کوالکام با پلتفرم جدید وارد بازار روباتیک شد

0 0
Read Time:3 Minute, 1 Second

qualcomm-robotics-rb6.jpg

پلتفرم رباتیک کوالکام RB6

کوالکام

کوالکام در حال انجام یک شیرجه بزرگ در زمینه رباتیک است. در رویداد 5G Summit، این شرکت یک پلتفرم رباتیک جدید را معرفی کرد که به عنوان یک کیت توسعه‌دهنده آماده برای ایجاد ربات‌های متحرک مستقل عمل می‌کند.AMR ها) و پهپادها، از 5G و هوش مصنوعی لبه برای خودمختاری نسل بعدی استفاده می کنند.

از نظر عملی، این می تواند تغییرات بزرگی را در این زمینه ایجاد کند گسترش بازار AMR و شروع بازار پهپادهای سازمانی. در حال حاضر، تعداد معدودی از شرکت‌های روباتیک بر این فضا تسلط دارند که AMR یا راه‌حل‌های پهپاد درون جعبه می‌سازند و آن‌ها را بر اساس یک مدل خدماتی اجاره می‌دهند. یک کیت توسعه‌دهنده قوی و معماری رباتیک زیربنایی از کوالکام می‌تواند زمینه بازی را باز کند و منجر به سفارشی‌سازی بیشتر مشتری و توسعه رباتیک داخلی سازمانی شود.

ZDNet توصیه می کند


بهترین پهپادهای عکاسی

بهترین پهپادهای عکاسی

این مجموعه از سخت افزارهای هوایی با انواع موارد استفاده از عکاسی و فیلمبرداری سازمانی مطابقت دارد.

گفت: «با تکیه بر رشد موفقیت‌آمیز و کشش راه‌حل‌های روباتیک پیشرو Qualcomm Technologies، نقشه راه توسعه‌یافته راه‌حل‌های ما به ارائه فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی و 5G برای پشتیبانی از نوآوری‌های هوشمندتر، ایمن‌تر و پیشرفته‌تر در رباتیک، هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین‌های هوشمند کمک می‌کند.» دو سینگ، مدیر ارشد توسعه کسب‌وکار و رئیس بخش رباتیک، هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین‌های هوشمند در شرکت Qualcomm Technologies.

کوالکام از عرضه 5G به عنوان نقطه ورود خود به رباتیک استفاده می کند. به دلیل سرعت و پهنای باند 5G، پیامدهای مهمی برای سیستم‌های مستقل خواهد داشت. یکی از محدودیت‌های فعلی استقلال در دنیای واقعی این است که قدرت پردازش داده روی برد گران است – و هماهنگی بین چندین پلت فرم مستقل به شدت به شبکه‌های پرسرعت وابسته است. راه‌حل‌های مبتنی بر ابر شکاف را پر می‌کنند، اما مشکلات شبکه توسعه و استقرار را کاهش داده است.

انتظار می رود ورود 5G مرحله جدیدی از توسعه سیستم های مستقل از جمله پهپادهای سازمانی را آغاز کند. پس از سالها حرکت آهسته، FAA است نشان دهنده پذیرش گسترده تر استفاده از پهپادهای تجاری است، جدولی را برای این صنعت آماده می کند تا به شکلی بزرگ رشد کند.

کوالکام توجه داشته است و پلتفرم RB6 آن را به یک بازیکن جدید و قدرتمند در بازار روباتیک تبدیل کرده است. این پلتفرم توسعه‌یافته، قابلیت‌های هوش مصنوعی و پردازش ویدیویی (که برای ناوبری و بینایی ماشین ضروری است) را از طریق موتور هوش مصنوعی Qualcomm با پشتیبانی از ۷۰ تا ۲۰۰ تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) به ارمغان می‌آورد.

ادغام 5G و هوش مصنوعی این پلتفرم را برای توسعه دهندگان در موارد استفاده صنعتی در بخش هایی مانند برنامه های کاربردی خدمات دولتی، تدارکات، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، انبارداری، کشاورزی، ساخت و ساز و تاسیسات ایده آل می کند. همه اینها زمینه های رشد مورد انتظار برای روباتیک هستند.

علاوه بر پلتفرم روباتیک، کوالکام از طرح مرجع AMR به نام RB5 AMR نیز رونمایی کرد که یک ربات چرخدار کوچک است که برای تحویل بسته ها و حمل مواد طراحی شده است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا