کار انعطاف پذیر یا مزایای بهتر می خواهید؟ در اینجا نحوه مذاکره با رئیس خود آورده شده است

0 0
Read Time:7 Minute, 43 Second

مرد میانسالی با لباس‌های شیک در حال بحث درباره ایده‌اش با همکار مذکرش در دفتر کار، احاطه شده با کاغذهای کار و سایر مطالب خواندنی

تصویر: shapecharge/Getty

وقتی مردم به مذاکره برای یک معامله بهتر در محل کار فکر می کنند، اولین چیزی که اغلب به ذهن می رسد حقوق است.

اما با وجود هزاران نقش در فناوری و فناوری اطلاعات در حال حاضر و رشد حقوق و دستمزد که نشانه‌هایی از کند شدن را نشان می‌دهد، جویندگان کار در موقعیتی قدرتمند برای مذاکره در مورد مزایا و مزایایی فراتر از دستمزدی هستند که مطابق با اولویت‌های کاری و زندگی‌شان است.

الک رحمان جونز، مدیر عامل آژانس استخدامی فایدون اینترنشنال، می گوید: «مذاکره در مورد مزایای خارج از حقوق و دستمزد در بازار کار امروزی بیشتر و بیشتر رایج می شود.

با کمبود مهارت های فعلی، کارفرمایان معمولا تمایل بیشتری به بحث و گفتگو با نامزدها دارند.

ویژگی خاص


قوانین جدید کار

قوانین جدید کار

در دفتر، ترکیبی یا از راه دور، در اینجا چیزی است که در مورد مکان، زمان و نحوه انجام کار خود تغییر می کند.

چانه زنی برای مزایا یا مزایا با کارفرمایتان می تواند دلهره آور باشد، به خصوص اگر چیزی که به دنبال آن هستید چیزی نباشد که به عنوان بخشی از قرارداد شما ارائه شده باشد، یا اگر چیزی باشد که ممکن است پویایی کار با همکارانتان را تغییر دهد – برای مثال، درخواست کاهش ساعت یا زمان شروع یا پایان انعطاف پذیر.

ویکی سالمی، کارشناس شغلی در سایت مشاغل Monster، می‌گوید مردم نباید در مورد مذاکره برای دستمزد بهتر یا مزایای بهتر احساس گناه کنند. برعکس، درخواست یک معامله بهتر به نفع شما و کسانی است که با آنها کار می کنید.

سالمی به ZDNet می‌گوید: «اگر هر چیزی، و شما با موفقیت در مورد یک شغل جدید مذاکره کرده‌اید تا چهار روز در هفته کار کنید، ممکن است راه را برای سایر کارمندان ایجاد کنید تا راه خود را برای این ترتیب مذاکره کنند.

دیدن: هفته کاری چهار روزه در راه است: در اینجا به معنای آن است

با فشارهای مالی شدید، اکنون ممکن است زمان ایده آلی برای فشار آوردن باشد کمک هزینه بیشتر در مورد کار انعطاف پذیر. به این معنا که کارفرمایان ممکن است با دادن یک روز بیشتر از کار یا آزادی کار از راه دور دو بار در هفته احساس راحتی کنند تا اینکه افزایش حقوق را امضا کنند – البته این بدان معنا نیست که شما نباید برای آن اصرار کنید. پرداخت بهتر

ربکا هندرسون، مدیر عامل شرکت ارائه‌دهنده خدمات منابع انسانی Randstad Global Businesses، می‌گوید کاندیداها باید همیشه برای شرایط بهتر مذاکره کنند، به‌ویژه در نقش‌های پرتقاضا. او می‌گوید: «به‌ویژه زنان باید از پیشنهادات اولیه خودداری کنند، زیرا همچنان شاهد شکاف مداوم دستمزد بین مردان و زنان هستیم».

“اداره سرشماری ایالات متحده گزارش داد که زنان به ازای هر دلاری که مردان به دست می آورند فقط 83 سنت درآمد دارند و بخشی از این شکاف به دلیل عدم مذاکره زنان برای بیشتر است. برای آنها مهم است که این موضوع را در نظر داشته باشند.”

مطابق با بررسی بینش کاری FlexJobs 2022 از میان بیش از 1200 نفری که در حال حاضر مشغول به کار هستند، کار از راه دور دومین عنصر مهم در بسته های غرامت و مزایا در نظر گرفته می شود که تنها پس از حقوق رتبه بندی می شود.

تونی فرانا، مدیر خدمات شغلی در FlexJobs و Remote.co، می‌گوید که کمک هزینه برای کار منعطف می‌تواند مزایای بلندمدتی بیشتری نسبت به دستمزد کوچک ارائه دهد. به هر حال، در حالی که حقوق بالاتر ممکن است روی کاغذ خوب به نظر برسد، مزایایی که باعث تعادل بهتر بین کار و زندگی یا یادگیری و توسعه مداوم می شود، می تواند ارزش بسیار بیشتری به همراه داشته باشد.

فرانا می افزاید: «مذاکره درباره مزایا و مزایا می تواند در درازمدت بسیار بیشتر از یک افزایش حقوق ساده برای شما باشد. مهم است که همیشه تصویر بزرگتر را در ذهن داشته باشید.»

خوشبختانه برای کارگران، تغییر در تعادل قدرت است وادار کردن شرکت ها به تجدید نظر در مورد مزایایی که ارائه می دهند و آنها را بیشتر به افراد اختصاص دهید. به این ترتیب، کارکنان ممکن است شانس بیشتری برای به دست آوردن انعطاف پذیری یا سایر مزایای غیر پولی در نقش خود نسبت به افزایش دستمزد داشته باشند.

بنابراین، کارکنان دقیقاً چگونه باید برای ارائه چنین مکالمه ای آماده شوند؟ سالمی می‌گوید مهم‌تر از همه، آماده باشید و بدانید دقیقاً چه چیزی را می‌خواهید، و بر اساس خواسته‌ها و نیازهای اصلی خود اولویت‌بندی کنید. او می‌گوید: «روی خط خود تمرکز کنید و در مورد آنچه برای احساس رضایت و بهره‌وری در نقش خود نیاز دارید، مذاکره کنید، از نتیجه جدا شوید زیرا گفتگوی مذاکره بین شما و رئیستان یا کارفرما است.»

خاص بودن نیز کمک می کند. به عنوان مثال، اگر برای یک ترتیب کاری انعطاف پذیر بخواهید، به طور خاص چگونه به نظر می رسد: چهار روز کار در هفته، یا کار کردن سه روز در خانه و دو روز در دفتر؟ سالمی می‌افزاید: «بسیار دقیق باشید، بنابراین وقتی با رئیس خود صحبت می‌کنید، واضح و مطمئن هستید.

یک راه خوب برای ورود به گفتگو با تراشه‌های چانه‌زنی خوب، به‌ویژه وقتی صحبت از حقوق و دستمزد به میان می‌آید، تحقیق در مورد آنچه در جاهای دیگر این بخش ارائه می‌شود، است. سپس شما یک استدلال محکم خواهید داشت که توسط داده‌های بازار پشتیبان‌گیری می‌شود تا از پرونده خود حمایت کنید.

سپس وظیفه صحبت کردن با مدیر خود می رسد. با درخواست برای تعیین زمان برای یک جلسه شروع کنید. “می توانید با آن شروع کنید [saying] سالمی می‌گوید: «من واقعاً از کار کردن در اینجا لذت می‌برم و می‌خواستم در مورد تنظیم مجدد برنامه‌ام با شما صحبت کنم…» یا هر چیزی که بخواهید.

توضیح دهید که به دنبال چه هستید، چگونه می تواند برای سازمان ارزش افزوده داشته باشد و دستاوردهای خود را برجسته کنید تا تمام ارزشی را که برای تیم و سازمان به ارمغان می آورید نشان دهید.

زمان بندی کلیدی است

به گفته فرانا، برای کارمندانی که در حال مذاکره در مورد مزایای اضافی برای شغل فعلی خود هستند، زمان ایده آل معمولا چند ماه قبل از بررسی واقعی آنها است. اغلب، افزایش و مزایا از بودجه موجود محاسبه می شود که معمولاً شامل بودجه جبرانی کل شرکت می شود.

او می‌گوید: «اگر در طول بررسی یا حتی پس از بررسی خود برای مذاکره در مورد مزایای اضافی صبر کنید، این خطر وجود دارد که به شدت به شما «نه» گفته شود زیرا پول قبلاً تخصیص داده شده است.

فرانا به کارمندان توصیه می‌کند تا با حقایق و ارقامی که به اثبات این که چرا ارزش این مزایا را دارند، مسلح شوند. او توضیح می‌دهد: «سندی ایجاد کنید که تمام کارهایی را که انجام داده‌اید و تأثیری که این کار روی شرکت داشته است را توصیف کند.

“چقدر در زمان یا پول آنها صرفه جویی کردید؟ چقدر مشتریان را خوشحال کردید؟ تعیین کمیت ارزش شما تا حد زیادی به تایید آن مزایای اضافی کمک می کند.”

دیدن: آینده کار: چگونه همه چیز تغییر کرد و آینده چه خواهد شد

کارمندان همچنین باید بدانند که مذاکرات همیشه موفق نخواهد بود و معمولاً شامل اندکی دادن و گرفتن از هر دو طرف است. گاهی اوقات ممکن است فقط یک مورد از زمان بندی باشد. در این صورت، کاندیداها ممکن است از طرح مجدد درخواست با مدیر خود چند ماه بعد سود ببرند.

اما کارکنان همچنین باید مشخص کنند که حاضر نیستند چه چیزی را قربانی کنند. به این ترتیب، اگر مشخص شود که کارفرمای آنها نمی تواند کار را انجام دهد، کارگران حداقل می توانند صادقانه و آگاهانه تصمیم بگیرند. آیا زمان حرکت فرا رسیده است.

استیسی می‌گوید: «توصیه من این است که نگاهی جامع به وضعیت فعلی داشته باشید و اگر با نیازهای شما مطابقت ندارد و شما را برآورده نمی‌کند، ممکن است زمان ارزیابی فرصت‌های موجود در جاهای دیگر فرا رسیده باشد.

اگر حقوق و دستمزد برای کسی مهم‌ترین چیز است، بهتر است بدانید که در بیشتر موارد، راه برای تضمین بهترین افزایش حقوق، تغییر شغل است.»

اما در مورد کاندیداهایی که در یک شرکت جدید شروع به کار می کنند یا حتی وارد یک حرفه جدید می شوند، چطور؟ در این مورد، فرانا می‌گوید که شروع مذاکره در مورد مزایا تنها زمانی ضروری است که یک پیشنهاد کتبی در دست دارید.

او می‌گوید: «حقایق و آمارهای سخت در طول مذاکره بسیار مؤثرتر هستند. زمانی که بدانید چه می‌خواهید و چه چیزی را می‌خواهید رها کنید، می‌توانید تحقیقاتی را انجام دهید که از آن برای حمایت از پیشنهاد متقابل خود استفاده خواهید کرد.»

رحمان جونز موافق است و اضافه می‌کند که هرکسی که به کشف فرصت‌های جدید فکر می‌کند، ابتدا باید الزامات کلیدی خود را در مورد نوع کاری که می‌خواهد انجام دهد و نوع شرکتی که می‌خواهد به آن ملحق شود، تعیین کند.

او می‌گوید: «وقتی این کار را انجام دادند، می‌توانند اولویت‌بندی مزایا و مزایا را از مهم‌ترین به کم‌اهمیت‌ترین شروع کنند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا