مصرف کنندگان برزیلی گوشی های هوشمند را به رایانه های شخصی ترجیح می دهند

0 0
Read Time:1 Minute, 56 Second

بر اساس تحقیقات جدید، تعداد گوشی‌های هوشمند مورد استفاده در برزیل همچنان از رایانه‌های شخصی در این کشور پیشی می‌گیرد و 52 درصد از دستگاه‌های فعال را تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر 242 میلیون تلفن هوشمند در برزیل استفاده می شود، در حالی که رایانه های شخصی – دسکتاپ، نوت بوک و تبلت – نشان دهنده 210 میلیون دستگاه هستند. این اعداد در ویرایش سی و سوم یک مطالعه سالانه در مورد استفاده شرکتی از فناوری اطلاعات در برزیل، که توسط مرکز فناوری کاربردی مدرسه کسب و کار Fundação Getúlio Vargas (FGV) انجام شد، معرفی شدند.

به گفته فرناندو میرلس، پروفسور FGV که رهبری این تحقیق را بر عهده دارد، «گوشی‌های هوشمند هدف همه طبقات اجتماعی هستند و رایانه شخصی اکثریت قریب به اتفاق مردم هستند». او خاطرنشان کرد که در بخش رایانه های شخصی، فروش تبلت ها در فضای شرکت ثابت مانده است، در حالی که نوت بوک ها بیشتر از دسکتاپ ها در بخش مصرف کننده نهایی مورد توجه هستند.

بر اساس این تحقیقات به ازای هر تلویزیون در برزیل سه گوشی هوشمند فروخته می شود. وقتی صحبت از دستگاه های قابل حمل (تلفن های هوشمند، تبلت ها و نوت بوک ها) به میان می آید، برزیل 352 میلیون دستگاه در حال استفاده دارد.

این مطالعه با 2650 شرکت برزیلی مشورت کرد و نشان داد که سال 2021 سال خوبی برای این بخش بود و بخش رایانه های شخصی با فروش 14 میلیون دستگاه شاهد رشد 27 درصدی بود.

تحقیقات FGV نرخ رشد 10 درصدی را برای بازار رایانه های شخصی در برزیل برای سال 2022 پیش بینی می کند. طبق این نظرسنجی، برزیل تا سال 2023 به یک رایانه برای هر نفر خواهد رسید و 216 میلیون دستگاه در حال استفاده است.

از نظر عملکرد گسترده تر بخش فناوری برزیل، تحقیقات جداگانه از انجمن شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات برزیل (براسکام) رشد دو رقمی را در سال 2021 گزارش کرد، ناشی از تقاضای بازار داخلی برای سخت افزار، نرم افزار و خدمات است.

طبق گزارش این نهاد تجاری، در سال 2021، بخش ICT برزیل 597.8 میلیارد ریال برزیل درآمد ایجاد کرد که 18.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. این انجمن همچنین خاطرنشان کرد که این بخش 6.9 درصد از تولید ناخالص داخلی برزیل را تشکیل می دهد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا