موسسه آلن تورینگ از استراتژی حمایت از هوش مصنوعی بریتانیا رونمایی کرد

0 0
Read Time:4 Minute, 27 Second

موسسه آلن تورینگ از استراتژی جدیدی برای چگونگی استفاده از علم داده و هوش مصنوعی (AI) برای منافع اجتماعی در حمایت از جاه طلبی های دولت برای فناوری با تمرکز بر سلامت، محیط زیست و امنیت ملی پرده برداری کرده است.

را استراتژیکه Turing 2.0 نامگذاری شده است، با هدف کمک به ارائه خدمات دولت بریتانیا است استراتژی ملی هوش مصنوعی، یک برنامه 10 ساله که در سپتامبر 2021 راه اندازی شد و رویکرد دولت به هوش مصنوعی را تا دهه 2020 ترسیم می کند و هدف آن تشویق شرکت ها به پذیرش فناوری، تقویت مهارت ها و جذب سرمایه گذاری بین المللی بیشتر است.

انتشار استراتژی از نزدیک دنبال می شود اعلامیه دولت در مورد چارچوب علمی و فناوری 370 میلیون پوندیکه برای فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی و زیست شناسی مهندسی بودجه تامین می کند.

با توجه به سرعت سریع توسعه فناوری، این مؤسسه گفت که به دنبال «ارائه مسیری بین رشته‌ای و سرتاسر» در علم داده و هوش مصنوعی است که تأثیرگذاری در مقیاس را ممکن می‌سازد.

آدریان اسمیت، مدیر و مدیر اجرایی مؤسسه، گفت: «ما می‌خواهیم از علم داده و انقلاب هوش مصنوعی استفاده کنیم و انرژی آن را به سمت حل برخی از چالش‌هایی که به‌عنوان جامعه با آن روبرو هستیم، هدایت کنیم.

ما می‌خواهیم بین رشته‌ای باشیم، سیلوهای خودسرانه را حل کنیم و راه‌حل‌های کل نگر را توسعه دهیم، انتقال مهارت‌ها و دانش بین بخش‌ها را تسریع کنیم تا مردم بتوانند پیشرفت کنند، و مردم و سیاست‌گذاران را در مورد موضوعاتی که بیشترین اهمیت را دارند، آگاه کنیم.

ما معتقدیم که این امر قابل دستیابی است. اسمیت افزود: با تمرکز مناسب و ابزاری برای جذب مردم در سراسر جامعه، از جمله دانشگاه‌های عالی ما، می‌توانیم تفاوتی واقعی در جامعه ایجاد کنیم.

بنابراین استراتژی سه هدف را تعیین کرده است: پیشبرد تحقیقات در سطح جهانی و به کارگیری آن در چالش های ملی و جهانی. ایجاد مهارت برای آینده؛ و یک مکالمه عمومی آگاهانه در مورد علم داده و هوش مصنوعی ایجاد کنید.

بر اساس اولین هدف، موسسه آلن تورینگ قصد دارد با تعریف یک سری از “چالش های بزرگ” برای استفاده از قابلیت های دیجیتال، زیرساخت ها و تخصص خود برای منافع تجاری و اجتماعی، “محور چالش” شود.

در تعریف چالش‌های بزرگ خود، این مؤسسه بر حوزه‌هایی تمرکز کرده است که علم داده و هوش مصنوعی می‌توانند «تأثیر تحول‌آفرین بر حوزه» داشته باشند و در آن‌جا که بریتانیا از قبل موقعیت خوبی برای «ایجاد مزیت رقابتی پایدار و ارائه رهبری جهانی» دارد.

سه چالش بزرگ انتخاب شده حول محور سلامت، محیط زیست و پایداری، و دفاع و امنیت ملی می چرخد.

موسسه آلن تورینگ گفت این چالش‌ها محققان را قادر می‌سازد و از آن‌ها حمایت می‌کند تا به سمت دنیایی کار کنند که در آن الگوریتم‌های یادگیری ماشین می‌توانند علائم هشدار اولیه بیماری را شناسایی کنند و به پزشکان کمک کنند تا درمان‌ها را برای بیماران خاص تنظیم کنند، جایی که ما می‌توانیم اثرات تغییرات آب و هوا را پیش‌بینی کنیم و راهنمایی کنیم. اقدامات کاهشی علیه آنها، و جایی که تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده می‌تواند به دولت‌ها در شناسایی و پیشگیری از تهدیدات امنیتی بالقوه کمک کند.

در ژوئن 2022، وزارت دفاع از استراتژی هوش مصنوعی دفاعی خود رونمایی کردبا تشریح چگونگی همکاری نزدیک بریتانیا با بخش خصوصی برای اولویت دادن به تحقیق، توسعه و آزمایش در هوش مصنوعی به منظور «انقلابی کردن قابلیت‌های نیروهای مسلح ما».

این موسسه گفت که مشارکت و همکاری کلیدی برای دستیابی به اهداف و چالش‌های آن خواهد بود و خوشه‌های تحقیقاتی و نوآوری تورینگ (TRICs) با گرد هم آوردن تخصص‌ها در یک مکان و تسریع پیشرفت‌های فنی، به تقویت قابلیت‌های موجود بریتانیا کمک خواهند کرد.

در مورد دومین هدف خود یعنی ایجاد مهارت، این موسسه گفت که هدف آن تسریع انتقال مهارت ها و دانش بین دانشگاه، صنعت، دولت و بخش سوم از طریق، به عنوان مثال، کمک به مکان های تحقیقاتی دانشگاهی، علوم داده و دوره های آموزشی هوش مصنوعی، و ابتکارات ظرفیت سازی برای کسب و کار.

برای ایجاد یک مکالمه عمومی آگاهانه، این موسسه اضافه کرد که می‌تواند «تعادل ایجاد کند، در مورد ابعاد فنی، اجتماعی و اخلاقی این فناوری‌ها صحبت کند، فرصت‌های مثبت و همچنین خطرات را ارائه دهد».

این کار از طریق ایجاد چارچوب‌هایی برای اطلاع‌رسانی به مقررات، کار با جامعه مدنی و گروه‌های مدافع برای دستیابی به جوامعی که کمتر نمایندگی می‌شوند، و تلاش برای افزایش دسترسی به اطلاعات در مورد هوش مصنوعی انجام خواهد شد.

در استراتژی ملی هوش مصنوعی دولت، ما نیاز به سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای الزامات بلندمدت اکوسیستم هوش مصنوعی را مشخص کردیم. به عنوان یک موسسه ملی، تورینگ بخش مهمی از این امر است.

این هیجان انگیز است که ببینیم چگونه استراتژی جدید آنها حوزه های کلیدی را شناسایی می کند که علم داده و هوش مصنوعی می توانند بیشترین تأثیر اجتماعی را داشته باشند، و مهمتر از همه، طیف متنوعی از جوامع، کارشناسان و دیدگاه های مورد نیاز برای پیشرفت را تشخیص می دهد. این تمرکز جدید، همراه با تعهد به مهارت‌ها و بهبود درک عمومی، از رشد اکوسیستم در دهه آینده حمایت می‌کند.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا