چگونه خود را برای حرفه ای در هوش مصنوعی دوباره مهارت دهید

0 0
Read Time:3 Minute, 59 Second

برای کاربران نهایی و متخصصان فناوری اطلاعات که مایل به انتقال به حرفه هوش مصنوعی هستند، چه مهارت هایی را باید توسعه دهید و چگونه می توانید به بهترین شکل حرکت را تسهیل کنید؟

ربات چت، هوش مصنوعی، مشاور روبو، مفهوم رباتیک.  انگشت ربات به دکمه لپ تاپ اشاره می کند.  تن آبی.
تصویر: zapp2photo/Adobe Stock

امسال، LinkedIn متخصصان دانشمند داده و متخصصان هوش مصنوعی را در میان مشاغل برتر معرفی کرد. محدوده حقوق یک متخصص هوش مصنوعی 124000 تا 150000 دلار بود. برای یک متخصص دانشمند داده، محدوده حقوق 100000 تا 130000 دلار بود. این را با میانگین حقوق برنامه نویسان در ایالات متحده مقایسه کنید که زیر 100000 دلار است.

اگر برای یک شرکت کار می‌کنید، می‌خواهید تا آنجا که می‌توانید درآمد کسب کنید – اما همچنین می‌خواهید از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید، و می‌خواهید اعتماد به نفس و اطمینان حاصل کنید که در کار خود ارزشی ایجاد می‌کنید. و اینکه خودت ارزش داری

دیدن: برگه تقلب Metaverse: همه چیزهایی که باید بدانید (PDF رایگان) (TechRepublic)

گاهی اوقات یک متخصص فناوری اطلاعات ممکن است احساس کند در یک شغل گرفتار شده است، بدون اینکه راهی برای ترفیع یا حقوق بالاتر داشته باشد. برنامه نویسان تعمیر و نگهداری نرم افزار اغلب در این دسته قرار می گیرند. تحلیلگران غیرفنی کسب و کار یا افراد پشتیبان فناوری اطلاعات که زمان زیادی را صرف مدیریت پایگاه‌های اطلاعاتی، فضای ذخیره‌سازی و میز کمک کرده‌اند، همین‌طور هستند که به‌عنوان متخصصان ریشه‌دار در این زمینه‌ها شناخته می‌شوند، که متأسفانه می‌تواند یک بن‌بست شغلی در فناوری اطلاعات باشد.

آیا زمان امتحان هوش مصنوعی فرا رسیده است؟

مهارت های لازم برای یک متخصص دانشمند داده، دانش در تجسم داده ها، مدل سازی آماری و ابزارها و کتابخانه های منبع باز برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است. برای متخصصان هوش مصنوعی، مجموعه مهارت عبارت است از یادگیری ماشینی، C++، پایتون و خدمات ابری مانند خدمات وب آمازون.

آیا می خواهید هوش مصنوعی را امتحان کنید؟ ابتدا موارد زیر را در نظر بگیرید.

استراتژی های جستجوی شغل هوش مصنوعی را بیاموزید

اگر شما یک کارمند فناوری اطلاعات هستید که می‌خواهید به هوش مصنوعی روی بیاورید، به چه مهارت‌هایی نیاز دارید و چه استراتژی‌هایی را باید اعمال کنید؟

با خودت چک کن

در ابتدا ممکن است بسیار جذاب به نظر برسد که با انتقال به هوش مصنوعی حقوق خود را 30 تا 40 درصد افزایش دهید، اما آیا هوش مصنوعی برای شما مناسب است؟

اکثر متخصصان فناوری اطلاعات دوست دارند احساس کنند که کنترل را در دست دارند. آنها ایده کار به سمت اهداف از پیش تعریف شده و ضرب الاجل های قابل تحویل را دوست دارند. هوش مصنوعی این را ارائه نمی دهد.

یادگیری ماشینی که بخشی از هوش مصنوعی است ممکن است یک پروژه هوش مصنوعی و نتایج آن را به جهات کاملاً متفاوتی نسبت به آنچه که مبتکران پروژه فکر می کردند هدایت کند. برخی از پروژه های هوش مصنوعی پس از چندین ماه تلاش شکست می خورند. دانشمندان داده که از پیشینه آکادمیک می آیند به این عدم قطعیت عادت کرده اند، اما متخصصان فناوری اطلاعات که به ضرب الاجل ها و نتایج سخت عادت کرده اند، عادت ندارند.

اگر نمی توانید با عدم قطعیت زندگی کنید، احتمالاً هوش مصنوعی برای شما مناسب نیست.

مهارت های مورد نیاز خود را ارزیابی کنید

اگر حرفه ای در پایگاه داده هستید، مهارت در پایگاه داده های SQL و NoSQL مهم است. همچنین باید برای کسب دانش کاری از پایگاه های داده گراف، که اغلب در سیستم های هوش مصنوعی استفاده می شود، برنامه ریزی کنید.

اگر یک برنامه نویس برنامه هستید، دانش پایتون، C++، جاوا، جولیا و R مهم است.

اگر شما یک تحلیلگر کسب و کار هستید، مهم است که دانش کسب و کار خود را به روز نگه دارید تا بتوانید به کاربران در فرمول بندی موارد استفاده و سوالات برای هوش مصنوعی کمک کنید، اما باید در تجزیه و تحلیل آماری و توسعه الگوریتم نیز مسلط باشید تا بتوانید صحبت کنید. با دانشمندان داده

فرصت هوش مصنوعی خود را بسازید

در برخی موارد، شرکت‌ها با ارائه پروژه‌های هوش مصنوعی به کارکنان در ایجاد تغییر شغلی در هوش مصنوعی کمک می‌کنند. در موارد دیگر، شرکت ها ترجیح می دهند استعدادهای خارجی را استخدام کنند.

اگر در شرکتی هستید که فرصت‌های هوش مصنوعی برای کارمندان فعلی ندارد، همچنان می‌توانید با شرکت در کلاس‌های کالج یا دانشگاه خارج از محل کار، آموزش هوش مصنوعی کسب کنید.

قدم بعدی یافتن فرصت هایی برای کار بر روی پروژه های واقعی هوش مصنوعی است تا بتوانید این پروژه های دنیای واقعی (و مهارت های جدیدی که استفاده می کنید) را در رزومه خود قرار دهید. شبکه سازی از طریق مدرسه محل خوبی برای شروع در هنگام پیدا کردن پروژه واقعی هوش مصنوعی است.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا