نمایندگان مجلس به بررسی چگونگی گسترش محاسبات کوانتومی در تجارت می پردازند

0 0
Read Time:4 Minute, 12 Second

وزارت علوم، نوآوری و فناوری رایزنی را به دنبال جرمی هانت، وزیر خزانه داری آغاز کرده است. بودجه 2.5 میلیارد پوندی برای فناوری های کوانتومی.

این استراتژی کوانتومی ملی چشم انداز بریتانیا برای تبدیل شدن به یک اقتصاد پیشرو در جهان با قابلیت کوانتومی تا سال 2033 را مشخص می کند و در مقدمه آن، میشل دونلان، وزیر امور خارجه علم، نوآوری و فناوری، گفت: «برنامه 10 ساله مرزهای جدید کوانتومی را تأمین می کند. تحقیق، حمایت و توسعه بخش کوانتومی رو به رشد ما، اقتصاد گسترده تر ما را برای انقلاب کوانتومی آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که بریتانیا در مقررات و استفاده اخلاقی از فناوری های کوانتومی در سطح بین المللی رهبری می کند.

او گفت: “ما بریتانیا را به خانه ای برای پیشرفت های علمی پیشرفته، بهترین مکان در جهان برای شروع و رشد یک تجارت کوانتومی، صدای پیشرو در جامعه بین المللی کوانتومی و فناوری، و آهنربایی برای استعدادهای کوانتومی بین المللی تبدیل خواهیم کرد.” گفت.

کمیته علم و فناوری کامانز اکنون فراخوانی برای شواهد ارسال کرده است و به دنبال چیست حمایت از این بخش برای دستیابی به تجاری سازی فناوری های کوانتومی نیاز دارد و چه مداخلاتی از سوی دولت برای هدایت موفقیت بخش فناوری های کوانتومی بریتانیا مورد نیاز است.

گرگ کلارک، رئیس کمیته علم و فناوری، گفت: «دولت کوانتوم را به عنوان اهمیت استراتژیک برای بریتانیا شناسایی کرده است. ما در حال حاضر در توسعه فناوری‌های کوانتومی بالاتر از وزن خود هستیم، اما با رقابت شدیدی روبرو هستیم.

وی افزود که این کمیته می‌خواهد موانعی را که برای تبدیل پیشرفت‌ها در دنیای مکانیک کوانتومی به نسل بعدی رایانه‌ها و ارتباطات وجود دارد، بررسی کند.

این کمیته از کارشناسان خواسته است تا نظرات خود را تا 28 آوریل ارائه کنند و بر این موضوع تمرکز کنند که آیا استراتژی کوانتومی بریتانیا برای هدف مناسب است یا خیر. نقاط قوت و ضعف برنامه ملی فناوری‌های کوانتومی بریتانیا و اینکه چگونه این صنعت کوانتومی بریتانیا را شکل داده است و چه مداخله‌ای از سوی دولت و دانشگاه برای پیشبرد تجاری‌سازی مورد نیاز است.

صحبت کردن در بی بی سی امروز برنامهجیمی اورکوهارت، یکی از بنیانگذاران Arm، گفت: “من فکر می کنم از اینکه دولت اکنون شروع به تمرکز واقعی روی فناوری هایی کرده است که ممکن است از نظر تجاری مفید باشند، استقبال شده است.”

او اضافه کرد که در حالی که به نظر می رسد هدف از 2.5 میلیارد پوند است پژوهشی و دانشگاهی، بریتانیا باید شرکت های کوانتومی موجود را تامین مالی و مقیاس کند. در حالی که بودجه و سیگنال‌های دولت نشانه‌های خوش‌آمدگویی است، او جزئیات چگونگی تخصیص دقیق این بودجه و همچنین تاثیر آن را زیر سوال برد. اورکوهارت می‌گوید: «به‌جای اینکه فقط بخواهیم آن را برای پیشبرد علم اندازه‌گیری کنیم، باید آن را بر اساس اینکه آیا واقعاً چیزی را ارائه می‌کند که ارزش دارد اندازه‌گیری کنیم».

دولت به دنبال شرکای صنعتی برای تقویت 2.5 میلیارد پوند بودجه عمومی خواهد بود. با این حال، سهم اعلام شده بریتانیا در مقایسه با سایر کشورهایی که قابلیت‌های محاسبات کوانتومی را توسعه می‌دهند، بسیار کمتر به نظر می‌رسد. در سپتامبر 2022، مک کینزی گزارش داد بودجه قابل توجه دولت در چین به تسریع پیشرفت علمی و توسعه فناوری های کوانتومی کمک کرده است.

به عنوان بخشی از چهاردهمین برنامه پنج ساله خود برای فناوری کوانتومی (2021-2025)، مک کینزی گفت که بودجه عمومی چین بیش از دو برابر سرمایه گذاری های دولت های اتحادیه اروپا (15.3 میلیارد دلار در مقایسه با 7.2 میلیارد دلار) است. در طول پنج سال، بودجه دولت بریتانیا 1.25 میلیارد پوند (یا 1.5 میلیارد دلار) است که کمتر از بودجه اعلام شده برای ایالات متحده (1.9 میلیارد دلار) و ژاپن (1.7 میلیارد دلار) است.

دولت احتمالاً در مورد آنچه که بریتانیا باید انجام دهد، دید وسیعی خواهد داشت. استیو بریرلی، یکی از اعضای گروه متخصص محاسبات کوانتومی دولت بریتانیا و مدیر عامل و بنیانگذار ریورلین، گفت که بریتانیا می تواند در نیمه هادی هایی که مدارهای کوانتومی را کنترل می کنند، پیشرفت کند.

او گفت: «تراشه‌ها جایی هستند که الکترونیک کنترل کلاسیک وجود دارد. رهبری در لایه میانی پشته کوانتومی یک سرمایه گذاری هوشمندانه برای دولت بریتانیا است و تخصص کوانتومی و نیمه هادی موجود ما در آن قرار دارد. هر کامپیوتر کوانتومی (صرف نظر از سخت‌افزار یا لایه‌های کاربردی آن) برای کار کردن به این لایه میانی نیاز دارد و بریتانیا می‌تواند با طراحی و نگه داشتن IP برای تراشه‌ها برای تامین انرژی هر کامپیوتر کوانتومی در جهان، تقاضای جهانی را برآورده کند. اگر سخت‌افزار کوانتومی پیشرو در مماس را نیز توسعه دهیم، می‌توانیم دو بار برنده شویم.

بریرلی می‌گوید: «اگر بریتانیا دارای لایه مهم و میانی پشته محاسبات کوانتومی باشد، این یک فرصت بازار قابل توجه است. به عبارت ساده، بدون لایه میانی کوانتومی، جهان نمی‌تواند برنامه‌های انقلابی (و مزایای اقتصادی) را که رایانه‌های کوانتومی می‌توانند ارائه کنند، باز کند.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا