Cylance vs CrowdStrike | مقایسه نرم افزار EDR

0 0
Read Time:5 Minute, 44 Second

ببینید چه ویژگی هایی می توانید از Cylance و CrowdStrike انتظار داشته باشید تا راه حل EDR را که برای تجارت شما ایده آل است انتخاب کنید.

cylance-vs-crowdstrike-versus-edr
تصویر: joyfotoliakid/Adobe Stock

بهترین ابزارهای تشخیص و پاسخ نقطه پایانی می تواند با شناسایی آسیب پذیری ها و تهدیدها قبل از ایجاد آسیب، به بهبود امنیت کلی شما کمک کند. Cylance و CrowdStrike، دو تا از راه‌حل‌های برتر EDR، بر پایه هوش مصنوعی ساخته شده‌اند و تشخیص تهدید در لحظه و همچنین نظارت بر رفتار را ارائه می‌دهند، اما کدام یک را باید انتخاب کنید؟

سیلان چیست؟

سیلانس یک پلتفرم EDR مجهز به هوش مصنوعی است که حفاظت از تهدیدات بلادرنگ را در برابر تهدیدات مداوم پیشرفته، حملات روز صفر، بدافزارهای پیشرفته، باج افزارها و سایر تهدیدها فراهم می کند. همچنین از تجزیه و تحلیل پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی همراه با کنترل برنامه و اسکریپت و اجرای خط مشی دستگاه برای جلوگیری از حملات سایبری استفاده می کند.

دیدن: نقض رمز عبور: چرا فرهنگ پاپ و رمزهای عبور با هم ترکیب نمی شوند (PDF رایگان) (TechRepublic)

CrowdStrike چیست؟

CrowdStrike Falcon Insight یک ابزار EDR مبتنی بر ابر است. Falcon Insight نظارت مستمر و بی‌درنگ نقاط پایانی را برای شناسایی تهدیدها در حافظه، روی دیسک یا در حین انتقال در شبکه شما فراهم می‌کند. از یک رویکرد بدون امضا برای شناسایی بدافزارهای ناشناخته بر اساس رفتار به جای تکیه بر تعاریف موجود استفاده می کند.

Cylance در مقابل CrowdStrike: مقایسه ویژگی های EDR

ویژگی سیلانس CrowdStrike
پایگاه داده تهدید آره آره
تشخیص خودکار تهدید آره آره
تجزیه و تحلیل رفتاری آره آره
گسترش ترکیبی ابر
ادغام API آره آره
قرنطینه آره آره

Cylance در مقابل CrowdStrike: مقایسه سر به سر

مخزن داده

CrowdStrike یک مخزن داده متمرکز نگهداری می کند که به طور متمرکز تمام داده ها را ذخیره می کند تا بتوانید فعالیت ها را از هر کجا نظارت و بررسی کنید. این به ویژه برای محیط های کاری از راه دور مفید است، جایی که به سختی می توان همه را در یک مکان برای دریافت هشدارها قرار داد. صرف نظر از وضعیت نقاط پایانی، شرکت‌های بزرگ با کارمندان از راه دور می‌توانند به راحتی داده‌ها را برای شناسایی تهدید، شکار تهدید و بررسی مرتبط کنند.

از سوی دیگر، Cylance مستقل از ابر است: این ابزار از یک رویکرد مبتنی بر عامل برای تشخیص و پاسخگویی نقطه پایانی و همچنین یک مخزن داده غیرمتمرکز استفاده می‌کند که از محافظت از نقطه پایانی چه کاربر آنلاین یا آفلاین باشد، اطمینان حاصل می‌کند. این ویژگی برای شرکت هایی ایده آل است که به دنبال راه حل EDR هستند که به حداقل منابع سیستم نیاز دارد و با تأثیر کم بر عملکرد کار می کند.

هوش تهدید

هر دو ابزار EDR از هوش مصنوعی برای نظارت بر نقاط پایانی برای تشخیص تهدید استفاده می کنند. با این حال، Cylance یک ویژگی اطلاعات تهدید جامع‌تر را از طریق هوش مصنوعی ارائه می‌کند تا تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده اول را ارائه دهد که اطلاعات مربوط به فایل‌های مشکوک را هنگام ورود به شبکه یا اجرا در دستگاه‌های نقطه پایانی شما جمع‌آوری می‌کند. Cylance از یک موتور ریاضی استفاده می کند که در نقطه پایانی کار می کند و بدافزار را با استفاده از یادگیری ماشینی، الگوهای رفتاری و سایر شاخص های سازش شناسایی می کند. اگر فعالیت مشکوکی را شناسایی کند – مانند یک فایل ناشناخته با هدف مخرب – می تواند به طور خودکار آن را برای تحقیقات بیشتر قرنطینه کند.

اطلاعات تهدید CrowdStrike تا حدودی مشابه است. ابزار EDR از هوش مصنوعی برای نظارت مداوم بر فعالیت نقطه پایانی و تجزیه و تحلیل داده ها در زمان واقعی برای شناسایی فعالیت های تهدید استفاده می کند و به آن امکان می دهد تهدیدات پیشرفته را شناسایی و از آن جلوگیری کند. با این حال، CrowdStrike از مدل های رفتاری برای تشخیص تهدید استفاده می کند. به جای تلاش برای پیش‌بینی تهدیدات، با فیلتر کردن رویدادهای ضبط‌شده به امید یافتن الگوهای تکراری که نشان‌دهنده فعالیت مخرب هستند، کار می‌کند.

تجزیه و تحلیل و پزشکی قانونی

تجزیه و تحلیل و پزشکی قانونی اجزای حیاتی هر مجموعه ابزار EDR هستند. Cylance تجزیه و تحلیل کامل و قابلیت های پزشکی قانونی را برای تریاژ رویدادهای مخرب و ابزارهای پزشکی قانونی برای شکار تهدید و پس از مرگ پس از حمله ارائه می دهد تا به تحلیلگران زمینه چگونگی وقوع آن را بدهد.

Cylance post mortem برای سازمان هایی که هنوز در مراحل اولیه اجرای یک برنامه امنیتی هستند، بهترین است. این ابزار عالی برای درس گرفتن از اشتباهاتتان، ارزیابی میزان عملکردتان و اینکه کجا باید پیشرفت کنید است. در همین حال، شرکت‌های بزرگی که توانایی تحمل حملات را ندارند، راه‌حلی را ترجیح می‌دهند که اطلاعات عملی و مشاوره در مورد فعالیت‌های تهدید را قبل از ایجاد آسیب ارائه دهد. در این موارد، CrowdStrike مناسب‌تر است، زیرا تیمی از متخصصان را به کار می‌گیرد که فعالانه فعالیت‌های تهدید را جستجو، بررسی و مشاوره می‌دهند.

گسترش

Cylance ترکیبی است (ابر و در محل)، در حالی که CrowdStrike فقط ابری است. اگر به دنبال ابزاری هستید که بتواند هم استقرار داخلی و هم مبتنی بر ابر را انجام دهد، Cylance می تواند بهترین گزینه باشد. با این حال، اگر به یک راه حل داخلی نیاز ندارید، به جای آن از CrowdStrike استفاده کنید. عملکرد ابری آن مدیریت بسیاری از نقاط پایانی را بسیار آسان تر می کند.

انتخاب Cylance در مقابل CrowdStrike

ابزارهای نرم افزاری EDR در سال 2022 باید شامل مجموعه کاملی از این ابزارها باشد قابلیت های آنتی ویروس که به شناسایی بدافزار در نقطه ورود و کاهش آسیب پذیری های سیستم کمک می کند. Cylance Protection از هوش مصنوعی برای انجام هر دو استفاده می‌کند، در حالی که CrowdStrike Falcon از شاخص‌های حملات خود استفاده می‌کند تا فایل‌ها را در زمان واقعی برای فعالیت‌های مشکوک غربال کند. با فناوری IOA CrowdStrike، می‌توانید قوانین سفارشی خود را بر اساس نیازهای منحصر به فرد کسب‌وکار و عوامل خطر ایجاد کنید.

علاوه بر همه اینها، یک ابزار موثر EDR دارای یک رابط کاربری است که حتی کاربران غیر فنی نیز می توانند بدون آموزش یا پشتیبانی از آن استفاده کنند. هر دو محصول دارای رابط کاربری هستند که برای سهولت استفاده طراحی شده اند، اما از نظر عملکرد کاملاً برابر نیستند. کاربران استفاده از CrowdStrike را راحت‌تر از Cylance می‌دانند. اگرچه هر دو راه حل برای شرکت های بزرگ طراحی شده اند، اما برای مشاغل کوچک نیز به خوبی کار می کنند.

اگر به دنبال راه حلی مبتنی بر ابر هستید، CrowdStrike بهترین گزینه شما است، زیرا در آن فضا شهرت زیادی دارد. اگر سازمان شما به انعطاف پذیری بیشتری برای استقرار نیاز دارد و مشکلی ندارد که با یک راه حل در محل سروکار داشته باشد، Cylance را در نظر بگیرید.

این مطلب توسط امینو عبداللهی نوشته شده است.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا