معماران سازمانی مسئولیت انقلاب دیجیتال را بر عهده می گیرند

0 0
Read Time:5 Minute, 6 Second

معماران سازمانی نام جدیدی را به عناوین خود اضافه کرده اند: دیجیتال معمار سازمانی این به این دلیل است که نقش آنها در چند سال گذشته گسترش یافته است، به ویژه با افزودن تجزیه و تحلیل داده ها به مجموعه آنها. سایر متخصصان فناوری اطلاعات نیز شاهد تغییر نقش خود هستند،

گالری-ملی-هنر-واشنگتن-دی سی-عکس-توسط-جو-مکندریک.jpg

عکس: جو مک‌کندریک

این کلمه از توماس ارل، مدیر عامل شرکت Arcitura Education، که آموزش مهارت های فن آوری را به هزاران متخصص در سراسر جهان ارائه می دهد و یکی از نویسندگان راهنمای میدانی برای تبدیل دیجیتال. او می گوید: «این دوره جدیدی برای معماران سازمانی است. Erl که در طول سال‌ها درباره EA نوشته است، در مصاحبه‌ای اخیر توضیح داد که نقش آنها همراه با تجارت در حال تغییر است.

او می گوید: «زندگی آنها به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفته است. “اگر به آنچه که اکنون یک معمار سازمانی را تشکیل می دهد نگاه کنید، آنها مسئول معماری سازمانی دیجیتال هستند. این یک اکوسیستم کاملاً متفاوت است که آنها باید حفظ کنند.”

ارل می‌گوید: EAها به طور سنتی مسئول طراحی اپلیکیشن، معماری اپلیکیشن، استقرار، مدیریت و پیام‌رسانی بوده‌اند. در جای دیگر، “دامنه داده ها همیشه توسط متخصصان داده مدیریت شده است.”

اکنون، EA های دیجیتال باید در حوزه های داده نیز رهبری داشته باشند. ارل می‌گوید: «معمار سازمانی برای یک شرکت دیجیتالی نمی‌تواند از به دست آوردن درکی از علم داده اجتناب کند – این امر اجتناب‌ناپذیر است. درست مانند مدیران اجرایی دیگر نمی‌توانند به متخصصان فنی موکول کنند، آنها به سطحی از درک خود نیاز دارند، یک معمار سازمانی معاصر نیز نمی‌تواند برای ایجاد یک معماری سازمانی داده‌ای در پشتیبانی از یک دیجیتال، به افراد داده‌ای برای آن تخصص معطل شود. شرکت، پروژه.”

ارل می‌گوید: شرکت‌های دیجیتال “نیاز دارند که سیستم‌های علم داده به عنوان بخشی از عملکرد برنامه‌ها یکپارچه شوند.” اگر اکنون بتوانید تصمیم گیری خودکار را در مورد نحوه عملکرد راه حل های سازمانی خود و از نظر نحوه خودکارسازی آنها وارد کنید، در واقع ایجاد گزارش از مدیران نیست.

Erl ادامه می‌دهد که این یک بعد کاملاً جدید در طراحی اپلیکیشن معرفی می‌کند. “معماران سازمانی باید بدانند که در تصمیم گیری خودکار کجا باید و کجا نباید باشد، و عواقب تصمیمات بد گرفته می شود. آنها باید ارزیابی ریسک از تعویق تصمیمات به یک سیستم هوش مصنوعی را انجام دهند، سیستم هوش مصنوعی چگونه می تواند باشد. آموزش دیده است تا تصمیمات خود را در طول زمان بهبود بخشد، و پیامدهای نحوه عملکرد سیستم را بهبود بخشد. اکنون این یک بخش اصلی طراحی برنامه برای بسیاری از شرکت ها است.”

هوش داده ها و زیرساخت های کاربردی در حال حاضر به طور جدایی ناپذیری گره خورده اند. ارل می‌گوید: «هوش داده‌ای که نه تنها به مدیران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری استراتژیک را کمتر به صورت دستی انجام دهند، بلکه به راه‌حل‌ها کمک می‌کند تا مؤثرتر، پاسخگوتر، و موفق‌تر و سودآورتر شوند.

با این حال، EA های دیجیتال باید به عنوان سنگری در برابر شرکت هایی که پول زیادی را صرف فناوری هایی می کنند که بازده نامشخصی ارائه می دهد، عمل کنند. ارل می‌گوید: «در یک محیط دگرگونی دیجیتال، نه تنها فناوری جدید برای انجام کارهای جدید وارد می‌شود، بلکه باید با هم ترکیب و متعادل شود.»

ارل می افزاید، تغییراتی که با پیشرفت سریع تحول دیجیتال به وجود آمده است، در چشم انداز حرفه ای فناوری اطلاعات احساس می شود. “جنبه کسب و کار چیزی است که آنها واقعا باید درک کنند تا غافلگیر نشوند. زیرا همه چیز به سرعت در حال تغییر است. با تحول دیجیتال، می توانید چیزها را گسترش دهید، و می توانید به دنیا قول بدهید، اما باید باشید. می تواند آن را حفظ کند تا واقعاً موفق باشد، و این به نحوه انجام تحول دیجیتال در سازمان مربوط می شود.”

به این دلیل که دگرگونی دیجیتال مستلزم “فرهنگ، طرز فکر متفاوتی است که همراه با استفاده از نوآوری های جدید فناوری که اشکال جدیدی از اتوماسیون را معرفی می کند، اشکال جدیدی از تصمیم گیری و اشکال جدیدی از استفاده از هوش داده را معرفی می کند.” می گوید. “کل جنبه اکنون در اختیار داشتن داده های بسیار جامع و اطلاعات روشنگرانه در دسترس ما بسیار قدرتمند است، اما برای استفاده کامل باید درک شود. زیرا اگر متوجه نشدید که چیست، بینش هایی به شما داده می شود. اگر نحوه استفاده از آن را نمی‌دانید، و مهمتر از همه، اگر تیم‌های IT شما نمی‌دانند که چگونه اطلاعات مربوط به سازمان شما را به درستی تولید کنند، این تلاش می‌تواند شما را به کلی در مسیر اشتباه قرار دهد.”

ارل می گوید، یک شکاف مهارتی وجود دارد که بسیاری از سازمان ها دارند، “یا متوجه نمی شوند که دارند.” “کسانی که اطلاعات داده را تولید می کنند باید بدانند که چه چیزی باید تولید کنند. بینش مربوطه از کجا می آید؟ این باید از رهبری باشد.”

Erl افزایش تقاضا برای متخصصان فناوری اطلاعات با تجزیه و تحلیل داده ها و هوش تجاری را پیش بینی می کند. “اگر بتوانید مسیر پیشرفت شغلی خود را برای یک شغل تعیین کنید، به موجب آن، حتی اگر برنامه نویس باشید، در مورد یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی یاد می گیرید، و حتی اگر فردی داده باشید، در مورد اتوماسیون فرآیند روباتیک یاد می گیرید.”

متخصصان فناوری اطلاعات باید افق های خود را گسترش دهند. ارل می‌گوید: «در چند سال آینده، کارفرمایان بیشتر از گذشته به دنبال تجربه گسترده‌تر خواهند بود. آنها ممکن است به یک برنامه نویس جاوای خالص نیاز نداشته باشند. اما ممکن است به برنامه نویس جاوا نیاز داشته باشند که یک سیستم یادگیری ماشینی را با معماری مبتنی بر ابر ادغام کرده است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا