مجوز شماره گذاری اولین خودرو برقی ایرانی صادر شد

0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second

ماجرای ساخت خودرو برقی یوز به سال ۱۳۹۵ باز می‌گردد. زمانی که این خودرو به عنوان یک پروژه دانشگاهی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد باراجین قزوین با موفقیت ساخته‌شد و پس از مدتی نیز از بخش علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری سر در آورد٬ حالا به نظر می‌رسد که مجوز شماره گذاری ۳۰ دستگاه از این خودرو برقی داخلی صادر شده‌است.
به گفته سورنا ستاری، معاون علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری که در دولت قبلی نیز در همین سازمان فعالیت داشت، پس از پنج سال تلاش سرانجام اولین خودرو برقی ایرانی موفق به اخذ استانداردها و کسب مجوزهای لازم برای شماره گذاری شده است. البته سورنا ستاری به شکل مستقیم به نام یا مشخصات یوز اشاره نکرده است اما با توجه به سوابق ایشان و تاکید بر قدمت این پروژه می توان با تقریب بالایی حدس زد که منظور این مقام مسئول نمی تواند خودرویی به غیر از یوز باشد.

مصاحبه با مدیرعامل پاراکس موتور؛ سازنده اولین خودرو برقی ایرانی یوز
قیمت احتمالی و مشخصات فنی یوز؛ جدی ترین خودرو الکتریکی ایرانی (اطلاعات اولیه مربوط به سال ۱۳۹۵)

تب استفاده از وسایل نقلیه برقی در سرتاسر جهان فراگیر شده است و امروزه انواع و اقسام وسایل نقلیه مجهز به قوای محرکه برقی در حال تولید و استفاده هستند. در کشور ما هم با توجه به نو پا بودن این تکنولوژی قدم های به نسبت خوبی توسط محققان دانشگاهی و فعالین شرکت های دانش بنیان در راستای طراحی و مهندسی خودرو یوز و موتورسیکلت های برقی برداشته شده است.

به گونه ای که تا به این لحظه بیش از ۵ دوره مسابقات ساخت وسایل نقلیه برقی اعم از خودرو و موتورسیکلت موسوم به مسابقات ملی طراحی ماشین توسط متولی آن یعنی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است. حال یکی از تیم های دانشگاهی که سابقه حضور در این مسابقات را داشته است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا