چین لایحه نیمه هادی آمریکا را ضد رقابتی می خواند

0 0
Read Time:5 Minute, 31 Second

انجمن های تجاری و بازرگانی چین لایحه نیمه هادی دولت ایالات متحده را به عنوان مانعی در برابر نوآوری جهانی و بهبود اقتصادی توصیف کرده اند. آنها همچنین از جوامع تجاری می خواهند تا اقداماتی را برای محافظت از منافع خود و کاهش تأثیر لایحه جدید اتخاذ کنند.

امضا به قانون در روز سه شنبه، قانون چیپس و علم ایالات متحده به دنبال تقویت صنعت تولید نیمه هادی کشور و سرمایه گذاری پمپ در تحقیق و توسعه، علم و فناوری است. آن شامل 52.7 میلیارد دلار یارانه و بودجه با هدف سوخت رسانی بخش ساخت داخل و تقویت جایگاه کشور در بخش های نوظهور مانند فناوری نانو، محاسبات کوانتومی، و هوش مصنوعی (AI).

پس از امضای این لایحه توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در این هفته، بازیگران مختلف بازار برای اعلام برنامه های خود برای سرمایه گذاری در بازار محلی اقدام کردند. به گفته دولت بایدن، اینها شامل تزریق 40 میلیارد دلار سرمایه Micron به تولید تراشه های حافظه است که پیش بینی می شود تا 40000 شغل ایجاد کند و سهم بازار ایالات متحده از تولید تراشه های حافظه را به 10 درصد برساند، از کمتر از 2 درصد در آینده. 10 سال.

Qualcomm و GlobalFoundries همچنین از شراکت جدیدی رونمایی کردند که شامل برنامه هایی برای سرمایه گذاری 4.2 میلیارد دلاری در گسترش سایت تولید تراشه GlobalFoundries در نیویورک بود. کوالکام اعلام کرد که تولید نیمه هادی داخلی خود را تا 50 درصد در پنج سال آینده افزایش خواهد داد.

در حمایت از نقش لایحه جدید، دولت ایالات متحده گفت که این امر به تقویت رهبری کشور در فناوری که “بنیان همه چیز” است، خودروها، سیستم های دفاعی و لوازم خانگی کمک می کند.

“آمریکا نیمه هادی ها را اختراع کرد، اما امروز حدود 10 درصد از عرضه جهان و هیچ یک از پیشرفته ترین تراشه ها را تولید نمی کند. در عوض، ما تکیه بر آسیای شرقی کاخ سفید گفت: “قانون چیپس و علم، صدها میلیارد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش نیمه هادی را در سراسر کشور، از جمله تولید ضروری برای دفاع ملی و بخش های حیاتی، باز خواهد کرد.”

دولت گفت که این لایحه جدید همچنین تضمین می کند که ایالات متحده برتری علمی و فناوری خود را حفظ کرده و پیشرفت کند. دولت بایدن با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های فدرال در تحقیق و توسعه 2 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور در اواسط دهه 1960 بود، گفت که این رقم در سال 2020 به کمتر از 1 درصد کاهش یافته است.

در این بیانیه آمده است: «رشد و شکوفایی اقتصادی در 40 سال گذشته در چند منطقه در سواحل جمع شده است و جوامع بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. کنار گذاشته شده بود.

لایحه آمریکا در رقابت جهانی ناعادلانه است

با این حال، چین گفت این لایحه آمریکا زنجیره تامین تراشه جهانی را مخدوش کرده و تجارت بین‌المللی را مختل می‌کند. چینی ها وزارت بازرگانی ماه گذشته اعلام کرد این قانون حاوی مقرراتی بود که فعالیت های «عادی اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری» بازیگران بازار چین را محدود می کرد.

این وزارتخانه گفت که بر اجرای این لایحه نظارت خواهد کرد و “اقدامات قوی” را برای حفاظت از حقوق و منافع مشروع خود اتخاذ خواهد کرد.

در بیانیه مشترکی که روز چهارشنبه منتشر شد، شورای ارتقای تجارت بین‌الملل چین و اتاق بازرگانی بین‌الملل چین انتقادات دولت چین را تکرار کردند و خاطرنشان کردند که لایحه ایالات متحده بهبود و نوآوری اقتصاد جهانی را متوقف می‌کند.

روزنامه دولتی گزارش داد که قانون جدید برای تقویت مزیت ایالات متحده در بازار تراشه ها و ایجاد رقابت ناعادلانه علیه “هر کشور نگران کننده” خدمت کرده است. چاینا دیلی.

انجمن های تجاری چین گفتند این لایحه به دولت ایالات متحده قدرت می دهد تا تغییراتی را در بازار کار جهانی نیمه هادی ها اعمال کند، به ویژه از طریق یارانه ها و اعتبارات مالیاتی سرمایه گذاری در تولید تجهیزات برای تشویق شرکت ها برای ساخت کارخانه در ایالات متحده. انجمن های چینی می گویند که این تأثیر نامطلوب بر شرکت های بین المللی از جمله شرکت های چین و ایالات متحده خواهد داشت.

آنها افزودند که چنین مقرراتی با “اصول عدم تبعیض” سازمان تجارت جهانی مطابقت ندارد و کشورهای خاصی را به عنوان اهداف کلیدی معرفی می کنند و شرکت ها را مجبور می کنند تا استراتژی های توسعه جهانی خود را تنظیم کنند.

انجمن های تجاری گفتند که فشار دادن فناوری ها برای تولید در ایالات متحده مشارکت منصفانه با بازیگران بازار بین المللی را محدود می کند. آنها همچنین از جامعه تجاری جهانی خواستند تا با هم متحد شوند و تأثیر لایحه ایالات متحده را کاهش دهند و همچنین در صورت لزوم اقداماتی را برای محافظت از حقوق و منافع مشروع خود اتخاذ کنند.

در یادداشت خود در مورد قانون چیپس و علم ایالات متحده، شرکت مشاوره PwC گفت یارانه های ارائه شده تحت این لایحه “بالشتکی ضروری” را برای شرکت های نیمه هادی ارائه می کند تا شکاف استعدادها را پر کنند و نیروی کار خود را متنوع کنند و همچنین فرصت هایی را برای ایجاد تغییرات در تولید دیجیتال و مهارت های نیروی کار مرتبط ایجاد کنند. اینها به طور بالقوه می توانند نقش مهمی در کاهش اندازه و قدرت تراشه ها و در عین حال افزایش عملکرد داشته باشند.

با این حال، PwC با اشاره به اینکه لایحه ایالات متحده شرکت‌ها را از استفاده از یارانه‌ها برای تامین مالی توسعه‌های تولید تراشه در چین و سایر کشورهایی که به عنوان یک تهدید بالقوه امنیت ملی شناسایی می‌شوند، منع می‌کند، گفت:

این شرکت مشاوره به شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از یارانه‌ها هستند توصیه کرد تا عملیات جهانی خود را ارزیابی کنند و به مسائل کلیدی در حال بازی توجه داشته باشند، از جمله اطمینان از اینکه فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تولید جهانی آنها مطابق با محدودیت‌های جغرافیایی قانون است. آنها همچنین ممکن است نیاز به شناسایی شرکای جدید در زنجیره تامین خود داشته باشند، از جمله مونتاژ پشتیبان، آزمایش و بسته بندی دستگاه، و تعیین کنند که آیا افزایش ظرفیت تولید آنها در ایالات متحده مقرون به صرفه تر است، به جای ایجاد مشارکت های ریخته گری.

PwC گفت: “قانون تراشه ها ممکن است فرصتی را برای شرکت های نیمه هادی ایجاد کند، اما تحقق پتانسیل آن مستلزم بازنگری در استراتژی جهانی و همچنین برنامه ای برای تحول دیجیتال، مدیریت پروژه های سرمایه ای و برنامه ریزی مالی است. عدم قطعیت ژئوپلیتیکی، همراه با چشمگیر اخیر تغییرات در بازار، شرکت ها را ملزم می کند تا ارزیابی های دقیقی در مورد جایگاه خود در زنجیره ارزش نیمه هادی ها و چگونگی بهبود موقعیت خود انجام دهند.”

پوشش مرتبط


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا