FCC پیشنهاد 885 میلیون دلاری Starlink برای صندوق های پهنای باند روستایی را رد کرد

0 0
Read Time:3 Minute, 15 Second

starlink-satellite.jpg

کمیسیون ارتباطات فدرال درخواست استارلینک اسپیس ایکس را برای بخش 885 میلیون دلاری از برنامه 9.2 میلیارد دلاری صندوق فرصت های دیجیتال روستایی (RDOF) رد کرده است.

در دسامبر 2020، SpaceX بود به عنوان یکی از بزرگترین دریافت کنندگان از 180 شرکت اعلام شد وجوهی را تحت مزایده دور اول FCC برای تأمین بودجه RDOF طی 10 سال به منظور رساندن پهنای باند پرسرعت به 5.2 میلیون خانوار و کسب و کار بدون خدمات ایالات متحده اهدا کرد.

اما اکنون FCC دارد گفت سرویس پهنای باند ماهواره ای اسپیس ایکس ایلان ماسک نتوانست نشان دهد که می تواند این سرویس را ارائه دهد و اینکه فناوری نوپای آن نباید توسط صندوق خدمات جهانی برای تحقق اهداف RDOF یارانه دریافت کند.

FCC همچنین LTD Broadband را که بزرگترین برنده با 1.3 میلیارد دلار بودجه RDOF بود، رد کرد، زیرا در نیمی از 15 ایالتی که درخواست داده بود، فاقد مجوز حامل بود.

جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC، ارزش هزینه 600 دلاری استارلینک برای پایانه کاربر نهایی خود و اینکه آیا باید به فناوری ای که هنوز در حال توسعه است و سرعت های وعده داده شده را ارائه نمی دهد، یارانه بدهد، شک کرد.

Rosenworcel گفت: “فناوری استارلینک نوید واقعی دارد. اما سوالی که پیش روی ما بود این بود که آیا به طور عمومی به فناوری در حال توسعه آن برای پهنای باند مصرفی یارانه بدهیم – که نیاز به خرید یک ظرف 600 دلاری توسط کاربران دارد – با نزدیک به 900 میلیون دلار بودجه خدمات جهانی تا سال 2032.”

Starlink در ماه مارس قیمت کیت اولیه خود را 100 دلار نسبت به قیمت سال 2020 افزایش داد و هزینه خدمات ماهانه را 11 دلار به 110 دلار افزایش داد و تورم را مقصر دانست.

ما باید دلارهای کمیاب خدمات جهانی را به بهترین وجه ممکن استفاده کنیم زیرا به سمت آینده دیجیتالی می رویم که نیازمند شبکه های قدرتمندتر و سریع تر است. روزنورسل گفت.

SpaceX قرار بود پهنای باند با تاخیر کم را در 643000 مکان در 35 ایالت با سرعت 100/20 مگابیت بر ثانیه ارائه دهد.

پس از اعلام برندگان دور اول RDOF، FCC از مناقصه‌گران برنده خواست تا درخواست‌های طولانی را با جزئیات برنامه‌های استقرار خود ارسال کنند. جوایز لغو شده بر اساس بررسی FCC از این برنامه ها است.

Rosenworcel گفت که LTD Broadband در مناقصه حراج RDOF در 15 ایالت برنده شده است اما در هفت ایالت نتوانست وضعیت حامل واجد شرایط را دریافت کند. FCC خاطرنشان می کند که LTD قبل از حراج یک ارائه دهنده بی سیم ثابت کوچک بود.

FCC تشخیص داد استارلینک “متکی به فناوری ماهواره ای نوپای LEO” است و “به طور منطقی قادر به انطباق با الزامات کمیسیون نیست.”

این سازمان افزود باید از “یارانه دادن به پیشنهادهای مخاطره آمیز که وعده سرعت بیشتر از آنچه می توانند ارائه کنند، و/یا طرح های استقراری که واقع بینانه نیستند یا مبتنی بر مفروضات و پیش بینی های تهاجمی هستند، خودداری کند.”

در اطلاعیه عمومی FCC به گزارشی از شرکت تست پهنای باند Ookla اشاره شده است که نشان می دهد “سرعت Starlink از سه ماهه آخر سال 2021 تا سه ماهه اول سال 2022 کاهش یافته است، از جمله سرعت آپلود که بسیار کمتر از 20 مگابیت در ثانیه است.”

اوکلا گزارش شده است سرعت دانلود متوسط ​​استارلینک در ایالات متحده در سه ماهه اول 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش داشت، اما از حدود 100 مگابیت در ثانیه در سه ماهه چهارم 2021 به 90.55 مگابیت در ثانیه در سه ماهه اول 2022 کاهش یافت. 2022، از 16.29 مگابیت بر ثانیه یک سال قبل.

در حالی که افزایش 38 درصدی در سرعت دانلود یک پیشرفت محسوب می شود، اما به خوبی از آن فاصله می گیرد ادعای ماسک در فوریه 2021 سرعت دانلود Starlink در طول سال دو برابر خواهد شد و به 300 مگابیت در ثانیه می رسد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا