CrowdStrike vs Sophos | مقایسه نرم افزار EDR

0 0
Read Time:5 Minute, 4 Second

CrowdStrike Falcon XDR و Sophos Endpoint Intercept X بهترین راه حل های XDR در کلاس هستند که تشخیص نقطه پایانی و پاسخ را به سطح بعدی می برند.

crowdstrike-vs-sophos
تصویر: knssr/Adobe Stock

CrowdStrike و Sophos به عنوان رهبران صنعت تشخیص و پاسخ نقطه پایانی، EDR با کیفیت بالا را برای سازمان‌ها در هر اندازه ارائه می‌کنند. انتخاب بین این دو به دلیل ویژگی های مشابه و شهرت آنها در صنعت می تواند دشوار باشد. CrowdStrike Falcon XDR و Sophos Endpoint Intercept X هر دو بر اساس راه‌حل‌های EDR خود با تشخیص و پاسخ پیشرفته، معروف به XDR ساخته شده‌اند.

دیدن: مقایسه ویژگی ها: نرم افزار و سیستم های ردیابی زمان (TechRepublic Premium)

CrowdStrike چیست؟

CrowdStrike Falcon XDR یک مجموعه XDR یکپارچه است که برای شناسایی و اولویت بندی تهدیدها طراحی شده است. CrowdStrike XDR مربوط به CrowdStrike Falcon Insight، که پزشکی قانونی بلادرنگ و تجسم های قابل خواندن توسط انسان را ارائه می دهد، اطلاعات تصویر بزرگ بیشتری در مورد امنیت نقطه پایانی ارائه می دهد. از ویژگی های CrowdStrike Falcon XDR می توان به استقرار سریع، تاثیر نقطه پایانی صفر و عملیات سریع اشاره کرد.

سوفوس چیست؟

Sophos Endpoint Intercept X از نقاط پایانی یک سازمان در برابر بدافزارها، باج افزارها، سوء استفاده ها و ویروس ها محافظت می کند. Sophos Endpoint Protection شامل تشخیص و پاسخ نقطه پایانی، تشخیص و پاسخ گسترده، ضد باج افزار، فناوری یادگیری عمیق، پیشگیری از سوء استفاده و پاسخ تهدید مدیریت شده است.

مقایسه ویژگی ها: CrowdStrike در مقابل Sophos

ویژگی CrowdStrike سوفوس
یادگیری عمیق آره آره
شناسایی بدافزار آره آره
پیشگیری از نفوذ آره آره
تحلیل رفتار آره آره
پیشگیری از دست دادن داده ها آره آره
اصلاح خودکار آره آره
جداسازی نقطه پایانی آره آره
پنجره ها آره آره
سیستم عامل مکینتاش آره آره
لینوکس آره جزئي

مقایسه سر به سر: CrowdStrike در مقابل Sophos

API ها و برنامه های افزودنی

CrowdStrike فهرست گسترده‌ای از برنامه‌های افزودنی را به همراه یک API قوی برای ادغام راه‌حل EDR/XDR خود با پشته فناوری موجود سازمان حفظ می‌کند. این یکپارچه‌سازی‌ها، ایجاد یک چشم‌انداز امنیتی جامع و قوی را برای سازمان آسان‌تر می‌کند و در عین حال راه‌حل‌های مهم مبتنی بر ابر مانند AWS Security Hub و Amazon Workspaces را در بر می‌گیرد.

Sophos همچنین ادغام با شرکا را فراهم می کند، اگرچه نه به همان اندازه. ادغام های سفارشی Sophos برای گسترش عملکرد سیستم های موجود، افزایش اتوماسیون و کاهش بار اداری در نظر گرفته شده است.

دقت

امتیاز CrowdStrike 5.0 است فارستر برای شناسایی، بررسی، واکنش و قابلیت شکار تهدید. Forrester CrowdStrike را به عنوان رقیب اصلی خود برای EDR در سال 2022 ارزیابی کرده است.

در مقایسه، Sophos برای قابلیت‌های شناسایی، 1.0 برای قابلیت‌های تحقیق، 3.0 برای قابلیت‌های واکنش، و 3.0 برای قابلیت‌های شکار تهدید رتبه‌بندی شد. این نشان می دهد که حداقل در طول آزمایش های Forrester، CrowdStrike به طور قابل توجهی بهتر عمل کرده است.

پوشش سیستم

CrowdStrike سیستم‌های گسترده‌ای را برای همه سیستم‌عامل‌های رایج در طیف گسترده‌ای از نقاط پایانی بالقوه، از جمله Windows، Mac و Linux، پوشش می‌دهد. این موضوع برای مجموعه محصولات امنیتی فعلی CrowdStrike در کل صادق است.

Forrester اشاره می کند که Sophos دارای پوشش سیستم عامل کمتر از حد متوسط ​​است. Sophos پوشش کاملی را برای Windows و MacOS فراهم می کند. در حالی که لینوکس پشتیبانی می شود، همه ویژگی های Sophos به محیط لینوکس ترجمه نمی شوند.

کارایی

CrowdStrike به گونه ای طراحی شده است که سبک وزن باشد و به راحتی قابل استقرار باشد. نه تنها می توان آن را در استفاده فوری مستقر کرد، بلکه تأثیر کمی بر سیستم دارد. در مقایسه، برخی از کاربران Sophos را به منابع فشرده می‌دانند – که می‌تواند بر کارایی و عملکرد سازمان تأثیر بگذارد.

دید

هر دو CrowdStrike و Sophos به گونه ای طراحی شده اند که دید 100٪ را در شبکه و نقاط پایانی سازمان شما فراهم می کنند. CrowdStrike علاوه بر داده‌های رویداد با وفاداری بالا، دید هم‌زمان و هم تاریخی را در معماری ابر فراهم می‌کند. کاربران توجه داشته اند که CrowdStrike گزارش های گسترده و غنی را ارائه می دهد.

مجموعه محصول

بسیاری از محصولات امنیتی در خلاء استفاده نمی شوند، بلکه در یک مجموعه محصول بزرگتر قرار می گیرند. CrowdStrike مجموعه گسترده ای از محصولات ارائه می دهد، از جمله

  • فالکون پرینت
  • فالکون اینسایت
  • کنترل دستگاه فالکون
  • مدیریت فایروال فالکون
  • فالکون CWP
  • تشخیص تهدید هویت فالکون
  • Falcon Complete: شناسایی و پاسخ مدیریت شده

برخی از محصولات فالکون مجموعه‌ای از سوئیت‌های دانه‌دار دیگر هستند، در حالی که برخی دیگر مستقل هستند. پیشنهادات CrowdStrike از Sophos گسترده‌تر است، اگرچه برخی ممکن است احساس کنند که انتخاب‌های بین آنها می‌تواند بسیار زیاد باشد.

Sophos محصولات نسبتاً کمتری دارد، از جمله Sophos Firewall، Sophos Managed Threat Response و Sophos Central Management Console – که بیشتر با Sophos Server، Sophos Switch، Sophos Mobile، Sophos Encryption و موارد دیگر ادغام می شود. این محصولات می توانند کل اکوسیستم امنیتی Sophos را ایجاد کنند، اما گزینه های کمتری نسبت به ارائه شده توسط CrowdStrike وجود دارد.

کدام را باید انتخاب کنید؟

از نظر تجربه مشتری و قابلیت های محصول، همانطور که توسط گارتنر اندازه گیری شدCrowdStrike Falcon XDR با فاصله کمی از Sophos Endpoint Intercept X فاصله می‌گیرد. با این حال، وقتی توسط Forrester آزمایش می‌شود، تفاوت‌ها تا حدودی مشخص‌تر هستند. در تست های Forrester، CrowdStrike به وضوح از Sophos بهتر عمل کرد.

همانطور که گفته شد، هر دو راه حل EDR/XDR فوق العاده قوی هستند و مجموعه ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. برای اکثر شرکت ها، هزینه آن کاهش می یابد. CrowdStrike Falcon XDR تقریباً به طور کلی دارای مزایای عملکرد و دقت نسبت به Sophos Endpoint Intercept X است – اما این ویژگی‌های اضافی قیمت بالاتری دارند.

با توجه به این مبادله، CrowdStrike Falcon XDR احتمالا بهترین گزینه برای سازمان‌های سازمانی است که می‌توانند آن را بپردازند، در حالی که Sophos Endpoint Intercept X یک راه‌حل عالی برای شرکت‌هایی است که بودجه‌شان بیشتر است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا