کار از راه دور باعث افزایش نرخ فرسایش ناپایدار جهانی فناوری اطلاعات می شود

0 0
Read Time:5 Minute, 48 Second

مرد-کار-از-خانه.jpg

تصویر: MoMo Productions/Getty Images

به نظر می رسد همین دیروز بود که شرکت خدمات فناوری اطلاعات – به استثنای Accenture – از یک کودک سرسخت و دلهره بود که قادر نبود و نمی خواست آن مدل تجاری مهم را تجربه کند. دگرگونی برای زنده ماندن، در نهایت در آغوش گرفتن آن.

در نهایت، به همان اندازه که کنار گذاشتن آن دشوار بود قطار آب خوری که برای چندین دهه توسعه اپلیکیشن و نگهداری زیرساخت‌ها – فناوری اطلاعات – نان و کره‌ای بود، به نظر می‌رسد متخصصان فناوری اطلاعات به این نتیجه رسیده‌اند که فضای ابری و دیجیتال آینده آنها خواهد بود.

به نظر می‌رسد شرکت‌هایی از Infosys گرفته تا TCS، Cognizant و Wipro و حتی شرکت‌های میان‌رده مانند Tech Mahindra یا HCL، همگی در نهایت تمرکز و منابع خود را روی راه‌حل‌های دیجیتال معمارانه و همچنین مشاوره طراحی متمرکز کرده‌اند.

در پاندمی به سادگی سوخت جت را به این روند اضافه کرد. از آنجایی که مردم در خانه‌های خود غوطه‌ور می‌شدند، سفارش‌های ضروری را سفارش می‌دادند و در تماس‌های زوم زیاده‌روی می‌کردند، آسمان وابستگی دیجیتالی افزایش یافت و نیاز مرتبط به راه‌حل‌های چابک و انعطاف‌پذیر ضروری‌تر شد.

کسب‌وکارها تلاش کردند تا حضور آنلاین خود را ارتقا دهند و نوآوری کنند تا بتوانند به این انفجار یک شبه فعالیت مشتریان پاسخ دهند و شرکت‌های فناوری اطلاعات به‌همراه نیروی کار خود در خانه شروع به انجام همین کار کردند تا چراغ‌های خود را روشن نگه دارند.

جنگ فرسایشی

با این حال، درست زمانی که بحران وجودی مرتبط با کنار گذاشتن یک مدل قدیمی سودآور و مهاجرت به یک مدل مبهم و جدید کاهش یافت، یک بحران بسیار جدی‌تر دیگر از خاکستر همه‌گیری بیرون آمد: فرسایش.

نرخ فرسودگی برای شرکت‌های فناوری اطلاعات با پشتوانه‌های خود در هند – که بیشتر کشورهای جهان، صرف نظر از کشور مبدا – بین 20٪ تا 30٪ رسیده است که به این معنی است که شما از نظر تئوری در حال جایگزینی کل نیروی کار خود هستید. نعناع روزنامه اشاره می کند، هر سه سال و نیم یا بیشتر.

به عنوان مثال، Infosys تجربه یک نرخ فرسایش تغییر از 10.9 درصد در سه ماهه منتهی به مارس سال گذشته به 27.7 درصد در پایان مارس امسال. به طور مشابه، TCS از نرخ فرسایش 7.2 درصدی در مارس گذشته به 17.4 درصد در سال جاری رسید.

اوضاع به قدری بد شده است که Infosys، برای یک، اصرار بر یک عدم رقابت ماده ای که از پرش کشتی به رقیب یا مشتری به ترتیب برای مدت شش ماه و یک سال جلوگیری می کند.

چگونه همه چیز تا اینجا پیش رفت؟ واقعیت این است، حتی قبل از همه‌گیری، مشکلات فزاینده‌ای در یافتن استعدادهای فنی ماهر، به‌ویژه در حوزه‌های جدید دیجیتال که به سرعت در حال حرکت و رشد سریع هستند، وجود داشت.
انفجار راه حل های دیجیتال ناشی از همه گیری همه چیز را بدتر کرد.

همچنین الهام بخش درک عمیق بسیاری در مورد تأکید بیش از حد تاریخی بر وجود دفتر محور و نوید بیشتر متعادل، زندگی سالم تر

در بیشتر آن دوره، نظرسنجی‌های متعدد نشان می‌دهد که کارمندان به سختی کارشان را سست کرده‌اند – در واقع آنها سخت‌تر از همیشه کار می‌کنند – و به‌طور متناقض، بهره وری، شادیو میزان رضایت شغلی بالاتر از هر زمان دیگری بود.

توانایی کار در خانه و مراقبت از خانواده به نظر می رسید که روش جدیدی را در مورد کار، و مهمتر از همه، زندگی نشان می دهد. اما آیا واقعاً می تواند الگویی برای آینده کاری باشد؟ و آیا واقعا برای همه مفید است؟

در خانه ماندن

در این دوره جدید، پس از همه‌گیری، بازگشت به دفتر تمام وقت یک مشکل است وحشتناک چشم انداز بخش بزرگی از کارگرانی که به دنبال تغییر شغل یا بازگشت به نیروی کار هستند. چانه زنی برای حداکثر روزهای کار از خانه در هفته تبدیل شده است de rigeur.

از آنجایی که امروزه بیشتر کسب‌وکارها به روش‌های فزاینده‌ای از طریق فروشگاه‌های دیجیتال گرفته تا زیرساخت‌های زنجیره تامین و موارد دیگر از فناوری تغذیه می‌شوند، می‌توانند تأثیرات داخلی قابل توجهی را ببینند.

برای رشته های فناوری اطلاعات، با توجه به اینکه قبلاً یک رشته اصلی وجود داشته است، می تواند فاجعه بار باشد جنگ استعداد پیش از شیوع بیماری همه گیر در فناوری ادامه دارد.

به علاوه، مرزهای جدید و هیجان انگیز فناوری، مانند برنامه های کاربردی واقعیت مجازی یا وب 3که ستون فقرات آن فناوری‌های بلاک چین است، جذابیت‌های جذابی را برای مهندسان ماهری فراهم می‌کند که به دنبال چالش‌های جدید هستند و می‌خواهند مکرراً برای آن‌ها به کشتی بپرند.

مانند فوربس اشاره می کند، مایکروسافت نمی تواند هیچ کاری در مورد تیم واقعیت افزوده خود انجام دهد پرواز کردن برای کار بر روی متاور متا.

برای افزودن به این مصائب، هند در حال گذراندن مشکلات بزرگی است استارت آپ رونقی که بسیاری از استعدادها را جذب می کند که زمانی به فناوری اطلاعات مهاجرت می کردند، اما اکنون با توجه به تعداد میلیاردرهایی که اکوسیستم هر ماه ایجاد می کند، از آنها نفرت دارند.

بنابراین این برای استعدادها و کارفرمایان چه معنایی دارد؟

در حال حاضر، با کمبود استعداد در سراسر هیئت مدیره، کارکنان فناوری در صندلی راننده هستند و می توانند امتیازات سنگینی را دریافت کنند. اما ممکن است این یک پیروزی بزرگ باشد.

در پایان روز، فیل فرشت، کارشناس صنعت، موسس سازمان تحقیقاتی HFS نشان میدهد، استعدادهایی که به دنبال به حداکثر رساندن امتیازات کار از خانه هستند، می‌توانند همچنان در دل خود جهش کنند.

با این حال، زمانی فرا خواهد رسید که بسیاری از این قابلیت‌ها در نهایت با اتوماسیون پیچیده‌تر جایگزین می‌شوند، چیزی که هزینه‌های کارکنان را نیز کاهش می‌دهد. این بدان معناست که برای مرتبط ماندن باید دائماً مهارت داشته باشید.

گروه کار از خانه نیز خواهد بود جلوگیری کردن خود را از یادگیری مداوم و ارگانیک از همکاران در دفتر و به اشتراک گذاری با آنها.

اینها چیزهایی هستند که هنگام ارائه راه حل های تفکر طراحی نوآورانه بی وقفه همراه با اجرای تیم محور که در حال تبدیل شدن به یک دوره برای برنده شدن قراردادهای ارزشمند و کسب و کار مشاوره با حاشیه بالا است، بسیار مهم هستند.

جلسات زوم ممکن است هرگز نتوانند جایگزین کردن مزایای جمع شدن فیزیکی با هم در یک اتاق و رویاپردازی یا چکش زدن راه حل ها یا حضور در دفاتر برای رد کردن ایده ها.

با این حال، در کوتاه مدت، فشار بر رشته های فناوری اطلاعات است تا کارفرمایان را متقاعد کنند که به دفتر بازگردند. همانطور که فرشت اشاره کرده است، خدمات رسانی به مشتریان جهانی با تغییر مداوم شغل یک سوم نیروی کار شما امکان پذیر نیست.

این واقعیتی است که باید کارمند فناوری امروز و فردا را که به راحتی در دفتر خانه عادت کرده است، آشفته کند.

پوشش مرتبط


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا