کارشناسان فناوری می گویند لایحه ایمنی آنلاین “برای هدف مناسب نیست”.

0 0
Read Time:3 Minute, 44 Second

اکثریت قریب به اتفاق متخصصان فناوری بریتانیا بر این باورند که لایحه ایمنی آنلاین آینده (OSB) دولت برای هدف مناسب نیست، تنها 19 درصد احساس می‌کنند که این اقدامات واقعاً اینترنت را ایمن‌تر می‌کند، یک نظرسنجی توسط BCS، مؤسسه Chartered IT نشان می‌دهد.

OSB – عبور از آن بود در ژوئیه 2022 به دنبال مسائل مربوط به جدول زمانی قانونی توسط دولت متوقف شد – «وظیفه مراقبت» برای شرکت‌های فناوری برای شناسایی و حذف مطالب غیرقانونی، و همچنین نحوه برخورد آنها با محتوای «قانونی اما مضر» برای بزرگسالان و کودکان را مشخص می‌کند.

عدم انجام این کار می تواند منجر به جریمه تا 10٪ از گردش مالی آنها توسط رگولاتور آسیب های آنلاین شود، که در دسامبر 2020 تأیید شد که Ofcom است.

با این حال، طبق نظرسنجی BCS از حدود 1300 متخصص فناوری بریتانیا، تنها 14٪ معتقد بودند که این قانون “برای هدف مناسب است”، در حالی که 46٪ گفتند که غیرقابل اجرا است. در حالی که کمتر از یک نفر از هر پنج فکر می‌کردند که این اقدامات اینترنت را ایمن‌تر می‌کند، بیش از نیمی از آنها فکر می‌کردند که چنین نیست.

یکی از جنجالی ترین جنبه های این لایحه این است که آیا و چگونه شرکت ها باید با “محتوای قانونی اما مضر” برخورد کنند منتقدان گفته اند که می تواند آزادی بیان آنلاین را خفه کند.

در حالی که این لایحه نیازی به حذف محتوای قانونی ندارد، پلتفرم‌های بزرگ‌تری که در «دسته 1» قرار می‌گیرند – خدماتی با بالاترین قابلیت‌های ریسک و بالاترین دسترسی کاربر به کاربر – باید مشخص کنند که چگونه «محتوای اولویت‌دار است». مضر برای بزرگسالان»، مانند مطالب مرتبط با خودکشی، توسط خدمات آنها رسیدگی می شود.

در حالی که پارلمان هنوز انواع محتوای مضر را مشخص نکرده است، ارائه دهندگان خدمات ملزم خواهند بود محدودیت خود را برای چنین محتوایی و نیاز به محافظت از آزادی بیان کاربران متعادل کنند.

از میان افرادی که توسط BCS شرکت کردند، 58 درصد گفتند که این قانون تأثیر منفی بر آزادی بیان خواهد داشت، در حالی که تنها 9 درصد مطمئن بودند که «محتوای قانونی اما مضر» می تواند به طور مؤثر و متناسب حذف شود.

74 درصد دیگر نیز گفتند که احساس می‌کنند این لایحه هیچ کاری برای جلوگیری از گسترش آن نمی‌کند اطلاعات نادرست و اخبار جعلی.

«نیاز واقعی برای جلوگیری از آسیب آنلاین وجود دارد، اما این قانون تنها بخشی از تلاش برای دستیابی به آن است. راب دری، مدیر اجرایی BCS، نخست وزیر جدید گفت: هدف باید با جلوگیری از ظاهر شدن مطالب مضر آنلاین در وهله اول جلوگیری از نفرت و رفتارهای توهین آمیز آنلاین باشد – و این ترکیبی از تغییرات فنی و اجتماعی است. باید قانون را “بنیاد بازنگری” کرد.

این فناوری به خودی خود نقش مهمی در ایمن نگه داشتن مردم در پلتفرم های رسانه های اجتماعی دارد. با این حال، این لایحه برای جلوگیری از محتوای نامطلوب به شدت بر راه‌حل‌های فنی تکیه می‌کند، که نمی‌توان به اندازه کافی به آن اعتماد کرد و می‌تواند آزادی بیان و حریم خصوصی را به شیوه‌هایی که در یک جامعه دموکراتیک غیرقابل قبول است تحت تأثیر قرار دهد.

دری افزود: «این قانون همچنین باید بر برنامه‌های اساسی آموزش دیجیتال و مشاوره تمرکز کند تا جوانان و والدین آنها بتوانند با اطمینان از خطرات رسانه‌های اجتماعی در طول زندگی خود عبور کنند.»

این لایحه قبلاً با تغییرات زیادی روبرو شده است. به عنوان مثال، هنگامی که در مارس 2022 معرفی شد، الف تعداد جرایم کیفری اضافه شد مدیران ارشد را مسئول از بین بردن شواهد، عدم حضور یا ارائه اطلاعات نادرست در مصاحبه با آفکام، و برای ایجاد مانع در هنگام ورود رگولاتوری به دفاتر شرکت برای ممیزی یا بازرسی می کند.

در همان زمان، دولت اعلام کرد که کاهش قابل توجهی خواهد داشت مهلت دو ساله مسئولیت کیفری برای مدیران شرکت های فناوری، به این معنی که آنها می توانند به دلیل عدم انطباق با درخواست های اطلاعاتی از Ofcom ظرف دو ماه پس از قانون شدن لایحه تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

در ژوئیه 2022، آفکام نقشه راه ایمنی آنلاین خود را منتشر کرد، به طور موقت برنامه های خود را برای اجرای رژیم ایمنی اینترنت دولت در 100 روز اول تصویب آن ارائه می دهد، اما خاطرنشان کرد که این طرح ممکن است با پیشرفت بیشتر این لایحه تغییر کند.

OSB قرار است پس از انتخاب نخست وزیر جدید در 5 سپتامبر 2022 به پارلمان بازگردد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا