نحوه تشخیص یک برنامه MBA معتبر: مشاوره

0 0
Read Time:5 Minute, 43 Second

چرا باید یک مدرسه تجاری معتبر برای مدرک MBA آنلاین خود انتخاب کنید؟ زیرا برنامه های معتبر سابقه قوی در آموزش کسب و کار دارند. فقط برنامه های MBA آنلاین معتبر به طور قابل اعتماد فارغ التحصیلان را برای مشاغل تجاری آماده می کند.

برنامه های MBA آنلاین و حضوری پس از گذراندن یک ارزیابی دقیق، اعتبار از آژانس های مستقل و غیرانتفاعی دریافت می کنند. و برنامه‌های معتبر نمی‌توانند بیش از یک کوه بدهی دانشجویی برای شما هزینه داشته باشند – همچنین می‌توانند شما را بدون چشم‌انداز شغلی رها کنند.

به جای قمار کردن در یک مدرسه کسب و کار معتبر، مطمئن شوید که می دانید چگونه کلاهبرداری ها را شناسایی کنید و برنامه های معتبر را شناسایی کنید.

اعتباربخشی چیست؟


بهترین مدرک MBA آنلاین

بهترین مدرک MBA آنلاین

غرق گزینه های MBA هستید؟ ما بهترین برنامه های MBA آنلاین را گردآوری کردیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام یک برای اهداف شخصی و حرفه ای شما مناسب است.

اعتباربخشی مدارس و برنامه هایی را که استانداردهای بالا را برآورده می کنند به رسمیت می شناسد. دانشگاه‌ها از آژانس‌های مستقل و غیرانتفاعی اعتباربخشی مجوز می‌گیرند. مدارس به طور کلی معتبر هستند، اما برنامه های فردی نیز ممکن است به طور جداگانه معتبر باشند.

مدارس بازرگانی ممکن است دارای اعتبار باشند از یکی از سه آژانس بین المللی اعتباربخشی برنامه ای که در زیر توضیح خواهیم داد.

در حالی که مدارس برای فعالیت به مجوز نیاز دارند، اعتبار بخشی نشان دهنده کیفیت تحصیلی است. و حضور در یک مدرسه یا برنامه بدون اعتبار می تواند به تحصیل و آینده شغلی شما آسیب برساند.

اعتبار برای MBA چقدر مهم است؟

دانشجویان آینده نگر MBA همیشه باید یک مدرسه تجاری معتبر را انتخاب کنند. اعتباربخشی به دلایل مختلفی اهمیت دارد.

اولاً، اعتبار یک شاخص کیفیت است. معتبر برنامه های MBA آنلاین نه تنها از نظر برتری آکادمیک بلکه به دلیل مأموریت و تأثیر آنها رتبه بالایی دارند.

دوم، فقط مؤسسات معتبر واجد شرایط هستند برنامه های کمک مالی فدرال. حضور در یک مدرسه غیر معتبر به این معنی است که دانش آموزان باید به وام های خصوصی گران تری متکی باشند.

در نهایت، کارفرمایان به دنبال متقاضیان کار با مدرک از یک برنامه معتبر می گردند. فاقد اعتبار مدارک بازرگانی حتی می تواند به شانس شما در بازار کار آسیب برساند.

پرچم قرمز برنامه MBA

چگونه می توانید از برنامه های غارتگرانه MBA اجتناب کنید؟ با تقاضای زیاد مدرک MBA، برخی از برنامه ها متقاضیان را فریب می دهند تا خود را غنی کنند.

هنگام تحقیق در مورد برنامه های MBA به دنبال این علائم هشدار دهنده باشید.

1. مدرسه فاقد اعتبار است یا اعتبار ساختگی را فهرست می کند

برنامه های MBA اعلام نمی کنند که فاقد اعتبار هستند. در عوض، آنها اغلب اعتبار ساختگی را فهرست می کنند یا به سادگی اعتبار را نادیده می گیرند.

بنابراین، چگونه می توانید بررسی کنید که آیا یک مدرسه دارای اعتبار واقعی است؟

ابتدا، سه نهاد معتبر برای برنامه‌های MBA را بشناسید (فهرست شده در زیر) و پایگاه داده‌های آنها را برای برنامه بررسی کنید.

دوم، بازدید از شورای اعتباربخشی آموزش عالی فهرست نهادهای اعتباربخشی شناخته شده و بررسی کنید که آیا اعتبارنامه فهرست شده برنامه از یک آژانس قانونی است یا خیر.

در نهایت، به دنبال اعتبار برنامه‌ای و سراسری مدرسه باشید. برنامه های قانونی هر دو نوع اعتبار را دارند.

2. برنامه وعده های خیلی خوب تا واقعی را می دهد

کارخانه های دیپلم اغلب وعده های بلندی می دهند که عملی نمی شود. در اینجا برخی از ادعاهای پرچم قرمز وجود دارد:

  • شما می توانید مدرک خود را در عرض چند هفته بدست آورید

  • این برنامه نیازی به مطالعه ندارد

  • بعد از پرداخت هزینه مدرک دریافت می کنید

  • برنامه نیازی به گرفتن ندارد دوره های MBA

3. وب سایت آن فاقد اطلاعات تماس است

مدارس کسب و کار قانونی یک آدرس فیزیکی در وب سایت خود دارند. برنامه های معتبر همچنین شامل لیستی از اساتید، به علاوه راه های متعدد برای برقراری ارتباط با برنامه است.

از برنامه های MBA که هیچ اطلاعات تماسی را فهرست نمی کنند، خودداری کنید. این برنامه ها احتمالا کلاهبرداری هستند.

4. شما می توانید هزینه ثابت برای مدرک پرداخت کنید

کالج های معتبر به ازای هر ساعت اعتبار یا هر ترم هزینه دریافت می کنند. مراقب برنامه هایی باشید که در ازای یک هزینه ثابت مدرک ارائه می کنند.

به خاطر داشته باشید که برنامه های قانونی ممکن است هزینه کل مدرک را در وب سایت خود ذکر کنند، اما هزینه ثابتی برای مدرک دریافت نمی کنند.

اعتبار برای برنامه های MBA

سه نهاد اعتبار سنجی برنامه های MBA از جمله برنامه های MBA آنلاین را ارزیابی و اعتبار اعطا می کنند. این اعتباردهندگان برنامه ای استانداردهای بالایی را برای آموزش کسب و کار تعیین می کنند.

مدارس کسب و کار معتبر بررسی های منظم را برای حفظ وضعیت خود تکمیل می کنند.


دیدن: چگونه وارد یک برنامه برتر MBA شویم


شورای اعتباربخشی مدارس و برنامه های بازرگانی (ACBSP): ACBSP که در سال 1988 تأسیس شد، به برنامه هایی در 1200 پردیس در 60 کشور اعتبار اعطا می کند. موسسات عضو عبارتند از دانشگاه وبستر، دانشگاه ناحیه کلمبیا و دانشگاه استرایر.

ACBSP برنامه ها را بر اساس برنامه ریزی استراتژیک، رهبری، کیفیت آکادمیک، اعتبار هیئت علمی و پشتیبانی آموزشی ارزیابی می کند. نهاد اعتباردهی همچنین تعهد هر برنامه به بهبود را می سنجد. برنامه های معتبر آنلاین MBA استانداردهای مشابه برنامه های حضوری را دارد.

انجمن برای ارتقای دانشکده های بازرگانی دانشگاهی (AACSB): AACSB به بیش از 900 مدرسه بازرگانی، از جمله بسیاری از برنامه های MBA با رتبه برتر در ایالات متحده، اعتبار اعطا می کند. گزارش می دهد که 93 درصد از 100 برنامه برتر MBA تمام وقت دارای اعتبار AACSB است.

استانداردهای اعتباربخشی سازمان شامل معیارهای مدیریت استراتژیک، داده های اثربخشی برنامه درسی و تدریس، و معیارهای تأثیر اجتماعی و مشارکت است. برنامه های معتبر AACSB مرتباً وضعیت خود را تجدید می کنند.

شورای بین المللی اعتباربخشی برای آموزش کسب و کار (IACBE): IACBE به سال 1997 باز می گردد و بیش از 2000 برنامه تجاری و حسابداری را اعتبار می دهد. نهاد اعتباربخشی مستقل از استانداردهای مبتنی بر نتایج برای اعطای اعتبار استفاده می کند.

مؤسسات عضو IACBE تحت یک ارزیابی دقیق قرار می گیرند که شامل بررسی همتایان، مطالعه خود و ارزیابی ماموریت است. این فرآیند همچنین شامل بررسی فرآیندهای آموزشی برنامه تجاری است. مدارس کسب و کار معتبر IACBE شامل چندین شعبه SUNY، پردیس جهانی دانشگاه آریزونا، و موسسات خصوصی مانند کالج سنت توماس آکویناس است.

افکار نهایی

یک برنامه MBA معتبر همیشه ارزش بیشتری نسبت به یک برنامه غیر معتبر ارائه می دهد.

هنگام تحقیق در مورد برنامه های MBA حضوری یا آنلاین، وضعیت اعتبار برنامه را بررسی کنید. برای جستجو در مؤسسات عضو، از سایت های اعتباربخش دیدن کنید.

مدرسه کسب و کار نشان دهنده یک سرمایه گذاری بزرگ است – بنابراین MBA خود را با انتخاب یک برنامه معتبر شروع کنید.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا