گارتنر: مراقب این 25 فناوری در حال ظهور باشید

0 0
Read Time:2 Minute, 46 Second

digital-transformation.jpg

گتی ایماژ/iStockphoto

گارتنر 25 فناوری نوظهور کلیدی را برای تماشا در آخرین چرخه Hype برای فناوری های نوظهور شناسایی کرده است. مطالعه، با متاورس، NFT ها، علی هوش مصنوعی و پلتفرم‌های ابری صنعت در میان آنهایی که در صدر فهرست در سال 2022 قرار دارند.

این شرکت تحقیقاتی این فهرست را با شناسایی بینش های کلیدی از بیش از 2000 فناوری و چارچوب کاربردی که هر سال نمایه می کند، جمع آوری کرده است. گارتنر گرایش‌های فناوری نوظهور را حول سه موضوع دسته‌بندی کرد: گسترش تجربه‌های همهجانبه، تسریع در اتوماسیون هوش مصنوعی و بهینه‌سازی ارائه فناوری.

به گفته این تحلیلگر، فناوری که تجربیات همهجانبه را تکامل می دهد و گسترش می دهد، مهم است زیرا آینده تجربیات دیجیتال در فناوری همهجانبه نهفته است. متاورز، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، اپلیکیشن‌های فوق‌العاده و Web3، هویت غیرمتمرکز، انسان‌های دیجیتال و دوقلوی دیجیتال مشتری و بازارهای استعداد داخلی را به عنوان فناوری‌هایی برای تماشا در این دسته شناسایی کرد.

دیدن: NFT چیست؟ راهنمای مبتدیان برای دارایی های دیجیتال

فناوری که اتوماسیون هوش مصنوعی را سرعت می بخشد، ارزشمند است زیرا هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از محصولات، خدمات و راه حل ها است. گارتنر سیستم‌های خودمختار، هوش مصنوعی علّی، مدل‌های پایه، هوش مصنوعی طراحی مولد و تولید کد یادگیری ماشینی را به‌عنوان فناوری‌هایی برای تماشا در این دسته شناسایی کرد.

در نهایت، مجموعه فناوری‌هایی که تحت تحویل بهینه فن‌آوران قرار می‌گیرند، بر محصولات، خدمات و جوامع سازنده راه‌حل و پلتفرم‌هایی که استفاده می‌کنند تمرکز می‌کنند. گارتنر FinOps های تقویت شده، اکوسیستم های داده های ابری، پایداری ابر، ذخیره سازی محاسباتی، معماری شبکه ای امنیت سایبری، قابلیت مشاهده داده ها، حاکمیت ریسک پویا، پلت فرم های ابری صنعت، حداقل معماری قابل دوام، توسعه مبتنی بر مشاهده پذیری، OpenTelemetry و مهندسی پلت فرم را به عنوان فناوری هایی که باید به آنها توجه کرد شناسایی کرد. این زیر مجموعه

دیدن: رایانش ابری چیست؟ هر چیزی که باید در مورد ابر بدانید توضیح داده شده است

ملیسا دیویس، معاون تحلیلگر گارتنر، گفت که درک و پذیرش فناوری‌های نوظهور برای رشد کارآمدی کسب‌وکارها، علی‌رغم چالش‌ها و تردیدهایی که پیرامون فناوری‌های جدید وجود دارد، مهم است.

screen-shot-2022-08-10-at-9-42-53-am.png

گارتنر (اوت 2022)

دیویس افزود: «فناوری‌های نوظهور پتانسیل تحول‌آفرینی را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کنند، اما مدیران ارشد فناوری و رهبران نوآوری فناوری در مقیاس‌سازی قابلیت‌های دیجیتال و در عین حال بهبود پایداری در مواجهه با محدودیت‌های منابع در حال گسترش، به چالش کشیده می‌شوند.

نمودار چرخه هایپ گارتنر مشخص می کند که هر فناوری چه زمانی به «محرک نوآوری»، «اوج انتظارات متورم»، «تقاطع سرخوردگی»، «شیب روشنگری» و «فلات بهره وری» خود می رسد. محدوده زمانی برای رسیدن به فلات برای هر فناوری از دو تا 10 سال متغیر است.

“همه فناوری‌ها در این چرخه هایپ در مراحل اولیه هستند، اما برخی از آنها نوپا هستند و عدم اطمینان زیادی در مورد چگونگی تکامل آنها وجود دارد. چنین فناوری‌هایی خطرات بیشتری برای استقرار دارند، اما به طور بالقوه مزایای بیشتری برای پذیرندگان اولیه دارند که می‌توانند آنها را ارزیابی کرده و از آنها بهره‌برداری کنند. گری اولیف، تحلیلگر گارتنر، گفت: با توانایی سازمانشان برای مدیریت فناوری های اثبات نشده.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا