مایکروسافت با تغییرات برنامه ریزی شده برای لغو سیاست های محدود کننده مجوز ابر در اروپا، عمومی می شود

0 0
Read Time:4 Minute, 9 Second

در اوایل آوریل، مقامات مایکروسافت گفتند که به برخی از این موارد رسیدگی خواهند کرد شکایت از فروشندگان ابر اروپایی در مورد سیاست های محدود کننده مجوز ابر که منجر به پرداخت هزینه بیشتر مشتریان برای اجرای نرم افزار مایکروسافت در محیط های ابری غیر مایکروسافت شد. در 18 می مایکروسافت با طرح های اصلاحی خود به صورت عمومی عرضه شد از طریق یک پست وبلاگی از رئیس مایکروسافت، برد اسمیت.

در آن پست وبلاگ، مایکروسافت پنج «اصول ابر اروپایی» را تشریح کرد. با این حال، گوشت واقعی در تغییرات برنامه‌ریزی‌شده با هدف هموار کردن زمین بازی برای ارائه‌دهندگان ابر اروپایی در هنگام اجرای نرم‌افزارهای داخلی مایکروسافت، مانند Windows، Windows Server، SQL Server و Office، بر روی زیرساخت‌های خودشان است.

مایکروسافت محدودیت‌های مجوز برون‌سپاری مورد بحث را در سال 2019 معرفی کرد. مشتریانی که از AWS و Google Cloud به عنوان میزبان اختصاصی برای اجرای ویندوز سرور و کلاینت‌ها استفاده می‌کردند، مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفتند، اما برخی از آنها تا زمانی که قراردادشان با مایکروسافت برای تمدید در سال جاری تمدید نشد، متوجه میزان تأثیر آن نشدند. تغییرات مایکروسافت در مورد شرایط مجوز خود را به ارمغان بیاورد، قراردادهای آن‌ها را گران‌تر می‌کرد اگر بخواهند نرم‌افزار مایکروسافت را روی هر چیزی غیر از Azure اجرا کنند. به عنوان توجیهی برای تغییرات آن، مقامات مایکروسافت گفتند رقبایی مانند AWS یا Google همیشه آزادند تا اقدامات مشابهی را در زمینه صدور مجوز و قیمت انجام دهند.

اسمیت در آوریل گفت که مایکروسافت به دنبال راه‌هایی برای رفع نگرانی‌های شریکی است که معتبر می‌داند. پس از اینکه قانونگذاران ضد تراست اروپایی شروع به بررسی شکایات شرکا و مشتریان کردند، مایکروسافت پذیرفت که این موضوع را بررسی کند.

بلومبرگ متعاقبا منتشر شده گزارشی به نقل از مشتریانی که از قوانین جدید صدور مجوز خوشحال نبودند.

در پست وبلاگ امروز، اسمیت گفت که او و دیگر رهبران ارشد کسب و کار مایکروسافت با مدیران اجرایی دو ارائه‌دهنده اروپایی، به‌علاوه جلسات دیگری با شرکت‌هایی در کشورهای مختلف اروپایی جلساتی داشته‌اند. وی خاطرنشان کرد:

«برخی از قانع‌کننده‌ترین بازخوردها برای من شخصاً از سوی مدیرعاملی بود که گفت که احساس می‌کند قربانی آتش سوزی دوستانه در رقابت مایکروسافت با آمازون. شنیدن این حرف سخت بود – اما حق با او بود. در چند سال گذشته، تمرکز ما بر رقابت با بزرگترین ارائه دهندگان فناوری باعث شده است که به تأثیر آن بر شرکای ارائه دهندگان ابری خود توجهی نداشته باشیم. ما از امروز در حال ایجاد تغییراتی برای رفع این مشکل هستیم.”

اسمیت گفت که مایکروسافت به ارائه دهندگان ابر اروپایی کمک می کند تا نرم افزارهای داخلی مایکروسافت را در زیرساخت ابری آنها اجرا کنند. این گسترش شرایط، برنامه‌های Windows، Office و Microsoft 365 را برای کسب و کار و سازمان پوشش می‌دهد. مایکروسافت همچنین با تسهیل قوانین صدور مجوز «که منعکس کننده شیوه های مجوز نرم افزار قدیمی است، جایی که مجوزها به سخت افزار فیزیکی گره خورده اند، مجوز ویندوز سرور را برای محیط های مجازی آسان تر از همیشه خواهد کرد». (این یکی از شکایات اصلی رقبای ابری مایکروسافت پس از اعلام تغییرات مجوز در سال 2019.) وی توضیح داد:

“امروزه، مزایای Software Assurance شامل حقوق تحرک مجوز برای محصولاتی مانند Windows، Office، یا Windows Server نمی شود، بنابراین مشتریان باید از آن نرم افزار در برنامه های محدودتر یا در سخت افزار اختصاص داده شده به آن مشتریان استفاده کنند. ما Software Assurance را گسترش خواهیم داد تا فعال شود. مشتریان برای استفاده از مجوزهای خود در هر ارائه‌دهنده ابری اروپایی که خدماتی را در دیتاسنترهای خود ارائه می‌دهد، مشابه روشی که امروزه در Azure می‌توانند این کار را انجام دهند، خواه سخت‌افزار اختصاصی یا چند مستاجر باشد.”

اسمیت همچنین گفت که مایکروسافت قصد دارد دامنه محصولاتی را که می تواند با قیمت ثابت برای مدت طولانی به مشتریان ارائه شود، گسترش دهد، “که ثبات و اطمینان بیشتر قیمت را برای ارائه دهندگان و مشتریان آنها فراهم می کند.”

من از مایکروسافت پرسیده ام که آیا این اقدامات اصلاحی برای میزبان های ابری و مشتریان خارج از اروپا نیز اعمال می شود — و اگر نه، چرا که نه. تا اینجا خبری از بازگشت نیست

به روز رسانی: میزان کمک این تغییرات به غیر از ارائه دهندگان ابر اروپایی هنوز مشخص نیست. وس میلر، تحلیلگر مایکروسافت، امروز در توییتر اشاره کرد که زبان جدید این واقعیت را تغییر نمی دهد مشتریانی که می خواهند نرم افزار مایکروسافت را مستقیماً در فضای ابری رقبا اجرا کنند، همچنان دچار مشکل هستند. شرایط جدید فقط برای ارائه دهندگان ابر اروپایی و مشتریان آنها اعمال می شود و به مشکلات اجرای نرم افزار مایکروسافت در AWS یا Google نمی پردازد.
لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا