قوی هستند که به دنبال به حداقل رساندن هرگونه تهدید کاربران غیرمجاز و غیرمجاز است. برای مثال، دروازه هویت ForgeRock، مشروعیت اعتبار یک کاربر را بررسی می کند تا مطمئن شود دسترسی درخواست شده مجاز است. همچنین می تواند افزایش ترافیک را تنظیم کند تا احتمال حملات انکار سرویس را کاهش دهد.

Okta به یک شرکت اجازه می دهد تا API ها را از یک نقطه مدیریت کند. Okta از ابزار مدیریت دسترسی خود برای ایجاد ارتباطات ایمن بین APIها و در عین حال کمک به مقیاس پذیری استفاده می کند.

انتخاب بین ForgeRock و Okta

ForgeRock و Okta خدمات مشابه IAM را با مزایای متعدد از احراز هویت چند عاملی تا ابزارهای مدیریت قوی کاربر ارائه می‌کنند که می‌تواند تجربه مصرف‌کننده را بهبود بخشد و به ایجاد تجارت و افزایش درآمد کمک کند.

عملکردهای مدیریت کاربر در هر دو راه حل IAM یک مزیت بزرگ است که به شرکت های مشتری امکان می دهد از طریق داده های جمع آوری شده پروفایل های کاربری قوی ایجاد کنند که نه تنها تجربه کاربری بهتری ایجاد می کند بلکه به ایجاد یک احراز هویت ایمن تر برای درخواست کنندگان کمک می کند.

ForgeRock برای ارائه منابع بهینه برای شرکت های سازمانی با طیف کاملی از خدمات ساخته شده است. Okta مقیاس پذیرتر است، یک ویژگی جذاب برای شرکت های در حال رشد که می توانند با یک بسته IAM کوچکتر شروع کنند و با گسترش تجارت خود گسترش دهند.

هزینه‌های ForgeRock و Okta به سطح خدمات مورد نیاز بستگی دارد، و توصیه می‌شود که شرکت‌هایی که علاقه‌مند به هر یک از آنها هستند، برای بحث در مورد نیازهای فردی خود و اینکه چگونه خدمات می‌توانند این الزامات را برآورده کنند، صحبت کنند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا