پاندا اکسپرس یک ربات ووک ساخته است

0 0
Read Time:3 Minute, 44 Second

رباتیک ووک

پاندا اکسپرس

با سخت‌تر شدن یافتن کارمندان، رستوران‌های معمولی سریع روی اتوماسیون بیشتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تخمین زده می شود که بازار جهانی فناوری مواد غذایی به آن برسد 342 میلیارد دلار تا سال 2027 بر اساس یک تخمین، و نشانه های زیادی وجود دارد که به طور خاص فست فود در حال استقبال از اتوماسیون است.

آخرین نمونه؟ پاندا اکسپرس یک ووک روباتیک به نام Panda Auto Wok (PAW) تولید کرده است. این حرکت پس از رستوران‌های سریع معمولی مانند White Castle، Chipotle و Jack in the Box از سیستم‌های روباتیک برای پخت و پز در پشت خانه استفاده می‌کنند. آیا این پایان کار کارگر فست فود است؟ آیا مصرف‌کنندگان حتی در بازاری که تحت تأثیر همه‌گیری قرار دارد، اهمیت می‌دهند که در آن راحتی و تحویل بدون لمس حاکم است؟

من با استنلی لیو، معاون خدمات عملیات، ارتباط برقرار کردم تا با توفو، تغییر اولویت‌ها در تجارت مواد غذایی و روبات‌ها صحبت کنم. نکته پایانی این است که صنعت رستوران‌داری بیش از حد رقابتی است و بهره‌وری تنها راه بقا است.

لیو توضیح می‌دهد: «پاندا اکسپرس از یک فرآیند عملیاتی پویا و پر زحمت استفاده کرده است تا به مهمانان خود یک تجربه غذاخوری استثنایی ارائه دهد. “اکنون، ما از اتوماسیون استفاده می کنیم تا فرآیند عملیات همکاران خود را ساده کنیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که غذای ما با بهترین کیفیت ساخته می شود و بهترین تجربه مهمان را ارائه می دهیم. Panda Auto Wok جدید (PAW) کیفیت غذا و دمای غذا را تضمین می کند. همچنین میانگین زمان پخت و پز را تا 25 درصد کاهش می‌دهد و زمان انتظار مهمانان برای دریافت غذای خود را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، این فناوری جدید PAW به هر کسی اجازه می‌دهد تا استاد ووک باشد و به کاهش آسیب‌های مکرر مبتنی بر حرکت برای همکاران ما کمک می‌کند. این فرصتی را برای صنعت رستوران‌های معمولی فراهم می‌کند تا فرآیندهای عملیاتی جدیدی را ایجاد کند که از نظر فیزیکی کمتر نیاز دارند، از نگهداری بهتر پشتیبانی کنند و کارایی عملیاتی را افزایش دهند.”

نکته جالب در مورد رویکرد پاندا در اینجا این است که این فناوری به صورت داخلی توسعه یافته است، یعنی جدایی از زنجیره‌ای که اتوماسیون را به عنوان یک سرویس از تأمین‌کنندگانی مانند Miso Robotics خریداری می‌کنند. واک روباتیک این شرکت در واقع از سال 2015 در حال توسعه بوده است.

در طول فرآیند توسعه، ما تغییرات کوچک بسیاری ایجاد کرده‌ایم و چهار نمونه اولیه مختلف را ایجاد کرده‌ایم، زیرا به آزمایش و بهبود عملکرد و دوام آن ادامه داده‌ایم. پاندا پس از گذراندن یک فرآیند طولانی آزمایش و صدور گواهینامه، شروع به استفاده از این فناوری جدید کرده است. در حال حاضر 120 دستگاه در سیستم خود داریم و قصد داریم تا پایان ژوئن 240 واحد دیگر تولید کنیم.

این شرکت با تجزیه و تحلیل سبک سنتی پخت ووک از نقطه نظر فنی، معیارهای جداسازی مانند مخلوط کردن حرکت، سرعت و خروجی شعله برای شبیه سازی پخت و پز سنتی چینی شروع به کار کرد. سپس تیم بر روی حرکات تکراری و سایر فرآیندهای فیزیکی که به فرسودگی شغلی کمک می‌کنند، تمرکز کردند. هنگام استفاده از یک ووک استاندارد، همکاران پاندا باید دائماً مواد را با ترنر و ملاقه به هم بزنند و جابه‌جا کنند و همچنین از نظر فیزیکی یک ووک سنگین را اداره کنند. با استفاده از PAW، آشپزها هنگامی که وک از آنها خواسته می شود، مواد را اضافه می کنند، که بقیه کار را انجام می دهد.

تیم مهندسی و نوآوری عملیات پاندا در مراحل اولیه کاوش سایر تجهیزات خودکار است و بر نقش رو به گسترش اتوماسیون در این بخش تأکید می کند.

لیو می‌گوید: «یک پروژه تکرار جدیدی از PAW و سایر تجهیزات پخت خودکار برای غذاهای خاص است. “ما همچنین در حال بررسی جنبه های دیگر در آشپزخانه هستیم تا ببینیم که در کجا می توان از اتوماسیون استفاده کرد، مانند سرخ کردن و توزیع سبزیجات. هدف کلی این است که کار همکارانمان را آسانتر کنیم و وقت آنها را برای تمرکز بر جنبه های دیگر آشپزخانه آزاد کنیم. خدمات مهمان، با حفظ ثبات و کیفیت در غذاهای ما.”

در حال حاضر، ربات‌ها در حال ورود مشترک به آشپزخانه هستند، اما با افزایش یافتن کیوسک‌های روباتیک و سرآشپزهای ماهر، به نظر می‌رسد این نوشته‌ها برای کارگران فست فود روی دیوار است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا