نحوه استفاده از ویژگی Tab Groups سافاری

0 0
Read Time:2 Minute, 46 Second

من باید اعتراف کنم: من تمایل دارم که تب های زیادی در مرورگرهای وب من باز باشد. در حال حاضر فایرفاکس را با 33 تب باز کرده ام. این تعداد زیادی تب است و بدون کمک یک سیستم مدیریت برگه مناسب، کار با آن تقریبا غیرممکن خواهد بود (مگر اینکه من یک مانیتور غول پیکر داشته باشم و همیشه از فایرفاکس در حالت تمام صفحه استفاده کنم).

من یک اعتراف دیگر دارم. مرورگر اپرا کاملاً من را با ویژگی Workspace ها خراب کرد، که سازماندهی بهتر برگه های شما را فوق العاده آسان می کند. پس از چند ماه استفاده از Opera، برای بازگشت به هر مرورگر دیگری با مشکل زیادی مواجه شدم، فقط به این دلیل که آنها هیچ ایده ای نداشتند که چگونه برگه ها را واقعاً مدیریت کنند.

خوشبختانه، با مرورگر پیش فرض فایرفاکس من، یک افزونه قابل سرویس ایجاد شد تا این کار کمی آسان تر شود.

اما Safari چطور؟ اگرچه فایرفاکس در لینوکس ترکیب اصلی مرورگر/سیستم‌عامل من است، اما باید روزانه از macOS نیز استفاده کنم. و خوشبختانه، توسعه‌دهندگان اپل به آن توجه کردند تا ویژگی گروه‌های برگه‌ای را اضافه کنند که همتراز با بهترین Workspaceهای موجود در Opera است.

اجازه دهید نحوه استفاده از این ویژگی جدید Tab Groups را به شما نشان دهم. تنها چیزی که نیاز دارید سافاری نسخه 15 یا جدیدتر است.

یک گروه برگه جدید ایجاد کنید

  1. اولین کاری که انجام می دهیم این است که یک گروه برگه جدید ایجاد کنیم. Safari را باز کنید و در گوشه سمت چپ بالا، روی نماد (شکل 1) برای باز کردن نوار کناری.
نماد Safari Sidebar و Tab Groups کشویی.

نماد نوار کناری مستقیماً در سمت چپ Untitled قرار دارد.

تصویر: جک والن

2. از نوار کناری، یک گروه تب از پیش تعریف شده به نام Untitled را مشاهده خواهید کرد. برای تغییر نام آن گروه (مثلاً کار یا بهره وری) روی Untitled ضربه بزنید.

3. هنگامی که نام آن گروه را تغییر دادید، روی + در گوشه سمت راست بالای نوار کناری کلیک کنید و سپس روی New Empty Tab Group کلیک کنید (شکل 2).

دکمه New Empty Tab Group در سافاری.

افزودن یک گروه برگه دیگر به سافاری

تصویر: جک والن

4. به آن گروه برگه جدید یک نام جدید بدهید و به اضافه کردن گروه‌های برچسب جدید ادامه دهید تا زمانی که همه چیزهایی را که برای سازماندهی کامل برگه‌های خود نیاز دارید، داشته باشید.

استفاده از گروه های برگه

  1. نوار کناری را ببندید (با کلیک مجدد روی نماد نوار کناری).
  2. از منوی کشویی Tab Groups (شکل 3، گروهی را که می خواهید در حال حاضر استفاده کنید انتخاب کنید.
کشویی Tab Groups که در آن می توانید گروه برگه مورد استفاده را انتخاب کنید.

مکمل کامل گروه های برگه من آماده کار است.

تصویر: جک والن

3. فرض کنید یک برگه باز دارید و می خواهید آن را به یک Tab Group دیگر منتقل کنید. برای انجام این کار، روی برگه مورد نظر کلیک راست کنید (یا با دو انگشت ضربه بزنید) و Move to Tab Group > NAME را انتخاب کنید (که در آن NAME نام تب مقصد است – شکل 4).

گفتگوی متحرک گروه Tab در سافاری.

انتقال یک برگه به ​​یک گروه Tab جدید در Safari.

تصویر: جک والن

و این تمام چیزی است که برای استفاده از ویژگی جدید Tab Groups در Safari وجود دارد.

اگر از افرادی هستید که در برگه‌ها مدفون می‌شوید، اکیداً توصیه می‌کنم فوراً از این ویژگی جدید استفاده کنید، زیرا تجربه Safari شما را بسیار کارآمدتر و سازنده‌تر می‌کند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا