پنج چشم روسیه را برای حمله قبل از حمله اوکراین به Viasat سنجاق می کنند

0 0
Read Time:2 Minute, 42 Second

اهتزاز-پرچم-اوکراین-بر-روی-پارلمان-in-kyiv.jpg

اهتزاز پرچم اوکراین بر فراز پارلمان در کیف، اوکراین.

تصویر: Getty Images

کشورهای پنج چشم متشکل از ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، نیوزلند، و کانادا، و همچنین اتحادیه اروپا و اوکراین روسیه را به دلیل یک سری حوادث سایبری که منجر به تهاجم به اوکراین شده است، تحت فشار قرار داده اند.

کوتاه آمدن از نسبت دادن مطلق حمله، انگلستان گفت “تقریباً مطمئن بود” که روسیه باعث این امر شده است قطعی ویاسات در فوریه که یک ساعت قبل از شروع تهاجم به اوکراین آغاز شد.

بریتانیا گفت: “اگرچه تصور می شود هدف اولیه ارتش اوکراین بوده است، سایر مشتریان از جمله کاربران اینترنتی شخصی و تجاری تحت تاثیر قرار گرفتند. مزارع بادی در مرکز اروپا و کاربران اینترنت نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.”

بریتانیا اضافه کرد که ده‌ها هزار پایانه Viasat به دلیل این حمله غیرفعال شدند.

ایالات متحده گفت که روسیه چندین خانواده از بدافزارهای پاک کن را مستقر کرده است WhisperGate علیه دولت اوکراین و شبکه های بخش خصوصی.

در ماه‌های منتهی به و پس از آغاز تهاجم غیرقانونی روسیه، اوکراین یک سری عملیات سایبری مخرب از جمله تخریب وب‌سایت، حملات انکار سرویس توزیع شده و حملات سایبری برای حذف داده‌ها از رایانه‌های متعلق به دولت و نهادهای خصوصی را تجربه کرد. — همه بخشی از کتاب بازی روسی هستند آمریکا گفت.

در اسناد کانادایی روسیه را به دلیل هدف قرار دادن بخش بانکی اوکراین در ماه فوریه تحت فشار قرار داد و از لحاظ تاریخی از آن بهره برداری کرد آسیب پذیری بزرگ SolarWinds در سال 2021، دنبال تحقیقات واکسن کووید در کانادا و مداخله در انتخابات پارلمانی گرجستان در سال 2020.

«بازیگران سایبری دولت روسیه از اکتبر 2021 تعدادی از نهادهای غیرنظامی اوکراینی را که در فعالیت‌های واکنش به بحران از جمله شبکه‌های مربوط به خدمات اضطراری، انرژی، حمل‌ونقل و همچنین ارتباطات شرکت می‌کنند، به خطر انداخته‌اند». دولت استرالیا گفت.

نیوزلند اعلام کرد که هشت فرد و نهادی را که در این حملات و “کمپین اطلاعات نادرست پوتین” دخیل هستند، تحریم خواهد کرد.

نانایا ماهوتا، وزیر امور خارجه نیوزیلند گفت: «ماشین تبلیغاتی رئیس جمهور پوتین در حال گسترش است و برای توجیه تهاجم غیرقانونی روسیه، اکاذیب و اطلاعات نادرست را منتشر می کند.

“اعلام امروز نشان دهنده رد کامل روایت پوتین و تلاش های او برای گمراه کردن جامعه بین المللی است.”

به نوبه خود، اوکراین گفت روسیه به مدت هشت سال به فضای سایبری خود حمله کرده بود.

در این بیانیه آمده است: «روسیه از ابتدای سال حداقل چندین خانواده بدافزار را در اوکراین راه‌اندازی کرده است: WhisperGate/WhisperKill، CaddyWiper، Hermetic Wiper، Industroyer2، DoubleZero و غیره».

«روسیه از حملات سایبری برای ایجاد یک فاجعه انسانی در اوکراین استفاده می‌کند، زیرا هکرها تلاش می‌کنند عملکرد بخش انرژی، خدمات اضطراری، ارتباطات و تدارکات را مختل کنند.

هکرهای روسی نه تنها برای اوکراین، بلکه برای کل جهان تهدید هستند.

پوشش مرتبط


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا