Azure Space مایکروسافت چیست و برای چه کسی است؟

0 0
Read Time:7 Minute, 15 Second

Azure Space از قدرت ابر و فناوری فضایی برای کمک به کسب و کارها برای حل برخی از چالش برانگیزترین مشکلات جهان استفاده می کند.
تصویر: مایکروسافت Azure Space از قدرت ابر و فناوری فضایی برای کمک به کسب و کارها برای حل برخی از چالش برانگیزترین مشکلات جهان استفاده می کند.

حرکت مایکروسافت به فضا نباید تعجب آور باشد. مدت‌هاست که علاقه‌مند به ارائه اتصال به کل جهان بوده است و طیف وسیعی از محصولات و خدمات مختلف را با هدف رفع این نیاز در اختیار داشته است. Azure Space همه آنها را در یک سازمان می آورد، از عملیات ماهواره ای، ایستگاه های زمینی و مراکز داده و حتی سیستم های کامپیوتری در حال اجرا در ایستگاه فضایی بین المللی پشتیبانی می کند.

دیدن: سیاست نصب نرم افزار (TechRepublic Premium)

همانطور که داگلاس آدامز نوشت، فضا بزرگ است. یعنی کاملا وجود دارد یک فرصت تجاری بزرگ با رونق کنونی فناوری‌های فضایی به لطف پرتاب‌های کم‌هزینه و استفاده روزافزون از سخت‌افزار و نرم‌افزار تجاری خارج از قفسه در دستگاه‌های کوچک. مایکروسافت تنها نیست که از ابر عمومی خود به عنوان راهی برای ارائه پروژه های فضایی استفاده می کند، زیرا آمازون نیز خدمات ماهواره ای را ارائه می دهد.

در گذشته تلاش‌های فضایی مایکروسافت تمرین‌های مشاوره‌ای نسبتاً کوچکی بوده است، کار با اشخاص ثالث و فروشندگان سخت‌افزار، برای ارائه چیزی بسیار خاص، چه یک قطعه کد سفارشی یا اصلاح نرم‌افزار موجود برای استفاده در سخت‌افزار آماده فضا. آن سمت از تجارت فضایی از بین نمی رود، اما بیشتر تمرکز Azure Space بر ارائه پروژه های بزرگتر است، یا برون سپاری عملکردهای کلیدی برای اپراتورهای موجود، یا ارائه قابلیت های محاسباتی که ماهواره ها را به عنوان بخشی از مزیت در حال رشد در نظر می گیرد.

با خدمات بسیار مختلف، هیچ مشتری Azure Space وجود ندارد. برخی از شراکت های اولیه آن توسعه خدمات ExpressRoute Azure بود که از پیوندهای ماهواره ای برای دسترسی به مراکز داده Azure از مکان های دور استفاده می کرد. با استفاده از این پیوندها به ماهواره‌های زمین‌ایستا، می‌توان از سرویس‌های Azure، هرچند با تأخیر، از سایت‌هایی مانند معادن fly-in، fly-out در استرالیا و کانادا که اتصال فیبر در آن‌ها در دسترس نیست، استفاده کرد.

ماموریت های خود را مدیریت کنید

تصویر: مایکروسافت نمودار ماهواره ای Microsoft Azure Space.

از دیگر ابزارها می توان به نرم افزاری برای برنامه ریزی و مدیریت ماموریت های فضایی اشاره کرد. اگر شما اپراتوری هستید که قصد ساخت یک صورت فلکی ماهواره ای عظیم را دارید، مانند آنچه توسط OneWeb و SpaceX استفاده می شود، به نرم افزاری نیاز دارید که بتواند پیچیدگی هزاران مدار متقاطع را با پیوندهای ارتباطی ماهواره به زمین و ماهواره به ماهواره مدل کند. . سیستم‌های کنترل ماهواره‌ای سنتی برای مدیریت مقیاس این سیستم‌های جدید طراحی نشده‌اند، بنابراین مایکروسافت ابزاری به نام Azure Orbital Emulator را توسعه داده است که به اپراتورها اجازه می‌دهد این شبکه‌های با تغییر سریع را شبیه‌سازی کنند تا برنامه‌های مبتنی بر ماهواره را قبل از بارگذاری روی آن‌ها آزمایش کنند. توانایی محاسباتی محدود ماهواره های کوچک

یکی از کاربردهای مهم شبیه ساز مداری Azure، توسعه و آموزش سیستم های کنترل مبتنی بر یادگیری ماشین برای ماهواره ها است. اینها را می‌توان در شبیه‌ساز، با استفاده از ابزارهای ابر مقیاس مانند پلت‌فرم یادگیری ماشینی Azure، قبل از اینکه برای اجرا در سیستم‌های استنتاج میزبان ماهواره‌ای صادر کرد، آموزش داد. مایکروسافت مجموعه ای از محیط های از پیش آماده شده را برای این سیستم ساخته است، به طوری که انواع مختلف اپراتورهای ماهواره ای می توانند با داده های نمونه کار کنند، از جمله ارائه تصاویر نمونه به طوری که اپراتورهای منابع زمین بتوانند برنامه های کاربردی پردازش تصویر ماهواره ای را آزمایش کنند.

اشکال زدایی کدهای در حال اجرا در ماهواره، با تأخیر، پنجره های اتصال محدود و منابع محاسباتی محدود، دشوار است. امکان استفاده از Azure Space برای این کار می‌تواند یک صرفه‌جویی بزرگ باشد، زیرا کد شما می‌تواند قبل از آپلود گران قیمت تأیید و آزمایش شود و به شما امکان می‌دهد بار اول آن را درست دریافت کنید.

اتصال به هر کجا

رندر هنری مرکز داده مدولار Azure، طراحی شده برای سناریوهایی مانند کمک های بشردوستانه، واکنش به بلایا و سایر نیازها برای محاسبات ابری با شدت بالا و ایمن در محیط های چالش برانگیز.
تصویر: مایکروسافت رندر هنری مرکز داده مدولار Azure، طراحی شده برای سناریوهایی مانند کمک های بشردوستانه، واکنش به بلایا و سایر نیازها برای محاسبات ابری با شدت بالا و ایمن در محیط های چالش برانگیز.

با این حال، اتصال همچنان یک محرک کلیدی برای این سرویس باقی می ماند محصول اصلی Azure Orbital. مایکروسافت آن را به‌عنوان «ایستگاه زمینی به‌عنوان یک سرویس» توصیف می‌کند که از مشارکت با SpaceX Starlink و SES برای اتصال ابر Azure به مرکز داده تلفن همراه کانتینری خود استفاده می‌کند. مایکروسافت با دسترسی از مدار پایین و مدار زمین متوسط، و همچنین به ماهواره های زمین ایستا آشنا، قصد دارد از پوشش جهانی ارتباطات ماهواره ای اطمینان حاصل کند.

مرکز داده تلفن همراه برای آوردن رایانه ها به مکان های دور با استفاده از اتصال ماهواره ای که اتصال ضعیف است در نظر گرفته شده است. با اجرای برنامه‌ها در مرکز داده تلفن همراه، می‌توانید بدون نگرانی در مورد تأخیر اتصال ماهواره‌ای، داده‌ها را پردازش و آپلود کنید. مایکروسافت به تنهایی کار می کند پلت فرم رادیویی با میزبانی نرم افزار Azure بر اساس اوبونتو، که به شما امکان می دهد نرم افزار گیرنده خود را برای کار با سیستم های رادیویی ماهواره ای (و سایر سیستم های رادیویی زمینی) بسازید.

با استفاده از Azure Orbital، می توانید ایستگاه زمینی خود را بیاورید یا داده ها را از یکی از مایکروسافت که در مراکز داده Azure خودش قرار دارد، بگیرید و زیرساخت های موجود خود را به ماهواره متصل کنید. این رویکرد برای همه انواع مأموریت ها، نه فقط ارتباطات، به خوبی کار می کند. برای مثال، اگر با فضاپیمای منابع زمین کوچک خود کار می‌کنید، می‌توانید از Azure Orbital برای بارگیری تصاویر از ماهواره خود، قبل از پردازش آن در Azure استفاده کنید. هدف این است که ماهواره را به یک برنامه افزودنی برای برنامه Azure خود تبدیل کنید، مانند کار با داده های یک سیستم ابری ترکیبی Azure Stack که در آن داده ها ابتدا در لبه پردازش می شوند قبل از اینکه برای کارهای بیشتر در Azure آپلود شوند.

دویدن لاجوردی در فضا!

ارتباطات ماهواره ای، همراه با Azure، فرصت های جدیدی را برای سازمان های بخش دولتی و خصوصی باز می کند.
تصویر: مایکروسافت ارتباطات ماهواره ای، همراه با Azure، فرصت های جدیدی را برای سازمان های بخش دولتی و خصوصی باز می کند.

Azure Space به مایکروسافت راهی برای ارائه پروژه های یکباره برای مشتریان بزرگ تجاری و دولتی می دهد. یکی از نمونه های جالب این پروژه پروژه ای برای ناسا است که با شرکت Hewlett Packard Enterprise برای اجرای بارهای کاری Azure کار می کند. نسل دوم کامپیوتر Spaceborne آن، بر اساس سیستم های Edgeline مقاوم HPE ساخته شده است. این از سخت‌افزار آماده با نرم‌افزار سفارشی برای ارائه رایانه‌های پرقدرت به ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌کند. پروژه SBC-2 در حال بررسی است که آیا تجهیزات کامپیوتری استاندارد می توانند در فضا بدون نیاز به سخت شدن قابل توجه تشعشع کار کنند و در هزینه ناسا صرفه جویی کنند.

مایکروسافت بارهای کاری Azure را به سخت افزار SBC-2 تحویل خواهد داد. در حال اجرا یادگیری ماشینی و سایر برنامه های پیش پردازش، قبل از تحویل داده ها به Azure برای کار بیشتر. اینکه مایکروسافت نسخه ای از Azure Stack HCI را ارائه می کند یا اینکه از کانتینرها برای میزبانی بارهای کاری لبه از طریق ابزارهایی مانند Azure Arc استفاده می کند، کاملاً مشخص نیست که این کار چگونه کار خواهد کرد. با این حال، این یک مثال جالب از نحوه همکاری Azure Space با مشتریان ماهواره‌ای خود و ارائه نرم‌افزار در فضا و روی زمین است. سایر پروژه‌های فضایی Azure شامل فناوری‌های مایکروسافت مانند واقعیت افزوده هولولنز و پلتفرم کشاورزی دقیق FarmBeats است.

اگرچه ممکن است Azure Space در حال حاضر کمی از هم گسیخته به نظر برسد، با ترکیبی از سرویس‌هایی که در نگاه اول ممکن است به وضوح به یکدیگر متصل نباشند، واضح است که چشم‌اندازی در اینجا وجود دارد. مایکروسافت فضا را بسط Azure می‌بیند، یک لبه هوشمند دورتر، تا عبارت جذاب ساتیا نادلا را ترجمه کند.

با Azure Space دو بخش از آن لبه، اتصال با ابر زمینی و راهی برای اجرای برنامه های Azure در فضا فراهم می کند. در عین حال، به Azure راهی می‌دهد تا در جایی که اتصال سنتی در دسترس نیست، کار کند و شکاف بزرگی را در رساندن محاسبات در مقیاس به جایی که به شدت مورد نیاز است پر می‌کند. آنچه امروز می بینیم یک داربست است که مایکروسافت این شکاف ها را پر می کند تا فضا را به بخشی یکپارچه از ابر مدرن تبدیل کند.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا