وزیر می گوید که اشتراک داده های طرفدار رقابت شامل اطلاعات شخصی کاربران نمی شود

0 0
Read Time:4 Minute, 29 Second

اشتراک‌گذاری داده‌های بالقوه بین غول‌های فناوری و شرکت‌های کوچک‌تر تحت قانون رقابت دیجیتال آتی دولت بریتانیا باید به حریم خصوصی افراد احترام بگذارد و «معقول و متناسب» باشد. [and] به گفته کریس فیلپ، وزیر دیجیتال، برای تسهیل رقابت منصفانه ضروری است.

در 6 مه 2022، دولت اعلام کرد که به واحد بازارهای دیجیتال (DMU) اختیارات قانونی خواهد داد برای اجرای یک رژیم “طرفدار رقابت” تحت لایحه بازارهای دیجیتال، رقابت و مصرف کننده آتی.

در این بیانیه آمده است که به DMU اختیاراتی داده می شود تا در علل اصلی تسلط بر بازار مداخله کند، از جمله اینکه بتواند شرکت هایی را با “وضعیت بازار استراتژیک” (که انتظار می رود شامل متا، گوگل، آمازون و اپل باشد) مجبور به اشتراک گذاری داده ها با آنها کند. رقبای کوچکتر، در نتیجه مزیت رقابتی شرکت های بزرگتر را محدود می کند.

با این حال، الزامات دقیق برای شرکت‌های بزرگ فناوری هنوز تعریف نشده است، که دولت گفته است زمانی که این قانون به مجلس ارائه شود اتفاق می‌افتد – اگرچه هنوز هیچ جدول زمانی مشخصی برای این موضوع وجود ندارد.

فیلپ در صحبت با اعضای انجمن تجاری TechUK در 12 مه در مورد جهت‌گیری قانون، توضیح داد که او فکر می‌کند به اشتراک‌گذاری اجباری داده‌ها فقط در “مناطق خاصی” اعمال می‌شود که DMU آن را به عنوان بازدارنده رقابت شناسایی کرده است، و نه برای غول‌های فناوری اطلاعات شخصی. کاربران را نگه دارید

او گفت: «اینطور نیست که فیس بوک مجبور باشد کل پایگاه داده خود را به هر کسی که آن را درخواست می کند، به دلایل زیادی، از جمله حفظ حریم خصوصی، تحویل دهد. «من فکر می‌کنم هدف‌گذاری خواهد شد، بنابراین اگر DMU مناطقی را شناسایی کند که نگهداری داده‌ها در مناطق خاص مانع رقابت می‌شود، آن‌گاه به دنبال آن خواهند بود که آن را به روشی بسیار هدفمند انتخاب کنند.

“در انجام این کار، آنها باید مطمئن شوند که منطقی و متناسب است [and] برای تسهیل رقابت منصفانه ضروری است و حریم خصوصی را نقض نمی کند، بنابراین آنها فقط باید این سؤالات را به صورت موردی بررسی کنند.

در حالی که فیلپ به جزئیات در مورد انواع داده‌هایی که غول‌های فناوری در نظر دارد مجبور به تحویل آن‌ها می‌شوند نپرداخت، او افزود که قانون رقابت دیجیتالی آتی همچنین به دنبال توانمندسازی مصرف‌کنندگان با دادن حق انتخاب بیشتر به آنها در مورد اینکه آیا تحت نظارت هستند یا خیر، است. مدل‌های تجاری مبتنی بر بسیاری از شرکت‌های دارای وضعیت استراتژیک بازار.

او گفت: “آنها این خزانه های داده را از هر کاری که تا به حال انجام داده اید، فکر کرده اید یا روی آن کلیک کرده اید، دارند، و این سوال وجود دارد که آیا باید توانمندسازی کاربر وجود داشته باشد که به شما امکان می دهد بهتر انتخاب کنید که آیا این اتفاق برای شما می افتد یا خیر.” انتخاب مصرف کننده در مورد نحوه استفاده از داده های آنها جنبه اساسی قانون خواهد بود.

فیلپ همچنین افزود که، همراه با قابلیت همکاری متقابل و انتخاب مصرف‌کننده، اجبار شرکت‌ها برای باز کردن دسترسی به داده‌ها، بخشی از ظرفیت‌های مداخله پیشگیرانه DMU را تشکیل می‌دهد تا از مشکل ساز شدن موقعیت‌های بازار غالب در وهله اول جلوگیری کند، به جای تلاش برای رفع آن. بعد از رویداد».

نیل راس، معاون مدیر سیاست در TechUK – که نماینده بیش از 850 کسب و کار فناوری در بریتانیا است – به Computer Weekly گفت: «تصمیم به باز کردن داده‌ها از شرکت‌های پیام کوتاه باید برای هر گونه روش ضدرقابتی که واحد بازارهای دیجیتال به دنبال آن است، مناسب باشد. آدرس دادن».

وی افزود: «تصویر واضح‌تری از داده‌هایی که ممکن است به اشتراک گذاشته شود، با شروع فرآیند رسمی تعیین وضعیت استراتژیک بازار و طراحی کدهای رفتاری، آشکار خواهد شد. این همچنین با الزام DMU برای مشورت گسترده تر با صنعت مطلع خواهد شد.

فیلپ گفت که در مورد اینکه کدام شرکت‌ها وضعیت استراتژیک بازار خواهند داشت، آستانه درآمد برای گنجاندن آن بسیار بالا خواهد بود تا تنها بر «بزرگ‌ترین شرکت‌ها» تأثیر بگذارد، و اضافه کرد که او انتظار دارد «به طور قابل ملاحظه‌ای کمتر از 10» شرکت در فهرست وجود داشته باشد. .

راه اندازی یک تنظیم کننده جدید بازارهای دیجیتال یکی از توصیه های گزارش فورمن مارس 2019 بود. باز کردن قفل رقابت دیجیتالکه می‌گوید یک سازمان دیده‌بان باید با مهارت‌هایی در زمینه فناوری، اقتصاد و علوم رفتاری ایجاد شود تا «قوانین بازی» را برای شرکت‌های این بخش وضع کند.

یک بعد مطالعه توسط سازمان رقابت و بازار در ژوئیه 2020 متوجه شد که فقدان رقابت در سراسر بازارهای دیجیتال بریتانیا مانع از دسترسی مصرف کنندگان به خدمات جدید می شود و همچنین منجر به آسیب مستقیم به مشاغل کوچکتر می شود.

در این بیانیه آمده است: «ما معتقدیم که تعادل کنترل بر داده‌های مصرف‌کنندگان به نفع پلتفرم‌ها بسیار زیاد است. «مصرف‌کنندگان به حریم خصوصی اهمیت می‌دهند و خواهان کنترل بر داده‌های خود هستند، اما بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به مصرف‌کنندگان اجازه نمی‌دهند تبلیغات شخصی‌سازی شده را خاموش کنند. پلتفرم هایی که امکان انتخاب را فراهم می کنند از پیش فرض ها و معماری انتخاب استفاده می کنند که انجام این انتخاب را برای مصرف کنندگان دشوار می کند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا