کشف صدها گودال مرموز در نزدیکی استون‌هنج با قدمت هزاران سال

0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

استون هنج (Stonehenge) از قرن‌ها قبل مورد مطالعه دانشمندان و باستان‌شناسان قرار دارد و اکنون 415 گودال بسیار بزرگ در اطراف آن کشف شده که ساختار سنگی دارند.

باستان شناسان در تحقیق خود برای اولین بار به صورت گسترده از روش القای الکترومغناطیسی در این منطقه استفاده کردند که به وسیله آن صدها گودال بزرگ کشف شد. گفته می‌شود هرکدام از آن‌ها 2.4 متر عرض دارند و توسط انسان‌ها در هزاران سال پیش ساخته شده‌اند. قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گودال کشف شده در این منطقه بیش از 3 متر عرض و 1.85 متر عمق دارد.

موارد استفاده گودال‌های باستانی استون هنج

استون هنج

هرچند هنوز به طور دقیق مشخص نیست که انسان‌ها در آن زمان از این گودال‌های بزرگ به چه منظوری استفاده می‌کرده‌اند اما محققان با توجه به ساختار سنگی آن‌ها گمان می‌کنند که مانند استون هنج نوعی سازه‌ مربوط به جشن یا تشریفاتی بوده‌اند.

در گذشته نیز گودال‌های باستانی دیگری در نزدیکی پارکینگ مرکز بازدیدکنندگان استون‌هنج کشف شده بود که گفته می‌شود حدود 8000 سال پیش از میلاد ساخته شده‌اند. همچنین در این گودال‌ها مواردی مربوط به حکاکی‌های باستانی توتم پُل، لوازم شکار نیاگاو (نوعی گاو منقرض شده) و رصد ماه کشف شده بود. گفته می‌شود که شکارچیان در این منطقه به نوعی دور یکدیگر جمع می‌شده‌اند.

خود استون هنج به گفته محققان حدود 5000 سال پیش ساخته شده است.

استون هنج

«نیک سنشال»، باستان شناسی که برای میراث جهانی «استون‌هنج، ایوبری، و محوطه‌های مرتبط» یونسکو کار می‌کند، توضیح می‌دهد:

«این تیم با ترکیب تکنیک‌های جدید بررسی ژئوفیزیک با نمونه‌برداری و حفاری نقطه‌ای، برخی از قدیمی‌ترین شواهد مربوط به فعالیت‌های انسانی را که تاکنون در استون هنج کشف شده بود، مشخص کردند.»

قابلیت‌های فناوری حسگر برای اسکن منظره و نمایش مکان‌های باستان شناسی بالقوه، داده‌های بی‌سابقه‌ای از دوران ماقبل از تاریخ ارائه می‌کند. دانشمندان برای اولین بار در منطقه استون‌هنج از چنین روشی استفاده کرده و قصد دارند، این کار را ادامه دهند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا