گزارش PAC HMRC را به دلیل “عدم انطباق گسترده” در بخش عمومی مقصر می داند

0 0
Read Time:10 Minute, 51 Second

«اجرای عجولانه» اصلاحات اجتناب از مالیات IR35 بخش عمومی HM Revenue & Customs (HMRC) در سال 2017 منجر به «عدم انطباق گسترده» در ادارات دولت مرکزی شد که در نهایت صدها میلیون مالیات پرداخت نشده بدهکار شدند.

این نتیجه نکبت‌باری است که توسط گزارش کمیته حساب‌های عمومی (PAC) در مورد پیامدهای ناشی از اصلاحات IR35 بخش عمومی که پنج سال پیش ارائه شد، به دست آمد.

در گزارش به صورت های مالی 2020-2021 اشاره کرد چندین بخش دولتی مرکزی به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه این نهادها برای پیروی از اصلاحات تلاش کرده اند، که نشان داد آنها به طور جمعی 263 میلیون پوند مالیات معوقه به HMRC بدهکار بودند.

از آن زمان مشخص شد که هنگام محاسبه میزان مالیاتی که این نهادهای بخش عمومی غیر شکایت دارند، HMRC مالیات شرکت یا مالیات بر ارزش افزوده که پیمانکاران شاغل در این سازمان ها قبلا پرداخت کرده اند را در نظر نمی گیرد..

این منجر به اتهاماتی مبنی بر اینکه HMRC مالیات بیشتری نسبت به موعد دریافت می کند، شده است، که گزارش PAC آن را به عنوان مدرک دیگری که وزارت فاقد «اطلاعات خوب و مقررات قانونی» در مواردی که عدم انطباق تشخیص داده می شود، علامت گذاری کرد.

“[This] به این معنی است که HMRC دو بار مالیات یکسانی را دریافت می کند. این یک نگرانی خاص در بخش دولتی است که در آن – اگر کارگران یا شرکت‌های خدمات شخصی آنها مالیات‌هایی را که قبلاً پرداخت کرده‌اند پس بگیرند – دولت می‌تواند در نهایت به پیمانکاران بخش خصوصی برای تمام مالیات‌هایشان یارانه پرداخت کند.»

همانطور که توسط Computer Weekly گزارش شده است، بسیاری از دپارتمان هایی که قوانین IR35 را نقض کرده اند، گزارش شده است که در نتیجه مالیات بدهی دارند. اشتباهات یا نادرستی های تاریخی آنها در هنگام ارزیابی وضعیت IR35 پیمانکاران خود بر اساس گزارش های مالی خود اعلام کرده بودند.

گزارش PAC ادامه داد: “چنین عدم انطباق گسترده قابل قبول نیست، به ویژه به این دلیل که نهادهای دولتی باید در بهترین موقعیت برای درک قوانین و ارتباط با HMRC باشند.”

با این حال، با عجله HMRC، مسائل مربوط به انطباق نیز تشدید شد [the] اجرای اصلاحات، راهنمایی ضعیفی ارائه کرد و نهادهای عمومی با ابزارهای آن برای ارزیابی وضعیت مبارزه کردند.»

دلایل اصلاحات

اصلاحات IR35 به عنوان بخشی از سرکوب توسط HMRC در مورد استخدام پنهان در بخش دولتی، به دنبال ادعاهایی مبنی بر اینکه روشی که قوانین IR35 قبل از سال 2017 کار می کرد، مورد سوء استفاده پیمانکاران قرار داشت، معرفی شد، زیرا می توانند با سیستم بازی کنند تا به طور مصنوعی مالیات استخدام خود را به حداقل برسانند. بدهی ها

دلیل این امر این است که قبل از شروع اصلاحات، پیمانکاران مسئول تعیین اینکه آیا کاری که انجام می‌دهند و نحوه انجام آن به این معنی است که باید مانند کارکنان دائمی (در داخل IR35) یا کارگران بدون حقوق و دستمزد مشمول مالیات شوند یا خیر. خارج از IR35).

تعیین داخلی IR35 به این معنی است که پیمانکار از نظر اهداف مالیاتی یک کارمند در نظر گرفته می‌شود، و بنابراین موظف است همانگونه که یک کارمند دائمی انجام می‌دهد، مبلغی را که به دست می‌آورید (PAYE) و سهم بیمه ملی (NIC) را پرداخت کند، اما حق دریافت مرخصی استعلاجی با حقوق را ندارد. یا حقوق تعطیلات، برای مثال.

پس از اجرایی شدن اصلاحات در آوریل 2017، مسئولیت تعیین نحوه مالیات بر پیمانکاران از افراد و نهادهای بخش دولتی که آنها را درگیر کرده بودند، منتقل شد.

قبل از اجرایی شدن اصلاحات، گزارش‌های گسترده‌ای از ارگان‌های بخش عمومی و ادارات دولت مرکزی منتشر شد که تصمیمات کلی را صادر کردند، که به این معنی بود که همه پیمانکاران آنها به عنوان شاغل در IR35 طبقه‌بندی می‌شدند و گزارش‌هایی مبنی بر کناره‌گیری گسترده پیمانکاران را به دنبال داشت.

در همان زمان، برخی سازمان‌ها نیز ممنوعیت استخدام را معرفی کردند که استفاده از پیمانکاران شرکت‌های محدود را ممنوع می‌کرد و به این افراد گفتند که تنها در صورتی می‌توانند در سازمان استخدامی بخش دولتی خود کار کنند که بخواهند از طریق یک شرکت چتر کار کنند.

ابزار وضعیت مالیات نیاز به بهبود دارد

HMRC یک ابزار آنلاین برای کمک به سازمان‌های بخش دولتی در ارزیابی وضعیت IR35 پیمانکارانی که درگیر آن‌ها هستند، به نام ابزار بررسی وضعیت اشتغال برای مالیات (CEST) یک ماه قبل از اجرایی شدن اصلاحات ارائه کرد.

زمان انتشار آن قبلاً باعث شده بود که HMRC توسط اداره حسابرسی ملی (NAO) مورد انتقاد قرار گرفته باشد، که – در فوریه 2022 – گزارش خود را در مورد چگونگی اجرای اصلاحات در بخش عمومی منتشر کرد.

نهادهای عمومی زمان کمی برای آماده شدن داشتند [for the reforms]برخی از آنها استفاده از راهنما و ابزار اصلی ارائه شده توسط HMRC را دشوار می‌دانستند، و درک محدودی از همه طرف‌ها از میزان زمان و منابع مورد نیاز برای درست کردن آن وجود داشت.

گزارش PAC

آن گزارش می‌گوید: «سازمان‌های عمومی زمان کمی برای آماده‌سازی داشتند، برخی استفاده از راهنمایی‌ها و ابزار اصلی ارائه‌شده توسط HMRC را دشوار می‌دانستند، و درک محدودی از همه طرف‌ها از زمان و منابع مورد نیاز برای درست کردن آن وجود داشت».

ابزار از زمان راه اندازی آن بارها مورد انتقاد قرار گرفته است، منتقدان ادعا می کنند که نتایج آن مستعد خطا، غیرقابل اعتماد و ناسازگار با قانون کار است، در حالی که ارقام منتشر شده توسط HMRC در ژوئن 2021 فاش کرد که در 210000 مورد مشخص نشد که چگونه باید از پیمانکاران مالیات بگیرند..

گزارش PAC برخی از این انتقادات گذشته را منعکس می کند، در حالی که به مسائل دیگری نیز اشاره می کند که سازمان های بخش دولتی هنگام استفاده از CEST با آن مواجه شده اند. در این گزارش آمده است: «تفسیر صحیح برخی از سؤالات در CEST دشوار بود، و راهنمایی طولانی، از نظر دامنه کلی بود و در خود CEST ادغام نشده بود».

“وضعیت شغلی یک حوزه چالش برانگیز برای به دست آوردن درست است، و ما نگران هستیم که عدم انطباق در بخش عمومی ممکن است بسیار گسترده تر از مواردی باشد که HMRC تاکنون شناسایی کرده است.”

در ادامه گزارش آمده است که بهبود راهنماها و ابزارهایی که HMRC ارائه می‌دهد به کاهش چالش ذاتی سازمان‌های بخش دولتی در هنگام تلاش برای پیروی از اصلاحات کمک می‌کند، و آژانس جمع‌آوری مالیات باید اقدامات بیشتری را انجام دهد تا چگونگی عدم انطباق گسترده را بررسی کند. است.

در جای دیگر، این گزارش نگرانی‌هایی را در مورد مشکلاتی که پیمانکاران در تلاش برای به چالش کشیدن وضعیت IR35 صادر شده توسط استخدام‌کننده‌شان برایشان پیش می‌آیند، مطرح می‌کند، که چیزی است که باید به آن پرداخته شود.

“کارگران می توانند تصمیمات خود را با سازمان استخدام کننده به چالش بکشند، اما آنها هیچ مسیر مستقلی برای تجدید نظر ندارند. استخدام کننده باید به طور رسمی به درخواست تجدید نظر از طرف پیمانکار ظرف 45 روز پاسخ دهد. با این حال، اگر آنها وضعیت را تغییر ندهند، کارگر هیچ راه دیگری جز درخواست بازپرداخت از HMRC با تکمیل اظهارنامه خودارزیابی خود به صورت خوداشتغالی ندارد.

مشخص نیست که این مسیرها در عمل چقدر موثر عمل می کنند و تا چه اندازه از آنها استفاده می شود، زیرا HMRC بر این موضوع نظارت نمی کند.

HMRC هزینه‌ها و چالش‌های انطباق را دست‌کم‌گرفت

این گزارش همچنین از HMRC به دلیل کمبود کاری «نگران‌کننده» که این وزارتخانه تاکنون انجام داده است برای درک تأثیر اصلاحات بر جامعه پیمانکاران، بازار کار گسترده‌تر و اینکه آیا برخی از بخش‌ها تحت تأثیر اثرات پس از آن بدتر از آن قرار گرفته‌اند، انتقاد کرده است. دیگران.

اکنون این وظیفه HMRC است که ثابت کند که به درستی درآمدهای خود را تحت سیستم ادعا می کند و درآمدهای اضافی به دست آمده ارزش هزینه و عواقب ناخواسته در بازار کار را دارد.

مگ هیلیر، کمیته حساب های عمومی

این به نوبه خود به این معنی است که HMRC «هزینه‌های اضافی اجرای اصلاحات برای سازمان‌های استخدامی را دست کم گرفته است» و نمی‌تواند «تأثیر مستقیم اصلاحات را از سایر روندهای بازار کار مانند تأثیرات خروج از اتحادیه اروپا و کووید-19 تفکیک کند». 19 همه گیر» بیان کرد.

تأثیر منفی اصلاحات بر توانایی سازمان‌های بخش دولتی برای استخدام نیروی کار آزاد نیز در این گزارش صحبت شده است، که به نظر می‌رسد محصول جانبی پیمانکاران داخلی IR35 است که خواستار نرخ‌های بالاتر دستمزد برای پوشش هزینه‌ها هستند. مالیات اضافی که می پردازند

در بیانیه ای، مگ هیلیر، رئیس PAC گفت، علیرغم سال ها تلاش با قوانین IR35 برای اطمینان از انطباق، “مشکلات اساسی زیربنای مالیات بر کار بریتانیا همچنان باقی است”.

او افزود: «اکنون بر عهده HMRC است که نشان دهد این سیستم می‌تواند به طور عادلانه در دنیای واقعی کار کند، تا ثابت کند که به درستی درآمدهای تحت سیستم را مطالبه می‌کند و درآمدهای اضافی کسب‌شده ارزش هزینه و عواقب ناخواسته کار را دارد. بازار.”

HMRC از درآمد مالیاتی اضافی استقبال می کند

Computer Weekly برای پاسخ به یافته‌های PAC با HMRC تماس گرفت و به او گفت که وزارت از اذعان این گزارش که به نظر می‌رسد اصلاحات درآمد مالیاتی بیشتری را به همراه دارد، استقبال می‌کند.

سخنگوی HMRC در یک گزارش گفت: «این اصلاحات در ایجاد عادلانه‌تر کردن سیستم مالیاتی موفق بوده است، با افرادی که مانند کارمندان مانند کارمندان مالیات می‌پردازند، زمین بازی را برای دیگران هموار می‌کنند و مالیاتی را که طبق قانون باید دریافت می‌کنند، وارد کنند.» بیانیه.

ما قبل از اعمال اصلاحات برنامه گسترده ای از آموزش و پشتیبانی ارائه دادیم و به تطبیق رویکرد خود برای بهبود انطباق با قوانین و حمایت از سازمان ها برای درست کردن کارها ادامه داده ایم.»

اصلاحات IR35 یک “تصادف خودرو” بوده است

دیو چاپلین، مدیر عامل شرکت مشاوره انطباق IR35 Shield، در مرحله گردآوری شواهد تحقیق PAC شرکت کرد و گفت که محتوای گزارش نتیجه آن را «درجا» می‌داند.

او گفت: «نه دولت و نه HMRC عادت ندارند وقتی مرتکب اشتباه شده‌اند اعتراف کنند، اما این گزارش نفرین‌آمیز کمیته محاسبات عمومی باید همه آنها را بنشیند و گوش دهد.»

«HMRC و سیاستگذاران با تمام قوا در اجرای اصلاحات خارج از حقوق و دستمزد در بخش دولتی در سال 2017 و در حدود یک سال گذشته شاهد یک تصادف اتومبیل بودیم، انباشته عظیمی که ممکن است برخی بگویند، حتی ادارات دولتی. اشتباه کرده اند.»

چاپلین با اشاره به این واقعیت که دولت اجرای اصلاحات در بخش دولتی را با گسترش تغییرات به بخش خصوصی در آوریل 2021 دنبال کرد، گفت: چالش هایی که ادارات دولتی با IR35 با آن مواجه بودند اکنون توسط شرکت های خصوصی به شدت احساس می شود.

«HMRC و سیاستگذاران با تمام قوا برای اجرای اصلاحات خارج از حقوق و دستمزد در بخش دولتی در سال 2017 تلاش کردند، و در حدود یک سال گذشته شاهد یک تصادف اتومبیل بودیم، انباشته عظیمی که برخی ممکن است بگویند حتی دولت. بخش ها اشتباه کرده اند»

دیو چاپلین، IR35 Shield

«شرکت‌ها در تلاش هستند تا تعیین وضعیت را به درستی انجام دهند، و CEST برای شرکت‌ها خطرناک است – یک مانع، نه کمک. خطر نامتناسب مالیات و موضوع مالیات مضاعف هنوز حل نشده است و همچنین هیچ فرآیند مستقلی برای تجدیدنظرخواهی برای پیمانکارانی که با آنها منصفانه رفتار نمی شود وجود ندارد.

“در بیش از 20 سال گذشته [since IR35 was introduced]قوانین بسیار نادرست و مضری روی بخش پیمانکاری انباشته شده است و گزینه معقول این است که به تابلوی نقشه برگردیم و یک سیستم مالیاتی منصفانه طراحی کنیم که برای همه عادلانه عمل کند.»

سب مالی، مدیر عامل شرکت قراردادی Qdos، یافته‌های کمیته را “نفس‌آور” توصیف کرد و گفت که صرفاً به این دلیل که اصلاحات باعث ایجاد درآمد مالیاتی بیشتر شده است، به این معنی نیست که آنها به درستی کار می‌کنند.

“این بررسی IR35 نفرین کننده است و بسیاری از شکست های دولت را برجسته می کند. همراه با شواهد سطوح سرسام‌آور عدم انطباق در بخش عمومی پس از اصلاحات، نقص‌های CEST را آشکار می‌کند، که صراحتاً با وجود راه‌اندازی پنج سال پیش هنوز برای هدف مناسب نیست.»

همچنین از دولت می‌خواهد که در ارزیابی تأثیر واقعی اصلاحات IR35 بر بازار کار، اقدامات بیشتری انجام دهد. HMRC گفته است که این تغییرات درآمد مالیاتی بیشتری ایجاد می کند، اما این لزوماً نشانه ای از بهبود انطباق نیست. در تجربه ما، این نتیجه مستقیم این است که پیمانکاران واقعی مجبور به انجام کار بر اساس حقوق و دستمزد هستند.

وی افزود: رویکرد ریسک‌گریزی که توسط برخی کسب‌وکارها اتخاذ شده است نیز مورد توجه قرار گرفته است. آنچه دولت از تصدیق آن امتناع می ورزد این است که بسیاری از سازمان ها به دلیل اصلاح IR35 به طور کلی تعامل با پیمانکاران را متوقف کرده اند. با توجه به اینکه اصلاحات IR35 قابل مدیریت است، این رویکردی بیهوده است و باعث می‌شود کسب‌وکارها برای جذب پیمانکاران تلاش کنند و کمبود کارکنان بریتانیا را تشدید کند.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا