ویندوز 11 راه اندازی یک رایانه جدید با برنامه های مورد علاقه خود را آسان تر از همیشه می کند

0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

دو کامپیوتر لپ‌تاپ در کنار هم، یکی با پس‌زمینه آبی با آرم ویندوز 10 سفید و دومی با پس‌زمینه آبی طرح‌دار که آرم ویندوز 11 را نمایش می‌دهد.

تصویر: Getty Images

مایکروسافت در حال اضافه کردن توانایی ویندوز 11 برای بازیابی برنامه های نصب شده قبلی از فروشگاه مایکروسافت به یک رایانه ویندوزی جدید است.

این ویژگی باید راه اندازی رایانه شخصی ویندوزی جدید را برای کاربران ویندوز 11 بسیار آسان تر کند. به جای نیاز به جستجوی برنامه های نصب شده قبلی در بخش کتابخانه فروشگاه و نصب مجدد آنها، به کاربران یک گزینه با یک کلیک برای بازیابی برنامه ها در دستگاه جدید می دهد. به گفته مایکروسافت، این ویژگی در آینده نزدیک در یک کانال Windows Insider آزمایش خواهد شد.

“برای تسهیل انتقال سریع و یکپارچه به رایانه های شخصی جدید برای مشتریان، به زودی ویژگی جدیدی را در کانال Windows Insider آزمایش خواهیم کرد که به مشتریان کمک می کند برنامه های خود را که قبلاً از فروشگاه مایکروسافت نصب شده اند به طور خودکار به دستگاه ویندوز جدید خود بازیابی کنند. جورجیو ساردو، مدیر کل فروشگاه مایکروسافت، در وبلاگ Windows Developer گفته شده است.

همچنین با اجتناب از نیاز به یادآوری به کاربران برای بارگیری مجدد برنامه ای که قبلا داشتند، به توسعه دهندگان سود می رساند.

دیدن: مایکروسافت می گوید ویندوز 11 به این نقطه عطف بزرگ رسیده است

در برنامه فروشگاه مایکروسافت، کاربران فهرستی از نمادهای برنامه‌های نصب شده روی رایانه شخصی ویندوزی موجود را می‌بینند و گزینه «بازیابی همه» یا «انتخاب برنامه‌ها» را برای بازیابی در دستگاه جدید دارند.

مایکروسافت همچنین امیدوار است که قابلیت کشف برنامه‌ها را در فروشگاه مایکروسافت، که جمعیت کمی دارد، بهبود بخشد، و همچنین توسعه‌دهندگان برنامه‌های بیشتری را همراهی کند. فروشگاه حتی نداشت تیم های مایکروسافت تا این ماه.

مایکروسافت فروشگاه مایکروسافت را اصلاح کرد در راه اندازی ویندوز 11 در ماه اکتبر، در آن زمان، Adobe Creative Cloud، Disney+، TikTok، Zoom، Teams، Visual Studio، Notepad و Paint در دسترس خواهند بود.

امروزه فروشگاه مایکروسافت شامل ACDSee Gemstone، Adobe Express، Audacity، Canva، Course Hero، Discord، Drawboard PDF، Epic Games، Firefox، Luminar Neo & Luminar AI، Mailchimp، Meitu XiuXiu، Microsoft Teams، OpenOffice، Paramount+، PuTTY، WinZip است. و زوم به گفته ساردو.

در ماه فوریه، زمانی که رگولاتورها خرید عظیم Activision Blizzard مایکروسافت، مایکروسافت را بررسی کردند اصول فروشگاه برنامه باز خود را منتشر کرد، که شامل این قانون بود که توسعه دهندگان ملزم به استفاده از سیستم پرداخت آن برای خریدهای درون برنامه ای نیستند و تعهدی که برنامه های خود را نسبت به رقبای شخص ثالث ترجیح نمی دهند. مایکروسافت همچنان به برنامه های جانبی از اینترنت اجازه می دهد.

و در بیلد 2022 هفته گذشته، مایکروسافت لیست انتظار مایکروسافت استور را برای توسعه دهندگان با برنامه های Win32 حذف کرد، به توسعه دهندگانی که برنامه ها را در .NET، C++، Electron، Flutter، Qt، Rust و غیره می سازند، اجازه می دهد تا برنامه های خود را فوراً برای توزیع در فروشگاه ارسال کنند.

توسعه دهندگان با برنامه های Win32 می توانند آنها را برای آزمایش بتا قبل از راه اندازی در فروشگاه غیرقابل کشف کنند. توسعه دهندگان داشبوردهای تحلیلی جدیدی را برای مشاهده نحوه جذب کاربران، استفاده از برنامه، معیارهای سلامت و نصب تجزیه و تحلیل به دست می آورند. توسعه دهندگان همچنین می توانند به بررسی برنامه های Win32 پاسخ دهند.

مایکروسافت چندین ابزار جدید را برای توسعه دهندگان برنامه PWA منتشر کرده است، از جمله افزونه کد ویژوال استودیو (VS Code) جدید برای کمک به ساخت، بسته بندی و انتشار PWA در فروشگاه مایکروسافت از IDE.

علاوه بر جذابیت بیشتر برای توسعه دهندگان، مایکروسافت امروز تبلیغات فروشگاه مایکروسافت را اعلام کرد که به آنها اجازه می دهد تبلیغات را بر اساس علایق مانند موسیقی به کاربران ارائه دهند.

ساردو گفت: “در ماه‌های آینده، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از تبلیغات مایکروسافت، کمپین‌های تبلیغاتی در فروشگاه مایکروسافت ایجاد کنند. فقط توسعه‌دهندگانی که محتوای منتشر شده در فروشگاه دارند، می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی را اجرا کنند، که تضمین می‌کند تبلیغات برای مشتریان متنی هستند.”

در نهایت، مایکروسافت در حال گسترش پیش‌نمایش فروشگاه Appstore آمازون است – تنها جایی که می‌توان برنامه‌های اندروید را برای زیرسیستم اندروید ویندوز 11 از آنجا نصب کرد – فقط از ایالات متحده به فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و بریتانیا. این امر تا پایان سال جاری اتفاق خواهد افتاد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا