گارتنر 25 فناوری نوظهور را در چرخه تبلیغات در سال 2022 شناسایی می کند

0 0
Read Time:4 Minute, 22 Second

به گفته این شرکت، این فناوری‌ها می‌توانند تجربه‌های همهجانبه، اتوماسیون هوش مصنوعی شتاب‌دهنده و تحویل فناوری بهینه‌سازی شده را در دو تا ۱۰ سال آینده فراهم کنند.

مفهوم نوآوری با محققی که بر روی فناوری های نوظهور برای توسعه محصولات نوآورانه کار می کند.  اختلال دیجیتال با اینترنت اشیا، اتوماسیون فرآیندهای رباتیک، داده های بزرگ و هوش مصنوعی
تصویر: Adobe Stock

گارتنر 25 فناوری نوظهور را برای تماشا در خود اضافه کرده است چرخه هایپ برای فناوری های نوظهور، 2022، که به گفته این شرکت امکان تکامل و گسترش تجربیات همهجانبه را فراهم می کند و تسریع می کند. هوش مصنوعی (AI) اتوماسیون و بهینه سازی تحویل فناوری.

فن آوری های در حال ظهور به شدت با سه موضوع مختلف متفاوت است چرخه تبلیغات گارتنر در سال 2021. گارتنر توضیح داد که این موضوعات پویا هستند و “برای یک یا دو سال برجسته می شوند، پس از آن آنها را ردیابی نمی کند تا جایی برای سایر فناوری های در حال ظهور ایجاد کند.”

این فناوری ها و روندها این پتانسیل را دارند که در طی دو تا 10 سال آینده مزیت رقابتی بالایی را ارائه دهند.

فناوری‌های نوظهور پتانسیل تحول‌آفرینی را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کنند، اما مدیران ارشد فناوری و رهبران نوآوری فناوری در مقیاس‌پذیری قابلیت‌های دیجیتالی به چالش کشیده می‌شوند. بهبود پایداری ملیسا دیویس، معاون تحلیلگر گارتنر، در بیانیه‌ای گفت: در مواجهه با محدودیت‌های منابع در حال گسترش. ضروری است که سازمان‌ها سر و صدای پیرامون فناوری‌های نوظهور را کاهش دهند تا با استفاده از نوآوری‌هایی که باعث تمایز و کارایی رقابتی می‌شوند، تغییرات را تسریع بخشند.

دیدن: سیاست اخلاقی هوش مصنوعی (TechRepublic Premium)

گری اولیف، معاون تحلیلگر برجسته در گارتنر، در بیانیه‌ای گفت: همه فناوری‌های موجود در چرخه هایپ در مراحل اولیه هستند، اما برخی از آنها در حال ظهور هستند و «ابهام زیادی» در مورد چگونگی تکامل آنها وجود دارد. چنین فناوری‌هایی خطرات بیشتری را برای استقرار دارند، اما به طور بالقوه مزایای بیشتری برای پذیرندگان اولیه دارند که می‌توانند آن‌ها را در راستای توانایی سازمان خود برای مدیریت فناوری‌های اثبات‌نشده ارزیابی و بهره‌برداری کنند.»

در اوایل سال جاری، کارشناسان صنعت استناد کردند فناوری های نوظهوری که استراتژی شرکت را در سال 2022 شکل می دهند، از جمله برنامه های قابل ترکیب، شبکه امنیت سایبری و محاسبات افزایش دهنده حریم خصوصی.

سه موضوع گرایش فناوری نوظهور گارتنر

در حال تکامل و گسترش تجربیات همهجانبه

آینده تجربه دیجیتال همهجانبه است. مجموعه‌ای از فناوری‌های نوظهور از چنین تجربیاتی از طریق نمایش‌های مجازی پویا، محیط‌ها و اکوسیستم‌های مشتریان و مردم و همچنین حالت‌های جدید تعامل کاربر پشتیبانی می‌کنند.

با این فناوری‌ها، افراد می‌توانند هویت و داده‌های خود را کنترل کنند و اکوسیستم‌های مجازی را تجربه کنند که می‌توانند با ارزهای دیجیتال ادغام شوند. گارتنر گفت: این فناوری‌ها به روش‌های جدید برای تقویت یا باز کردن جریان‌های درآمد جدید به مشتریان کمک می‌کنند.

فناوری‌هایی برای تماشا که تجربیات فراگیر در حال تکامل و گسترش را ارائه می‌دهند متاورس، توکن های غیر قابل تعویض (NFT)، برنامه های فوق العاده و Web3، هویت غیرمتمرکز، انسان های دیجیتال، دوقلو دیجیتال مشتریان و بازارهای استعداد داخلی

دیدن: برگه تقلب Metaverse: هر آنچه که باید بدانید (PDF رایگان) (TechRepublic)

اتوماسیون هوش مصنوعی تسریع شده

پذیرش هوش مصنوعی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از محصولات، خدمات و راه حل ها در حال گسترش است. این باعث تسریع ایجاد مدل‌های تخصصی هوش مصنوعی می‌شود که می‌توانند برای خودکارسازی توسعه، آموزش و استقرار مدل استفاده شوند. اتوماسیون هوش مصنوعی مجدداً بر نقش انسان در توسعه هوش مصنوعی متمرکز می‌شود که منجر به پیش‌بینی‌ها و تصمیم‌گیری‌های دقیق‌تر و زمان سریع‌تر برای رسیدن به مزایای مورد انتظار می‌شود.

فناوری‌هایی که از اتوماسیون هوش مصنوعی شتاب‌دار پشتیبانی می‌کنند، سیستم‌های خودکار، هوش مصنوعی علی، مدل‌های پایه، هوش مصنوعی طراحی مولد و تولید کد یادگیری ماشینی هستند.

تحویل تکنولوژیست بهینه شده

کسب‌وکارهای دیجیتالی موفق ساخته می‌شوند، نه خریداری. مجموعه ای از فناوری های نوظهور بر محصولات، خدمات و جوامع سازنده راه حل تمرکز می کنند، مانند تیم های فیوژنو پلتفرم هایی که استفاده می کنند. این فناوری‌ها بازخورد و بینشی را ارائه می‌کنند که ارائه محصول، خدمات و راه‌حل را بهینه و تسریع می‌کند و پایداری عملیات تجاری را افزایش می‌دهد.

فن‌آوری‌های حیاتی که تحویل فن‌آوران را بهینه می‌کنند عبارتند از FinOps تقویت‌شده، اکوسیستم‌های داده ابری، پایداری ابرذخیره سازی محاسباتی، معماری شبکه امنیت سایبریمشاهده پذیری داده ها، مدیریت ریسک پویا، پلتفرم های ابری صنعت، حداقل معماری قابل دوام، توسعه مبتنی بر مشاهده پذیری، OpenTelemetry و مهندسی پلت فرم.

گارتنر گفت چرخه هایپ برای فناوری‌های نوظهور، بینش‌های کلیدی را از بیش از 2000 فناوری و چارچوب کاربردی شناسایی می‌کند که این شرکت هر ساله به مجموعه‌ای مختصر از فناوری‌ها و گرایش‌های نوظهور «باید بداند».

این گزارش همچنین بیشتر فناوری‌هایی را که در نسخه 2021 چرخه تبلیغاتی که شرکت حذف کرده است، نشان می‌دهد. گارتنر گفت، در حالی که آنها هنوز در چرخه های تبلیغاتی دیگر ردیابی می شوند، برخی بازنشسته شده اند در حالی که برخی دیگر پروفایل های خود را به روز کرده اند.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا