نوردیک ها به سمت استراتژی مشترک دفاع سایبری حرکت می کنند

0 0
Read Time:6 Minute, 27 Second

کشورهای شمال اروپا با حرکت به سمت تعمیق همکاری های فرامرزی و بررسی استراتژی دفاع امنیتی مشترک برای مقابله با تهدیدهای خطرناک تر از حوزه سایبری، پاسخی واحد به تهدیدات فزاینده امنیت سایبری اتخاذ کرده اند.

وظیفه شکل‌دهی همکاری‌های فرامرزی آینده، که پس از مذاکرات میزگرد امنیتی منطقه‌ای توسط رهبران دولت در هیئت رئیسه شورای شمال اروپا در دسامبر 2022 انجام شد، به عهده خواهد داشت. همکاری دفاعی شمال اروپا (NORDEFCO)، آژانس هماهنگی اقدام مشترک بین ایالتی.

به ریاست فنلاند، رهبران اسکاندیناوی در هیئت رئیسه دسامبر موافقت کردند که نقش گسترده ای را به همکاری دفاعی شمال اروپا برای بررسی و ارائه راه حل های فنی برای پیشبرد همکاری های بیشتر و اقدامات مشترک امنیت سایبری، از جمله اطلاعات مشترک و پاسخ های مشترک به مقابله با تهدیدهای “خارجی” از سوی فنلاند واگذار کنند. بازیگران بد در حوزه سایبری

همکاری دفاعی شمال اروپا در حال بررسی تعدادی از مدل‌های همکاری مختلف است که می‌تواند به عنوان چارچوبی برای پشتیبانی از یک منبع دفاع سایبری مشترک به رهبری ارتش استفاده شود که می‌تواند هم اشتراک‌گذاری اطلاعات عمیق را در بر گیرد و هم قابلیت‌هایی را برای پاسخ‌های دفاعی و تهاجمی مشترک به حملات علیه حملات فراهم کند. اهداف در سراسر ایالت های شمال اروپا این پروژه به عنوان بخشی از اجرا خواهد شد چشم انداز دفاعی همکاری دفاعی شمال اروپا برای سال 2025.

افزایش تهدیدها

کشورهای اسکاندیناوی از اکتبر 2022، با افزایش اعتصابات در ژانویه، شدت و کمیت حملات سایبری علیه سازمان‌های خصوصی و دولتی را تجربه کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات مراکز ملی دفاع سایبری، سوئد، نروژ و فنلاند سطح تهدیدات سایبری خود را در ژانویه به رنگ کهربایی رساندند، در حالی که دانمارک تصمیم گرفت سطح تهدید خود را به بالاتر برساند، که منعکس کننده مجموعه‌ای از حملات است که ادارات دولتی و بانک‌ها را هدف قرار دادند، از جمله 11 مورد. -اعتصاب مداوم ساعتی علیه شبکه اصلی فناوری اطلاعات وزارت دفاع.

آژانس‌های دفاع سایبری ملی شمال اروپا به صدور هشدار درباره افزایش احتمالی حملات از

روسیه
،

کره شمالی
و احتمالا

چین
در سال 2023

نقش حمایتی شورای شمال اروپا در طرح پیشنهادی برای تعمیق همکاری سایبری فرا نوردیک با ریاست نروژ به عنوان رئیس دوره ای سازمان تعاونی بین ایالتی نظارت خواهد شد.

این مهم است که کشورهای اسکاندیناوی، همسایگان و شرکا همکاری مشترک در زمینه امنیت سایبری را تقویت کنند Áslaug Arna Sigurbjörnsdóttir، وزیر آموزش عالی، علم و نوآوری ایسلند.

Sigurbjörnsdóttir افزود: «به غیر از جنبه امنیتی، ما می‌توانیم از امنیت سایبری به عنوان سنگ بنای برای هدایت نوآوری و تقویت توسعه رقابت‌پذیری منطقه شمال اروپا استفاده کنیم.»

او گفت که پایه های پیشرفت همکاری امنیت سایبری شمال اروپا و توسعه راه حل های دفاعی مشترک از قبل وجود دارد.

ما باید تصمیمات درستی را در همه کشورهای عضو اتخاذ کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که منطقه شمال اروپا در خط مقدم همکاری در زمینه امنیت سایبری قرار دارد. اکنون زمان مناسب برای یک استراتژی مشترک امنیت سایبری است.

گفت: «همکاری دفاعی شمال اروپا که قبلاً تحت یک توافق بین دولتی موجود برای بهبود انعطاف پذیری شمال اروپا در برابر تهدیدات سایبری راه اندازی شده است، ابزار ایده آلی برای ارتقای همکاری امنیت سایبری شمال اروپا و اقدام مشترک به سطح بعدی است. Erkki Tuomioja، رئیس سابق شورای نوردیک و رئیس هیئت فنلاند در این سازمان.

«تعداد حملات سایبری جدی در سال‌های اخیر به‌طور تصاعدی افزایش یافته است و به مسائل امنیت سایبری اهمیت بیشتری داده است. جنگ در اوکراین از بسیاری جهات تأثیر مستقیمی بر منطقه شمال اروپا و امنیت آن داشته است. یک رویکرد مشترک امنیت سایبری برای منطقه یک تحول مثبت خواهد بود.

دولت ها اقدام می کنند

دولت های شمال اروپا، خارج از حلقه همکاری منطقه ای، مشغول تقویت دفاع امنیت ملی خود در برابر حملات سایبری هستند. به نوبه خود، دولت دانمارک قصد دارد همکاری خود را با بخش امنیت سایبری فناوری اطلاعات داخلی، با هدف اصلی توسعه دفاعی قدرتمندتر در برابر حملات سایبری، گسترش دهد.

IT-Branchen، انجمن صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانمارک، «لیست آرزوها» از اقدامات تغییردهنده بازی را به دولت ارائه کرده است که در صورت اجرا، این پتانسیل را دارد که دفاع سایبری ملی کشور را در برابر حملات سایبری مقاوم‌تر کند.

این شامل پیشنهادی برای تقویت بودجه دفاع دانمارکی است که به نیروها امکان می دهد استعدادها، مهارت ها و فناوری های مورد نیاز برای محافظت از دانمارک در برابر حملات آینده حوزه سایبری را ایجاد کنند یا به دست آورند.

توانایی‌های امنیت ملی دانمارک، در آینده، باید به یک دفاع سایبری توانمند مجهز شود تا این کشور صلاحیت و ظرفیت مقابله با تهدیدات سایبری فزاینده علیه خود را به دست آورد. ناتاشا فریس ساکسبرگ، مدیر عامل IT-Branchen گفت.

به گفته ساکسبرگ، بخش قابل توجهی از

روسیه
حملات سایبری، که با تهاجم آن به

اوکراین
، هدایت می شوند

دانمارک
و سایر کشورهای نوردیک همسایه.

تهدیدات سایبری در هر جنگ و درگیری که امروز وجود دارد، نقش مهمی ایفا می کند. ضروری است که

دانمارک
در امنیت سایبری به عنوان عنصر اصلی دفاع ما سرمایه گذاری می کند. برای

دانمارک
ساکسبرگ گفت: برای ایجاد یک دفاع امنیت ملی قوی و مدرن، نیروهای مسلح به ارتقای دیجیتالی نیاز دارند.

IT-Branchen در حال لابی کردن دولت برای حمایت از ایجاد یک همکاری قوی تر دولتی و خصوصی در زمینه امنیت سایبری است و همکاری های تقویت شده را به عنوان راه بهینه برای ارائه دانمارک با توانایی لازم برای دفاع در برابر تهدیدات و حملات آینده می داند. دامنه سایبری

ساکسبرگ گفت که بخش ICT می تواند به عنوان یک “توسعه دهنده شایستگی” در عرصه خاص امنیت سایبری نقشی اساسی ایفا کند، نه به تنهایی از سازمان های دولتی و مشاغل خصوصی حمایت می کند، بلکه حفاظت بهتری از شهروندان، دستگاه های الکترونیکی شخصی و داده های آنها ارائه می دهد. حریم خصوصی نیز

قسمت روسیه

دانمارک
تصمیم او برای بالا بردن سطح تهدید امنیت ملی خود به “بالا” در ژانویه و فوریه 2023 توسط گزارش های اطلاعاتی که توسط مرکز امنیت سایبری (CFCS) تجزیه و تحلیل شده بود، در مورد افزایش فعالیت علیه

دانمارک
توسط گروه های هکر طرفدار روسیه که شرکت های دانمارکی و شمال اروپا را هدف قرار می دهند.

اطلاعات در دسترس CFCS که از آژانس های امنیت ملی و بین المللی تهیه شده است، افزایش صعودی حملات سایبری در ژانویه علیه آژانس ها و شرکت های دولتی دانمارکی و شمال اروپا را به خشم روسیه نسبت به طرح های جدید دولت های شمال اروپا برای تامین سخت افزار نظامی اضافی، از جمله سیستم های تسلیحاتی تهاجمی مرتبط می کند. ، به

اوکراین
.

فنلاند و سوئد که از نظر نظامی ناسازگار هستند، که در حال حاضر در مراحل پایانی فرآیند الحاق برای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند، به ویژه برای حملات مورد توجه قرار گرفتند که باعث شد هر دو کشور سطح تهدید خود را در ژانویه به رنگ کهربایی برسانند.

توماس فلاروپ، رئیس CFCS گفت که گروه‌های هکر فعال طرفدار روسیه به طور فزاینده‌ای برنامه‌ریزی و اجرای حملات خود را با ایجاد پلتفرم‌های اختصاص داده شده به «بسیج منابع» برای حملات منع سرویس توزیع شده (DDoS) علیه اهداف دانمارکی و شمال اروپا رسمیت می‌دهند.

بر اساس اطلاعات و تجزیه و تحلیل انباشته، او گفت که CFCS معتقد است گروه‌های فعال سایبری طرفدار روسیه ظرفیت انجام «حملات قدرتمندتر» را با سرعت فزاینده‌ای به دست آورده‌اند.

ما طی یک دوره زمانی، تعدادی از حملات DDoS را علیه وب‌سایت‌های وزارت دفاع دانمارک و علیه بانک‌ها مشاهده کرده‌ایم. ما انتظار داریم بیشتر از این نوع حمله ببینیم. این به این دلیل است که هکرها قدرت بیشتری به دست آورده اند. این می‌تواند مقابله با حملات را دشوارتر کند، اما لزوماً آنها را خطرناک‌تر نمی‌کند.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا