کارگران بریتانیایی آمازون اعتصابات گربه‌های وحشی را به دلیل پیشنهادهای دستمزد به راه انداختند

0 0
Read Time:5 Minute, 33 Second

موجی از اعتصابات غیررسمی گربه‌های وحشی در انبارهای آمازون در بریتانیا در حال فراگیری است و صدها کارگر در سراسر کشور به‌طور مستقل در اعتراض به افزایش دستمزدها از سوی غول تجارت الکترونیک دست به اعتصاب، تحصن و کاهش سرعت می‌زنند.

از 3 آگوست 2022 با انبار LCY2 آمازون در اسکس، زمانی که 700 کارگر تدارکات پس از دریافت پیشنهاد افزایش حقوق 35p به طور خودجوش از کار خارج شدند، کارکنان آمازون اکنون در حداقل 10 مرکز آمازون به دلیل پیشنهادات مشابه از این شرکت، دست به اعتصاب زده اند.

در زمان انتشار، کارگران آمازون همچنین اعتصاب‌های گربه‌های وحشی (به این معنی که بدون دخالت یا حمایت یک اتحادیه انجام شده‌اند) در راگلی، کاونتری، سویندون، راگبی، دانکاستر، بریستول، دارتفورد، بلودر، همل همپستد و چسترفیلد، با در روزهای آینده بیشتر انتظار می رود.

اقدامات اعتصابی انجام شده تاکنون شامل خروج از شیفت ها، تحصن در غذاخوری های انبار و کاهش سرعت کار است که به موجب آن کارگران فعالانه تلاش می کنند به اهداف بهره وری خود نرسند. کارگران در برخی از تسهیلات، به عنوان مثال، در حال پردازش یک بسته در ساعت هستند، بنابراین همچنان می توان آنها را پرداخت کرد.

در هر یک از سایت‌های انبار، آمازون – که اتحادیه‌ها را در هیچ یک از انبارهای خود در بریتانیا به رسمیت نمی‌شناسد – افزایش دستمزد نیروی کار خود را بین 35 تا 50 درصد در ساعت، بسته به مکان و مدت زمان حضورشان در شرکت، پیشنهاد داد. در حالی که این پیشنهاد نشان دهنده افزایش 3 درصدی حقوق فعلی است نرخ تورم ژوئن 2022 9.4 درصد بود.

شروع دستمزد برای کارمندان آمازون بسته به موقعیت مکانی به حداقل بین 10.50 تا 11.45 پوند در ساعت افزایش خواهد یافت. یکی از سخنگویان آمازون گفت: این نشان دهنده افزایش 29 درصدی حداقل دستمزد ساعتی پرداختی به همکاران آمازون از سال 2018 است.

علاوه بر این، به کارمندان یک بسته مزایا جامع ارائه می‌شود که شامل بیمه پزشکی خصوصی، تضمین زندگی، حفاظت از درآمد، وعده‌های غذایی یارانه‌ای، تخفیف کارکنان و موارد دیگر است که مجموعاً هزاران پوند سالانه ارزش دارد، و همچنین یک طرح بازنشستگی شرکت. “

نوشتن در یادداشت از زیریک کارگر ناشناس آمازون از کاونتری، نشریه ای که به مستندسازی مبارزات روزمره مردم طبقه کارگر علیه سرمایه داری و دولت اختصاص دارد، خاطرنشان کرد که کارکنان انبار از آوریل منتظر اطلاعاتی در مورد افزایش دستمزد بودند و انتظار داشتند حداقل 2 پوند دیگر به ازای هر کدام دریافت شود. ساعت در عوض، 50p به آنها پیشنهاد شد.

ما فقط دو ساعت قبل از وقوع اعتصاب برنامه ریزی کردیم. ما اعتصاب‌ها را در مراکز اجرای Tilbury و Rugeley در TikTok در زمان استراحت خود دیده بودیم و این الهام بخش ما برای حمله بود.»

ما آن ویدئوها را در ساعت 11 صبح تماشا کردیم و شروع کردیم به پخش دهان به دهان ایده پیاده‌روی در اطراف انبار. تا ساعت 1 بعد از ظهر، ما بیش از 300 نفر داشتیم که بیرون آمدند و کار را متوقف کردند. در ابتدا هیچ کمکی برای اعتصابات از سوی هیچ اتحادیه کارگری نداشتیم. ما همه چیز را خودمان سازماندهی کردیم.»

آنها افزودند که پس از صحبت جمعی با مدیر کل در مورد دلیل افزایش 50 درصدی دستمزد، به کارگران گفته شد که دستمزد نخواهند گرفت مگر اینکه به سر کار خود بازگردند: «اما همه ماندند، هنوز از بازگشت امتناع می‌کنند… مبارزه ما این است. دور از پایان ما اقدامات جمعی بیشتری را برای روزهای بعد برنامه ریزی کرده ایم، زیرا به مبارزه برای افزایش حقوق مناسب ادامه می دهیم.

پشتیبانی صوتی اتحادیه ها

در حالی که اعتصابات به صورت خودجوش توسط کارگران سازماندهی شده بود، تعدادی از اتحادیه ها از اقدامات آنها حمایت کردند. به عنوان مثال، سخنگوی واحد صداهای جهان (UVW) به این موضوع گفت مسئله بزرگ: “UVW در همبستگی کامل با تمام کارگران شجاع آمازون که در مبارزه خود برای یک معامله عادلانه در محل کار اقدام می کنند، می ایستد.

کارفرمایان برای کاهش دستمزدهای ما که به دلیل تورم فرسایش می‌یابد، دستمزدهای کمتر از تورم را افزایش می‌دهند. ما باید از خود دفاع کنیم و به روسای خود بفهمانیم که این انتقال ثروت به ثروتمندان را نمی پذیریم. ما همه کارگران کم دستمزد را تشویق می‌کنیم که به ما بپیوندند تا بتوانیم در کنار هم بایستیم و با تمام ابزارهایی که در اختیار داریم، مقابله کنیم.»

شارون گراهام، دبیر کل یونیت نیز به همین ترتیب حمایت کرد: «یونیت در کنار هر کارگر آمازون که علیه این پیشنهاد توهین آمیز دستمزد 35p اقدام کند، خواهد ایستاد. در سرتاسر کشور، کارگران دست به کار شده و افزایش حقوق مناسبی را که شایسته آن هستند، به دست می آورند. کارگران آمازون – یکی از ثروتمندترین شرکت های روی زمین – لیاقت چیزی کمتر از این را ندارند.

استیو گارلیک، سازمان‌دهنده منطقه‌ای اتحادیه GMB، همچنین گفت که آمازون باید “به شدت” شرایط دستمزد و کار را بهبود بخشد: “آمازون یکی از سودآورترین شرکت‌های روی کره زمین است. زمانی که مردم قادر به خرید در خیابان های بزرگ نبودند، آنها از طریق همه گیری به ثروت زیادی دست یافتند. اکنون، با افزایش هزینه های خانوار، حداقل کاری که می توانند انجام دهند این است که به کارگران خود دستمزد مناسبی ارائه دهند.

آمازون همچنان همکاری با اتحادیه های کارگری برای ارائه شرایط کاری بهتر و دستمزد منصفانه را رد می کند. استفاده مکرر آنها از قراردادهای کوتاه مدت برای تضعیف حقوق کارگران طراحی شده است.

در 9 آگوست، GMB – که نماینده برخی از کارمندان آمازون است، اما توسط شرکت به رسمیت شناخته نشده است – یک ادعای حقوق رسمی به غول تجارت الکترونیک ارائه کرد و خواستار افزایش واقعی شرایط برای همه کارگران شد. GMB همچنین ادعاهای اصلی را در کاونتری، وست میدلندز و لندن ارائه کرده است.

آمازون بود قبلاً با موجی از اعتصابات در سراسر مارس و آوریل 2020 مواجه شدهنگامی که کارگران در سراسر اروپا و ایالات متحده در اعتراض به “شرایط کار ناامن” و “عدم اقدام شرکتی” در آغاز همه‌گیری کووید-19 از خانه خارج شدند.

در حالی که اعتصابات در اسپانیا و ایتالیا در حدود 16 مارس آغاز شد، اولین اعتصاب آمازون مستقر در ایالات متحده در 30 مارس 2020 رخ داد – یکی در انبار JFK8 این شرکت در استاتن آیلند، نیویورک، و دیگری در یک ایستگاه تحویل در شیکاگو.

کریس اسمالز، یکی از کارگران اعتصابی JFK8 که اخراج شد به دلیل نقشش در سازماندهی یک اعتصاب، بعداً به تشکیل اتحادیه کارگری آمازون (ALU) کمک کرد و رئیس آن شد. در آوریل 2022، کارگران JFK8 رای دادند که به طور رسمی تحت اتحادیه ALU تشکیل شوند، آمازون را مجبور کرد تا برای اولین بار به طور رسمی اتحادیه کارگران خود را در ایالات متحده به رسمیت بشناسد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا