نحوه فرمت یک درایو انگشت شست برای کار با رایانه های شخصی ویندوز و مک با استفاده از macOS Monterey

0 0
Read Time:5 Minute, 9 Second

با وجود محبوبیت AirDrop، سرویس‌های ابری و ایمیل، راحت‌ترین راه برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها گاهی اوقات استفاده از درایو انگشت شست است. نحوه فرمت کردن یک درایو برای کار با رایانه های شخصی ویندوز و مک را ببینید.

نحوه فرمت کردن درایو انگشت شست با استفاده از macOS Monterey، تصویر اصلی.
تصویر: Getty Images/iStockphoto/FORGEM

گاهی اوقات نیاز به استفاده از درایو انگشت شست برای ذخیره، پشتیبان گیری یا انتقال فایل ها وجود دارد. خوشبختانه، کاربران مک می توانند از راحتی یک درایو فلش مانند کاربران ویندوز استفاده کنند.

اولین مرحله شامل اتصال فیزیکی درایوهای انگشت شست رایج به مک است. اگرچه دستگاه‌های ویندوز معمولاً دارای پورت‌های USB-A بزرگ‌تر مورد نیاز برای قرار دادن درایوهای انگشت شست معمولی هستند، بسیاری از مک‌های معاصر تنها با پورت‌های USB-C نازک‌تر و فشرده‌تر عرضه می‌شوند. مال اپل آداپتور USB-C به USB 19 دلاریهمانطور که مشخص است، با اجازه دادن به اتصال لوازم جانبی رایج USB-A به پورت های USB-C یا Thunderbolt 3 مک، این مشکل را حل می کند.

دیدن برای ذخیره سازی ابری ایمن و ایمن به منابع بروید (TechRepublic Premium)

مرحله بعدی شامل پیکربندی سیستم ذخیره فایل درایو انگشت شست برای کار با مک است. در حالی که مک‌ها معمولاً از فرمت فایلی به نام APFS یا Mac OS Extended استفاده می‌کنند و سیستم‌های ویندوز اغلب از NTFS یا ExFAT استفاده می‌کنند، FAT یک سیستم فایل رایج در درایوهای انگشت شست باقی می‌ماند، زیرا این فرمت اجازه خواندن و نوشتن فایل‌ها را با استفاده از رایانه‌های شخصی و مک می‌دهد.

درایوهای شست، به طور پیش‌فرض، اغلب با یک سیستم فایل ویندوز ناسازگار با مک عرضه می‌شوند. هنگامی که این درایوهای انگشت شست با فرمت ناسازگار به Mac متصل می شوند، macOS یک هشدار نمایش می دهد، همانطور که در نشان داده شده است. شکل A.

شکل A

پیام هشدار، درایو انگشت شست ناسازگار است.
macOS اجازه قالب بندی درایوهای انگشت شست را حتی زمانی که دستگاه ها دارای یک سیستم فایل ناسازگار هستند را می دهد.

در چنین مواردی، برای ادامه، Initialize را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر نشان داده شده است، Disk Utility باز می شود شکل B.

شکل B

Mac Disk Utility باز می شود.
MacOS Disk Utility اجازه قالب بندی درایوهای انگشت شست و تغییر فرمت فایل ها را می دهد.

عنوانی را برای درایو انگشت شست در قسمت Name وارد کنید. همچنین، می‌توانید فیلد Name را بدون تغییر رها کنید، و macOS نام درایو انگشت شست را UNTITLED می‌گذارد.

سپس، با استفاده از منوی کشویی، فیلد Format را از Mac OS Extended (Journaled) به ExFAT یا MS-DOS (FAT) به روز کنید و قسمت Scheme را بدون تغییر رها کنید. قبل از کلیک کردن بر روی پاک کردن، توجه داشته باشید که تغییر یا تبدیل یک سیستم فایل در درایو انگشت شست، تمام داده‌های دستگاه را حذف می‌کند. همچنین باید همیشه دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که در حال آماده شدن برای تغییر تنظیمات درایو انگشت شست و نه هارد دیسک واقعی مک هستید، و فقط باید با درایوهای USB با منشأ شناخته شده کار کنید. به عبارت دیگر، هیچ دستگاه USB ناشناخته یا غیرقابل اعتمادی را به مک خود وصل نکنید.

اگر از دست دادن تمام اطلاعات روی درایو انگشت شست مشکلی ایجاد نمی کند، به دستگاه USB اعتماد دارید و تأیید کرده اید که می خواهید تنظیمات دیسک درایو انگشت شست را تغییر دهید نه تنظیمات Mac، روی دکمه Erase کلیک کنید. اما اگر قبل از انجام عملیات قالب بندی نیاز به پشتیبان گیری از اطلاعات درایو در مکان دیگری دارید، حتماً ابتدا آن مرحله را کامل کنید.

وقتی روی Erase کلیک می‌کنید، macOS با استفاده از فرمت فایلی که مشخص کرده‌اید، درایو انگشت شست را مقداردهی اولیه می‌کند. پس از تکمیل فرآیند، macOS یک پیام موفقیت آمیز عملیات نمایش داده می شود، همانطور که در نشان داده شده است شکل ج.

شکل ج

پیام موفقیت پس از کلیک بر روی پاک کردن.
پس از اتمام، macOS تأیید می کند که تبدیل فرمت فایل کامل شده است.

دیدن: macOS Monterey: یک برگه تقلب (PDF رایگان) (TechRepublic)

روی Done کلیک کنید تا پنجره بسته شود. درایو انگشت شست اکنون برای استفاده در رایانه های شخصی ویندوز و مک آماده است.

اگر درایو انگشت شست قبلاً برای مک پیکربندی شده باشد، روند کمی متفاوت است. در این صورت، و اگر اکنون می خواهید سیستم فایل را به FAT تبدیل کنید تا امکان استفاده از دستگاه با رایانه شخصی ویندوز نیز وجود داشته باشد، با باز کردن Finder، برنامه ها را انتخاب کنید و پوشه Utilities را دوبار کلیک کنید و سپس بر روی macOS Disk Utility باز کنید. ورودی Disk Utility

بعد، درایو انگشت شست را انتخاب کنید، روی Erase کلیک کنید، سپس یک نام برای درایو وارد کنید و ExFAT یا MS-DOS (FAT) را مشخص کنید. هر دو ExFAT و MS-DOS (FAT) با درایوهای انگشت شست و رایانه های شخصی ویندوز و مک کار می کنند. ExFAT از جمله مزایای دیگر، استفاده از اندازه فایل و پارتیشن بزرگتر را مجاز می کند، اما از آنجایی که من نیاز دارم درایو با یک قطعه خودرویی که به FAT32 نیاز دارد سازگار باشد، MS-DOS (FAT) را برای این مثال انتخاب کرده ام.

هنگامی که فرمت انتخابی خود را وارد کردید، با کلیک بر روی دکمه Erase، همانطور که در بالا توضیح داده شد، تغییرات انجام می شود.

اگر نیاز به تغییر پیکربندی درایو انگشت شست دارید، مانند تعیین یک نام جدید برای دستگاه، کافی است برنامه macOS Disk Utility را باز کنید و یک عنوان جدید وارد کنید، همانطور که در نشان داده شده است. شکل D.

شکل D

تغییر نام درایو انگشت شست
با استفاده از macOS Monterey، کاربران می توانند در صورت نیاز، نام و قالب درایو انگشت شست را به طور مکرر تغییر دهند.

هنگامی که درایو انگشت شست متعاقباً به یک سیستم ویندوز متصل شد، می‌توانید از دستگاه برای ذخیره، پشتیبان‌گیری و انتقال فایل‌ها مانند زمانی که به Mac متصل هستید استفاده کنید. همانطور که می بینید در شکل E، دستگاه در ویندوز به عنوان یک درایو USB پیکربندی شده با FAT32 ظاهر می شود.

شکل E

اتصال درایو فرمت شده مجدد به سیستم ویندوز.
یک درایو USB فرمت شده با سیستم فایل FAT زمانی کار می کند که به رایانه های شخصی ویندوز یا مک متصل شود.


منبع خبر

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا