نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن آمازون الکسا برای ویندوز 11 و 10

0 0
Read Time:4 Minute, 43 Second

برنامه الکسا آمازون با رایانه‌های شخصی و تبلت‌های ویندوز 11 و 10 کار می‌کند تا قدرت الکسا را ​​برای شما به ارمغان بیاورد که اکنون در دسترس شماست.

بیر شوا، اسرائیل  29 دسامبر 2020: دستی که یک موبایل با آرم آمازون الکسا روی صفحه در دست دارد.
تصویر: Marcela Ruty Romero/Adobe Stock

می توانید تماس بگیرید آمازون الکسا برای کمک در ویندوز 11 یا 10 بدون دستگاه اکو در نزدیکی. راز در آمازون نهفته است اپلیکیشن الکسا برای ویندوز از طریق این برنامه، می‌توانید الکسا را ​​با کلیک کردن روی دکمه روی صفحه یا فقط گفتن «الکسا» از طریق حالت هندزفری احضار کنید. پس از باز شدن الکسا، می‌توانید سؤال بپرسید، اطلاعات درخواست کنید، تقویم و سایر خدمات شخصی خود را بررسی کنید و به مهارت‌ها و وظایف مختلف دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید گزینه های مختلفی را برای کنترل برنامه الکسا تغییر دهید.

آیا می توانم برنامه الکسا را ​​روی رایانه شخصی خود دریافت کنم؟

شاید شما یک دستگاه اکو که از طریق آن به تقویم، لیست کارها و سایر اطلاعات خود دسترسی دارید. شاید الکسا را ​​مفیدتر از کورتانا. یا شاید بخواهید فقط دستیار صوتی دیگری فراتر از کورتانا را امتحان کنید. برای استفاده از اپلیکیشن الکسا در ویندوز، نیازی به اکو ندارید، اما به آن نیاز دارید حساب آمازون. پس از نصب، برنامه الکسا در هر دو ویندوز 11 و 10 یکسان کار می کند.

چگونه الکسا را ​​در ویندوز 11 یا 10 نصب کنم؟

برای شروع، اپلیکیشن الکسا ویندوز را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید. اولین باری که برنامه را راه اندازی می کنید، از شما خواسته می شود آن را راه اندازی کنید. برای راه اندازی الکسا روی دکمه شروع کار کلیک کنید. با حساب آمازون خود وارد شوید، سپس روی Agree & Continue کلیک کنید تا شرایط و ضوابط را بپذیرید.

دیدن: Google Workspace در مقابل مایکروسافت 365: تجزیه و تحلیل کنار هم با فهرست چک (TechRepublic Premium)

صفحه بعدی از شما می پرسد که آیا می خواهید از هندزفری الکسا استفاده کنید یا با کلیک روی یک دکمه. گزینه هندزفری آسان‌تر است، زیرا می‌توانید الکسا را ​​با صدا فعال کنید، درست مانند دستگاه اکو، اما ممکن است باتری بیشتری مصرف کند زیرا برنامه همیشه در حال گوش دادن است. برای فعال کردن این، سوئیچ Wake Word را روشن کنید: همیشه می‌توانید در آینده آن را خاموش کنید. این برنامه همچنین از الکسا اجازه می‌خواهد تا به میکروفون شما دسترسی داشته باشد. برای اجازه دادن به این کار روی Allow کلیک کنید (شکل A).

شکل A

اجازه دسترسی به میکروفون.

صفحه تنظیمات نهایی دو گزینه را ارائه می دهد که هر دو به طور پیش فرض انتخاب شده اند: راه اندازی برنامه در ورود به این رایانه و پین کردن برنامه در نوار وظیفه. می توانید علامت هر یک از گزینه ها را بردارید یا بعداً آنها را تغییر دهید. روی دکمه Finish Setup کلیک کنید (شکل B).

شکل B

مراحل راه اندازی را تمام کنید.

چند پیام برای تایید دو گزینه ظاهر می شود. اولین پیام تأیید می‌کند که می‌خواهید برنامه الکسا هنگام ورود به ویندوز اجرا شود. برای تایید روی Enable کلیک کنید. پیام دوم از شما می پرسد که آیا می خواهید برنامه را به نوار وظیفه پین ​​کنید یا خیر. روی Yes کلیک کنید. برنامه الکسا باز می شود. برای شیرجه زدن روی دکمه شروع به کار کلیک کنید (شکل ج).

شکل ج

روی دکمه Get Started کلیک کنید.

الکسا از شما دعوت می کند تا درخواست های مختلف را با بیان آنها امتحان کنید. هر درخواستی را که روی صفحه ظاهر می‌شود بگویید تا ببینید برنامه چگونه کار می‌کند و مطمئن شوید که می‌تواند به صدای شما پاسخ دهد (شکل D).

شکل D

اطمینان حاصل کنید که برنامه صدای شما را تشخیص می دهد.

سپس اپلیکیشن الکسا دسته ها و تنظیمات مختلفی را نمایش می دهد. می‌توانید ویژگی‌های مختلف را بررسی کنید تا درباره برنامه بیشتر بدانید و سابقه خود را با الکسا مرور کنید. این برنامه چندین پیشنهاد در مورد آنچه می‌توانید از الکسا بپرسید ارائه می‌کند، اما ممکن است بخواهید درباره انواع سؤالات و درخواست‌هایی که برنامه می‌تواند انجام دهد بیشتر بدانید (شکل E).

شکل E

پیشنهادات برنامه را در نظر بگیرید.

چه چیزی می توانید از برنامه الکسا بپرسید؟

در برنامه الکسا، می‌توانید بسیاری از (اما نه همه) چیزهایی را که ممکن است از الکسا درخواست کنید از طریق دستگاه اکو درخواست کنید: اطلاعات مبتنی بر مکان، مانند آب‌وهوا یا رستوران‌های محلی را بخواهید. اطلاعات شخصی خود را درخواست کنید، مانند قرار ملاقات ها و لیست کارها؛ انجام تحقیق در مورد موضوعات عمومی؛ و موسیقی و مطالب دیگر را درخواست کنید.

برای مشاهده چند نمونه از چیزهایی که می‌توانید بپرسید، روی ورودی برنامه برای چیزهایی که باید امتحان کنید ضربه بزنید. این شما را به یک صفحه وب آمازون با عبارات، سؤالات و سایر وظایفی که برنامه می تواند انجام دهد، می برد. از این صفحه می توانید موارد دیگر را نیز مشاهده و تنظیم کنید مهارت های الکسا و ویژگی هایی مانند موسیقی، لیست ها، یادآوری ها، مخاطبین و خانه هوشمند (شکل F).

شکل F

مهارت های الکسا را ​​راه اندازی کنید.

چگونه تنظیمات را در این برنامه الکسا سفارشی کنیم

در نهایت روی ورودی تنظیمات کلیک کنید. در صفحه تنظیمات، می توانید حالت هندزفری را از طریق سوئیچ Wake Word روشن و خاموش کنید. می‌توانید صدایی را که الکسا هنگام شروع و توقف گوش دادن تولید می‌کند، فعال یا غیرفعال کنید. می‌توانید میان‌بر صفحه‌کلید مورد استفاده برای راه‌اندازی الکسا را ​​مشاهده و تغییر دهید، و می‌توانید هنگام ورود به ویندوز، اجرای برنامه را فعال یا غیرفعال کنید.شکل G).

شکل G

فعال یا غیرفعال کنید.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا