مدرک مهندسی عمران چیست؟

0 0
Read Time:6 Minute, 48 Second

عکس بالای سر از سه مهندس با کلاه های سخت که دور یک میز جمع شده اند و به نقشه ای نگاه می کنند

مدرک مهندسی عمران چیست؟ و آیا این مدرک می تواند نقشه ای برای آینده شما ارائه دهد؟

vitranc/E+/Getty Images

از سیستم های حمل و نقل سراسری گرفته تا سیستم های فاضلاب و ساختمان ها، مهندسان عمران پروژه های زیرساختی حیاتی را برنامه ریزی، طراحی، بررسی، بودجه و تجزیه و تحلیل می کنند.

دانشجویان مهندسی عمران می توانند یک تخصص در این مدرک گسترده را انتخاب کنند. گزینه ها شامل مدیریت ساخت و ساز، مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی سازه، مهندسی حمل و نقل و مهندسی منابع آب است.

دریافت مدرک مهندسی عمران شما را برای مشاغلی مانند:

 • مهندس عمران
 • نقشه بردار
 • مهندس طراح
 • برآوردگر
 • مدیر ساخت و ساز
 • مدیر پروژه

به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید مدرک مهندسی عمران چیست و چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

برنامه های مهندسی عمران چه مهارت هایی را به دانشجویان آموزش می دهند؟

یک برنامه مهندسی عمران قوی فقط به دانش آموزان آموزش گسترده ای در تخصص های مهندسی عمران نمی دهد. همچنین به دانش آموزان زمین شناسی، استاتیک، طراحی سازه، هیدرولیک و هیدرولوژی، حساب دیفرانسیل و انتگرال، و فیزیک را آموزش نمی دهد. همچنین مدیریت پروژه و مهارت های ارتباطی مورد نیاز در سایت های شغلی را آموزش می دهد.

برنامه های مهندسی عمران هم مهارت های فنی (“سخت”) و هم مهارت های مردمی (“نرم”) را آموزش می دهند. مهارت ها بر اساس سطح علمی متفاوت است.

مهارت های کارشناسی

مهارت های فارغ التحصیل

 • نقشه برداری
 • نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD).
 • تخمین زدن
 • فیزیک
 • ریاضیات
 • تصمیم گیری
 • ارتباط شفاهی
 • آمار
 • برنامه ریزی خطی
 • طراحی مهندسی پیشرفته
 • همکاری پروژه
 • مدیریت پروژه

چه نوع مدرک مهندسی عمران وجود دارد؟

از کاردانی تا دکتری. در برنامه ها، درجات مختلف مهندسی عمران فرصت های شغلی متفاوتی را ارائه می دهند. در زیر به تجزیه و تحلیل هر مسیر مدرک، دوره های مورد نیاز و مسیرهای شغلی بالقوه در مهندسی عمران پس از اخذ مدرک در دسترس است.

مدرک کاردانی مهندسی عمران

طول: دو سال
هزینه: 4000 تا 30000 دلار
مشاغل پس از فارغ التحصیلی: تکنسین عمران، کارشناس مهندسی عمران، کمک مهندسی

هنگام تکمیل مدرک کاردانی در فناوری مهندسی عمران، جویندگان مدرک دوره های درسی را در نقشه برداری، نقشه کشی به کمک رایانه، برآورد و نقشه برداری کامل می کنند. دانش‌آموزان آزمایش‌های میدانی و آزمایشگاهی را انجام می‌دهند، که ارائه آنلاین این برنامه را دشوار می‌کند.

این مدرک می تواند به شما در یادگیری اصول مهندسی عمران کمک کند. با این حال، فارغ التحصیلان برنامه های کاردانی واجد شرایط کار به عنوان مهندس عمران کامل نیستند. آنها ممکن است در نقش های دستیار به عنوان تکنسین های مهندسی عمران، نقشه کش ها، نقشه برداران زمین، طراحان CAD و بازرسان کار کنند.

این مشاغل سطح ابتدایی را می توان در شرکت های مهندسی عمران، شرکت های نظرسنجی، آژانس های دولتی یا آزمایشگاه های تست مواد یافت.

لیسانس مهندسی عمران

طول: چهار سال
هزینه: 18000 تا 60000 دلار
مشاغل پس از فارغ التحصیلی: نقشه بردار، مهندس عمران، مهندس محیط زیست

آ لیسانس مهندسی عمران به طور معمول چهار سال طول می کشد. این به دوره هایی مانند ریاضیات کاربردی، اقتصاد مهندسی، مکانیک سیالات، مصالح ساختمانی، مهندسی ژئوتکنیک، نقشه برداری زمین و طراحی سازه نیاز دارد.

دانش‌آموزان دوره‌های ریاضی و محاسباتی را کامل می‌کنند و یاد می‌گیرند که روش‌ها را در مسائل دنیای واقعی در حالی که محیط و محیط را در نظر می‌گیرند، به کار ببرند. ملاحظات اخلاقی.

پس از دوره های پایه، برنامه ها بر تکمیل پروژه های طراحی به کمک کامپیوتر به صورت فردی یا تیمی تمرکز می کنند. برنامه های مقطع لیسانس دروس انتخابی فنی را ارائه می دهد که به دانش آموزان اجازه می دهد تا کلاس های بیشتری را در زیر رشته مورد نظر خود بگذرانند.

زیاد مشاغل مهندسی عمران به حداقل مدرک لیسانس نیاز دارند. فارغ التحصیلان ممکن است شغلی به عنوان مهندس محیط زیست، برنامه ریز حمل و نقل، مهندس سازه، مهندس زمین یا مهندس عمران در نظر بگیرند.

اگرچه مدارک لیسانس هنر در مهندسی عمران وجود دارد، اما نادر هستند. هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری، یا ABET، فقط مدرک لیسانس علوم در مهندسی عمران را تایید می کند. دانش‌آموزانی که امیدوارند مجوز مهندسی حرفه‌ای (PE) را دنبال کنند – نقطه عطف مهمی در بیشتر مشاغل مهندسی عمران – باید مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی عمران دنبال کنند.

کارشناسی ارشد مهندسی عمران

طول: دو سال
هزینه: 10000 تا 60000 دلار
مشاغل پس از فارغ التحصیلی: مدیر ساخت و ساز، مهندس ارشد عمران، مهندس حمل و نقل

اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران انتخاب خوبی برای دانشجویانی است که می خواهند در بازار کار رقابتی تر باشند یا دوره های پیشرفته را برای تخصص در یک زیر رشته خاص بگذرانند.

مدرک کارشناسی ارشد استاندارد صنعتی برای دانشجویان مهندسی عمران است که در مهندسی سازه تخصص دارند زیرا یادگیری طراحی ساختمان ها و پل ها به دوره های آموزشی گسترده نیاز دارد.

این برنامه ها بر تئوری یادگیری و کاربرد عملی تأکید دارند. بسیاری از برنامه ها بر روی کار مشترک تمرکز می کنند، زیرا این یک مهارت ضروری در این زمینه است. دوره های بالقوه شامل هیدرولوژی فیزیکی، آمار پایش محیطی، مهندسی سیستم لوله و برنامه ریزی خطی است.

دانش‌آموزان می‌توانند بین رشته‌های مختلف، مانند:

 • زیرساخت های پایدار
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی ژئوتکنیک
 • هیدرولوژی و هیدرودینامیک
 • مهندسی سازه و مکانیک
 • مهندسی حمل و نقل

تکمیل این تخصص ها دوازده ماه تا دو سال تمام وقت طول می کشد.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان را برای مشاغلی به عنوان هیدرولوژیست یا مهندسان سازه، ژئوتکنیک، حمل و نقل، طراحی یا ترافیک آماده می کند.

مدرک دکتری مهندسی عمران

طول: سه تا پنج سال
هزینه: 24000 تا 90000 دلار
مشاغل پس از فارغ التحصیلی: محقق مهندسی عمران، مشاور نظارتی دولت، مهندس عمران، مدرس دانشگاه

در ابتدای دوره دکترا، یک مشاور به شما در انتخاب رشته کمک می کند.

دانش‌آموزان معمولاً دو سال اول یک برنامه را با رعایت الزامات دوره اصلی، از جمله ریاضیات سطح بالا و دروس انتخابی فنی می‌گذرانند. دو تا سه سال آخر بر تحقیق در تخصص انتخاب شده دانشجو متمرکز می شود.

دانشجویان می توانند از میان تخصص های بسیاری در مهندسی عمران انتخاب کنند، از جمله:

 • ساخت و ساز
 • هیدرولوژی و هیدرودینامیک
 • مهندسی ژئوتکنیک و ژئومحیط زیست
 • مهندسی حمل و نقل
 • مهندسی سازه و زلزله

کسب مدرک دکتری شما را برای موقعیت های رهبری صنعت تنظیم می کند. بسیاری از فارغ التحصیلان هیدرولوژیست، محقق یا مربی مهندسی می شوند.

اعتبار برای برنامه های مهندسی عمران

هنگام انتخاب یک برنامه مهندسی عمران، مهم است که در مورد اعتبار آن تحقیق کنید. یک برنامه معتبر را انتخاب کنید ABETیک آژانس غیرانتفاعی و غیردولتی که تضمین می‌کند برنامه‌های مهندسی با استانداردهای کیفی خاصی مطابقت دارند.

کارشناسان می گویند دانشجویانی که به دنبال مجوز PE هستند باید یک برنامه مهندسی عمران معتبر ABET را انتخاب کنند. این مدارک برای چهار سال تجربه از هشت سال مورد نیاز برای درخواست مجوز PE محاسبه می شود.

انتخاب یک برنامه معتبر همچنین به این معنی است که شما به آن دسترسی دارید کمک مالی فدرال و در صورت نیاز به نقل مکان به مدرسه جدید می تواند اعتبارات را انتقال دهد.

مدرک مهندسی عمران چقدر سخت است؟

کسب مدرک مهندسی عمران در مراحل اولیه برای دانش آموزانی که مهارت های ریاضی و علوم قوی ندارند می تواند دشوار باشد. این دوره های اولیه دانش آموزان را برای موفقیت در دروس چالش برانگیزتر مانند مکانیک مواد و استاتیک آماده می کند.

بسیاری از برنامه ها حجم کاری سختی با کارهای آزمایشگاهی و پروژه های گروهی دارند.

شما با دوره هایی مانند طراحی سازه، مهندسی ژئوتکنیک، مکانیک خاک، مهندسی حمل و نقل، مکانیک سیالات، هیدرولیک، مهندسی ترافیک، مدیریت ساخت و ساز و قراردادها مواجه خواهید شد.

اگر دوره های سطح بالاتر را دلهره آور می دانید، از طریق مرکز پشتیبانی یادگیری برنامه خود به دنبال پشتیبانی باشید.

این مقاله توسط Sierra Gawlowski، PE بررسی شده است

هد شات سیرا گاولوفسکی، یک زن سبزه خندان.

سیرا گاولوفسکی، PE، مدرک کارشناسی خود را در مهندسی عمران به دست آورد و یک مهندس حرفه ای دارای مجوز در ایالت واشنگتن است. او برای یک شرکت مشاوره مهندسی خصوصی و همچنین برای آژانس های دولتی کار کرده است. سیرا از راهنمایی دانشجویان مهندسی و کارکنان جوان لذت می برد. او همچنین تیم پروژه مهندسین بدون مرز را رهبری می کند و در حال حاضر در هیئت مدیره Kilowatts for Humanity حضور دارد.

Gawlowski یکی از اعضای پولی شبکه بررسی آزاد Red Ventures Education است.

آخرین بازبینی در 15 آوریل 2022.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا