چگونه فناوری اطلاعات و تدارکات می توانند برای آینده ای پایدارتر با یکدیگر همکاری کنند

0 0
Read Time:3 Minute, 40 Second

در دنیای پس از همه‌گیری، تحول دیجیتال فقط به معنای پیشرفت است.

فناوری زیربنای هر جنبه ای از عملکرد یک کسب و کار است – نحوه عملکرد و نوآوری، جذب مشتریان، ارتباط با افراد و مدیریت نقش آن در جامعه.

بنابراین دسترسی به منابع دیجیتالی مناسب برای توانایی کسب و کارها برای رونق و رقابت بسیار مهم است. در نتیجه، فناوری دیگر به عنوان یک ابزار پرهزینه در نظر گرفته نمی شود، بلکه به عنوان یک دارایی مولد ارزش در نظر گرفته می شود و سرمایه گذاری ها هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهند.، مطابق با گارتنرحتی با افزایش بار مالی.

در این چشم انداز، فشار بدون شک بر CIO ها در حال افزایش است. آنها باید بروند فراتر از تمرکز معمول آنها بر کارایی عملیاتی است و عواملی مانند پایداری و مسئولیت اجتماعی شرکت را هنگام طراحی استراتژی فناوری اطلاعات سازمان خود در نظر بگیرند.

افسران ارشد تدارکات (CPO) نیز گرما را احساس می کنند. انتشار محدوده 3 – که ناشی از فعالیت‌های دارایی‌هایی است که سازمان گزارش‌دهنده تحت مالکیت یا کنترل نیست، مانند زنجیره تامین آن – می‌تواند بیش از 70 درصد از ردپای کربن یک کسب‌وکار را تشکیل دهد.

شرکت ها موظفند وزن زیست محیطی فناوری خود را در نظر بگیرند و از تمام نیروی خرید خود برای ایجاد تأثیر اجتماعی و زیست محیطی مثبت از طریق زنجیره تأمین خود استفاده کنند. این برای کاهش قرار گرفتن در معرض مقررات و شهرت بسیار مهم است.

یک معمای کاملاً برای CPOها و CIOها. و یکی از آنها فقط با همکاری با یکدیگر حل می شود.

امروزه، نحوه تهیه دارایی های دیجیتال توسط یک سازمان می تواند عمیقاً بر نتایج تجاری آن تأثیر بگذارد. و مدیران تدارکات و فناوری باهوش مدل‌های مالکیت دستگاه به‌عنوان سرویس را به عنوان بخشی از استراتژی‌های تحول دیجیتال مناسب آینده خود ترجیح می‌دهند.

یک نمونه از این در عمل است مدیریت چرخه حیات فناوری (TLM)، سرویس IT دایره ای و سرتاسر ما. این فناوری که با تامین مالی این فناوری شروع می‌شود، شامل یک پلت فرم مدیریت دارایی است که دستگاه‌ها را در حین استفاده ردیابی و نظارت می‌کند و با نوسازی و دادن عمر دوم به این موارد خاتمه می‌یابد. مهم‌ترین مزیت تجاری TLM تسهیل دسترسی به آخرین فناوری در عین حصول اطمینان از گنجاندن مدیریت، تعمیر و استفاده مجدد زباله‌های الکترونیکی در چرخه‌های تجدید فناوری اطلاعات است.

راه‌حل‌های دایره‌ای مانند این نیز به لطف پاکسازی داده‌های ردیابی شده، قرار گرفتن در معرض امنیت داده و عدم انطباق با مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) را به حداقل می‌رسانند.

همانطور که بودجه بندی، مدیریت ریسک و تجدید قابل پیش بینی می شود، این برنامه ریزی استراتژیک آتش نشانی را برای CIO و CPO متوقف می کند و انعطاف پذیری را تعبیه می کند. اگر بتوانید اندازه گیری کنید و برای آن برنامه ریزی کنید، می توانید آن را مدیریت کنید.

این قابلیت پیش‌بینی طلاست، به‌ویژه زمانی که CIOها و CPOها با چالش‌های زنجیره تامین سروکار دارند.

تیم های تدارکات اکنون فرصتی فوق العاده برای انتخاب تامین کنندگانی دارند که اقتصاد دایره ای را در مدل های عملیاتی خود گنجانده اند. این می تواند به کسب و کارها کمک کند تا عملیات خود را پایدارتر کنند و اختلال احساس شده در سراسر زنجیره تامین فناوری جهانی را کاهش دهد، زیرا کمبود و ازدحام منجر به مشکل در دسترسی به سخت افزار IT می شود.

خدمات فناوری دایره ای می تواند به CIO و CPO دید طولانی و انعطاف پذیری برای تغییر تامین کنندگان، ساخت یا مدل متناسب با نیازهای فعلی کسب و کار بدهد. و همچنین می توانند شفافیت زنجیره تامین را فراهم کنند و فرآیند تدارکات را ساده کنند.

سودآوری پایدار یک تلاش تیمی است. نقش CPO ترجمه استراتژی پایداری سازمان به تصمیمات خرید سبز بدون از دست دادن هزینه است. CIO باید اطمینان حاصل کند که این مسئولیت به کل چرخه عمر، از جمله مدیریت در زندگی و دفع دارایی، بدون به خطر انداختن نوآوری گسترش می یابد.

راه‌حل‌های مدیریت چرخه عمر فناوری دایره‌ای یک برد-برد برای هر دو تیم است که تأثیر کربن دارایی‌های فناوری را کاهش می‌دهد و در عین حال ریسک را به طور مؤثر مدیریت می‌کند، اختلال زنجیره تأمین را به حداقل می‌رساند و مزیت رقابتی را تضمین می‌کند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا