کوالکام پلتفرم رباتیک را برای افزودن اتصال 5G و قدرت محاسباتی لبه به روز می کند

0 0
Read Time:2 Minute, 53 Second

رباتیک بخش مهمی از برنامه متنوع سازی این شرکت برای گسترش فراتر از تلفن های هوشمند است.

پلتفرم Qualcomm Robotics RB6 کوچکتر است
پلتفرم Qualcomm Robotics RB6 و Qualcomm RB5 AMR Reference Design از برنامه های در حال توسعه برای OEM ها و تولیدکنندگان ربات که به دنبال افزودن ربات های زمینی به موارد استفاده صنعتی هستند، پشتیبانی می کند. تصویر: QualComm

شرکت Qualcomm Technologies امروز آخرین نسخه خود را معرفی کرد رباتیک پلت فرم و طراحی مرجع AMR برای ارائه روبات های پیشرفته 5G اتصال و هوش مصنوعی در لبه قدرت محاسباتی

پلتفرم Qualcomm Robotics RB6 و Qualcomm RB5 AMR Reference Design از برنامه های در حال توسعه برای OEM ها و تولیدکنندگان ربات ها که به دنبال اضافه کردن ربات های زمینی به موارد استفاده صنعتی برای برنامه های خدمات دولتی، تدارکات، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، انبارداری، کشاورزی، ساخت و ساز و تاسیسات هستند، پشتیبانی می کند. این فناوری جدید می‌تواند ربات‌های تحویل‌دهنده، ربات‌های تولید خودکار، وسایل نقلیه حمل‌ونقل هوایی شهری و زیرساخت‌های پهپادهای صنعتی را تامین کند.

به گفته این شرکت، طراحی مرجع Qualcomm RB5 AMR اولین طراحی مرجع AMR در جهان است که قابلیت‌های تقویت‌شده هوش مصنوعی و 5G را ارائه می‌کند. کوالکام پیش‌بینی می‌کند که این طراحی توسعه ربات‌های تجاری، سازمانی و صنعتی را برای صنایعی که روی راه‌حل‌های رباتیک در لبه هوشمند متصل کار می‌کنند، سرعت می‌بخشد.

Dev Singh، GM رباتیک، هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین‌های هوشمند در Qualcomm، گفت که رباتیک بخش مهمی از استراتژی تنوع‌بخشی این شرکت است.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره این خبر گفت: «ما شاهد تبدیل شدن کوالکام به انتخاب پیش‌فرض برای ربات‌های تحویل، تحرک هوایی شهری و کارخانه‌های بی‌سیم هستیم. “این به این دلیل است که ما یک نقشه راه فناوری داریم و در موقعیت بسیار خوبی برای مقابله با این چالش ها قرار داریم.”

سینگ گفت که این پیشرفت‌ها در اتصال و محاسبات لبه به هوشمندتر و ایمن‌تر شدن روبات‌های مستقل کمک می‌کند. ویژگی های پلتفرم رباتیک عبارتند از:

  • محاسبات ناهمگن
  • حداکثر 24 دوربین
  • اطلاعات توزیع شده روی دستگاه، در لبه و در ابر
  • واحد پردازش امنیتی برای امنیت مبتنی بر سخت افزار خزانه مانند
  • موتور هوش مصنوعی کوالکام با 70 تا 200 تاپس
  • پهنای باند بالا، تاخیر کم و زیر 6GHx و mmWave
  • بهره وری انرژی

کوالکام این خبر را به عنوان بخشی از این شرکت اعلام کرد اجلاس 5G که از 9 تا 11 می برگزار می شود در سن دیگو پخش زنده سخنرانی اصلی از رویداد حضوری وجود دارد. کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، در مورد پیشرفت 5G برای تامین انرژی لبه هوشمند متصل سخنرانی خواهد کرد. جلسات دیگر پس از درخواست در وب سایت رویداد در دسترس خواهد بود.

پلتفرم Qualcomm Robotics RB6 شامل ابزارهای توسعه سخت افزار و نرم افزار و یک کیت توسعه نرم افزاری کاملاً یکپارچه هوش مصنوعی و SDK چند رسانه ای هوشمند Qualcomm است. این SDK بلوک‌های ساختمانی چندرسانه‌ای، هوش مصنوعی و ML، بینایی کامپیوتر و شبکه را برای پشتیبانی از استقرار سرتاسر برنامه‌های روباتیک گرد هم می‌آورد.

کوالکام در میان همکاران شرکتی خود ADLINK، Akasha Imaging، Cyngn، ForwardX FutureMind، Hyundai Robotics، inVia Robotics، LG Electronics، Samsung Electronics و Thundercom را فهرست می کند.

طراحی مرجع Qualcomm RB5 AMR اکنون از طریق ModalAI و کیت توسعه Qualcomm Robotics RB6 برای فروش از طریق Thundercomm در دسترس است.


منبع خبر

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا