کانادا هواوی و زد تی ای را ممنوع می کند و به شرکت های مخابراتی می خواهد تجهیزات 5G و 4G را پاره کنند

0 0
Read Time:3 Minute, 28 Second

huawei-store-gettyimages.jpg

تصویر: Getty Images

پس از اقدامات شرکای Five Eyes، کانادا اقدام به ممنوعیت هواوی و ZTE از شبکه های مخابراتی خود کرده است.

فرانسوا- وزیر نوآوری، علم و صنعت: “دولت کانادا در حال تضمین ایمنی طولانی مدت زیرساخت های مخابراتی ما است. به عنوان بخشی از آن، دولت در نظر دارد گنجاندن محصولات و خدمات Huawei و ZTE در سیستم های مخابراتی کانادا را ممنوع کند.” فیلیپ شامپاین گفت.

در نتیجه، شرکت‌های مخابراتی که در کانادا فعالیت می‌کنند، دیگر اجازه استفاده از تجهیزات یا خدمات تعیین‌شده توسط Huawei و ZTE را نخواهند داشت. همچنین، شرکت‌هایی که قبلاً از این تجهیزات نصب شده در شبکه‌های خود استفاده می‌کنند، ملزم به توقف استفاده از آن خواهند بود. و حذفش کن.”

استناد به بسیاری از دلایل مشابه که استرالیا هواوی را ممنوع می کرد در سال 2018، دولت کانادا گفت که اتصال و وابستگی متقابل شبکه های 5G بهره برداری را بسیار مهم تر می کند.

“دولت کانادا بررسی گسترده ای از فناوری بی سیم 5G و جنبه های مختلف فنی، اقتصادی و امنیت ملی اجرای 5G انجام داده است. این بررسی به وضوح نشان داد که در حالی که این فناوری مزایای و فرصت های اقتصادی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت، این فناوری همچنین معرفی خواهد شد. نگرانی های امنیتی جدیدی که عوامل مخرب می توانند از آنها سوء استفاده کنند.”

در سیستم‌های 5G، عملکردهای حساس به طور فزاینده‌ای غیرمتمرکز و مجازی می‌شوند تا تأخیر را کاهش دهند و تعداد دستگاه‌هایی که به آن‌ها متصل می‌شوند نیز به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد.»

شرکت‌های مخابراتی کانادا از ابتدای سپتامبر از خرید تجهیزات جدید 5G یا 4G یا خدمات مدیریت شده از Huawei و ZTE منع می‌شوند و تا 28 ژوئن 2024 فرصت دارند تجهیزات 5G موجود را حذف کنند و تا پایان سال 2027 برای حذف هرگونه LTE فرصت دارند. تجهیزات.

همچنین ببینید: چگونه Vodafone استرالیا برنامه های 5G خود را پس از ممنوعیت هواوی تغییر داد

دولت نیز اشاره کرد حرکت های آمریکا محدود کردن عرضه نیمه هادی به شرکت ها

در این بیانیه آمده است: «کانادا معتقد است که پویایی زنجیره تامین بین‌المللی در حال تکامل به دلیل محدودیت‌های فزاینده در دسترسی به اجزای خاص، پیامدهای بیشتری دارد.

“تغییر از ورودی های شناخته شده به ورودی های دیگر پیامدهایی بر توانایی کانادا برای انجام تست های تضمینی دارد. این تغییر محیط زنجیره تامین به سمت سایر اجزاء، حفظ سطح بالایی از تست اطمینان برای تجهیزات شبکه خاص را برای کانادا به طور فزاینده ای دشوار می کند. تامین کنندگان بالقوه.”

در سال 2020، شرکت های مخابراتی کانادایی که از تجهیزات 4G هواوی، بل و تلوس استفاده کردند، گفتند که این کار را انجام خواهند داد. ادامه ندادن برای استفاده از تجهیزات هواوی برای 5G.

بل گفت که در حال انتقال به اریکسون است، در حالی که تلوس گفت که با ترکیبی از اریکسون و نوکیا همراه خواهد شد.

در سپتامبر 2021، حماسه سه ساله دعوی استرداد منگ وانژو، مدیر مالی هوآوی، پایان یافت.

منگ پس از توافق با دادستان های ایالات متحده مبنی بر اعتراف به گمراه کردن مؤسسات مالی جهانی و عدم اعتراف به اتهامات مختلف کلاهبرداری علیه خود، اجازه یافت به چین بازگردد.

پکن بدون اینکه حتی سعی کند تاکتیک های دیپلماسی گروگان گیری خود را پنهان کند، متعاقباً آزاد شد دو کانادایی که اندکی پس از دستگیری منگ بازداشت و در زندان های چین نگهداری شدند.

در مقابل، منگ توانست در یکی از دو خانه خود در ونکوور در حبس خانگی زندگی کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده در ماه سپتامبر قوانینی را برای اپراتورهای کوچکی که متقاضی دسترسی به یک ظرف 1.9 میلیارد دلاری هستند، وضع کرد. پاره کنید و تعویض کنید تجهیزات و خدمات شبکه Huawei و ZTE در میان اپراتورهای کوچکتر.

پوشش مرتبط


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا