مایکروسافت اج را با افزونه های مورد علاقه من تقویت کنید

0 0
Read Time:6 Minute, 24 Second

لوگوی مایکروسافت اج

مایکروسافت

مایکروسافت اج از زمان معرفی خود در سال 2015 به یک مرورگر قوی و موثر تبدیل شده است. اما هر مرورگری می تواند از یک دست یاری برای مفیدتر بودن استفاده کند. و یکی از راه‌های رسیدن به آن، از طریق افزونه‌های مناسب، با نام افزودنی‌ها است. اگرچه نسخه Chromium Edge می‌تواند هر برنامه افزودنی را از فروشگاه وب کروم Google مدیریت کند، مایکروسافت همچنین مجموعه‌ای از افزونه‌های سالم را برای Edge ارائه می‌کند.

اگر می‌خواهید افزونه‌های مایکروسافت برای Edge را بررسی کنید، مرورگر Edge را باز کنید و به آن بگردید. صفحه افزونه های Edge. در اینجا می‌توانید افزونه‌های خاصی را بر اساس نام یا دسته‌بندی مرور و جستجو کنید. وقتی افزونه‌ای را مشاهده کردید که می‌خواهید امتحان کنید، آن را انتخاب کنید و روی دکمه دریافت کلیک کنید. روی دکمه “افزودن افزونه” کلیک کنید و افزونه نصب می شود (شکل 1).

یک افزونه در مایکروسافت اج نصب کنید

شکل 1: افزودن پسوند Office.

اسکرین شات/لنس ویتنی

برای مشاهده یا کار با افزونه از نوار ابزار Edge، روی نماد Extensions (که شبیه یک قطعه پازل است) کلیک کنید. روی نماد چشم در کنار افزونه کلیک کنید تا در نوار ابزار نمایش داده شود. بسته به افزونه، باید بتوانید از نماد نوار ابزار آن استفاده کنید یا به آن دسترسی داشته باشید. برای مدیریت افزونه، روی نماد برنامه‌های افزودنی کلیک کنید و «Manage extensions» را انتخاب کنید. از صفحه برنامه‌های افزودنی در Edge، می‌توانید جزئیات مربوط به افزونه را مشاهده کنید، آن را به طور موقت خاموش کنید یا آن را به طور کامل حذف کنید (شکل 2).

صفحه افزونه های نصب شده

شکل 2: مدیریت برنامه های افزودنی نصب شده شما.

اسکرین شات/لنس ویتنی

اکنون، در اینجا برخی از افزونه های مورد علاقه من در Edge آورده شده است.

دفتر آنلاین

افزونه مایکروسافت آفیس

اسکرین شات/لنس ویتنی

در اینجا یک افزونه مفید برای کسانی از شما که از مایکروسافت آفیس استفاده می کنند، چه از نسخه پولی یا چه از نوع رایگان مبتنی بر وب، ارائه شده است. این افزونه آفیس دسترسی به برنامه ها و اسناد آفیس شما را مستقیماً از Edge فراهم می کند. پس از نصب این افزونه، روی نماد نوار ابزار آن کلیک کرده و وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید. دوباره روی نماد کلیک کنید و اکنون می توانید به نسخه های آنلاین Word، Excel، PowerPoint، Outlook و OneDrive دسترسی داشته باشید. صفحه همچنین چند سند اخیر را برای باز کردن شما نمایش می دهد. و می توانید به اسناد بیشتری دسترسی داشته باشید و فایل ها را در فضای آنلاین خود آپلود کنید.

ویرایشگر مایکروسافت

افزونه Microsoft Editor تصحیح یک اشتباه تایپی

اسکرین شات/لنس ویتنی

چه در حال نوشتن یک ایمیل به صورت آنلاین یا یک توییت در توییتر باشید، گاهی اوقات می توانید از یک چک کننده املا و دستور زبان خوب برای علامت گذاری خطاها استفاده کنید. این افزونه Microsoft Editor همین کار را می کند با این یکی، می توانید املا، دستور زبان یا هر دو را و در هر یک از چندین زبان مختلف بررسی کنید. یک ایمیل در جیمیل، یاهو یا یک برنامه ایمیل آنلاین دیگر بنویسید. یک پست در فیس بوک، لینکدین، توییتر یا هر سایت دیگری بنویسید. و ویرایشگر مایکروسافت زیر هر غلط املایی یا اشتباه احتمالی خط خواهد کشید. روی کلمه خط‌دار شده کلیک کنید و افزونه کلمات جایگزین را پیشنهاد می‌کند یا به شما امکان می‌دهد کلمه پرچم‌گذاری شده را نادیده بگیرید. همچنین می توانید جستجوگر را برای وب سایت های خاص خاموش کنید.

نوار کناری نشانک

افزونه نوار کناری نشانک

اسکرین شات/لنس ویتنی

راهی سریع برای مشاهده و باز کردن نشانک‌های خود در Edge می‌خواهید؟ این افزونه نوار کناری نشانک می تواند کمک کند. با این یکی، نشانک های شما در یک نوار کناری ظاهر می شوند تا به راحتی در دسترس باشند. می‌توانید بین موقعیت نوار کناری چپ و راست انتخاب کنید و سبک را بین روشن و تاریک تغییر دهید. سپس تصمیم می‌گیرید که چگونه می‌خواهید نوار کناری را فعال کنید – کلیک چپ، کلیک راست، ماوس، یا کلیک کردن روی یک نماد. بعد از اینکه نوار کناری را فعال کردید، فقط روی یک نشانک کلیک کنید تا صفحه راه اندازی شود. می‌توانید فهرست نشانک‌ها را بر اساس حروف الفبا، بر اساس موارد استفاده شده، اخیراً استفاده شده یا اخیراً اضافه شده، مرتب کنید. و می توانید پوشه ها و نشانک ها را اضافه یا حذف کنید.

تب جدید بی نهایت

افزونه Infinity New Tab با پس زمینه جنگلی مه آلود

اسکرین شات/لنس ویتنی

به طور پیش فرض، باز کردن یک تب جدید در Edge شما را به صفحه مایکروسافت می برد که ممکن است مفید باشد یا نباشد. اگر می خواهید صفحه برگه جدید موثرتری داشته باشید، افزونه Infinity New Tab آن را تامین خواهد کرد. وقتی این افزونه را نصب می‌کنید، صفحه برگه جدید شما نمادهایی را دریافت می‌کند که آب و هوا را نشان می‌دهد، فهرست فهرست‌های شما را نشان می‌دهد، یادداشت‌های شما را نمایش می‌دهد، نشانک‌ها و تاریخچه مرور شما را بازیابی می‌کند، شما را به صفحه افزونه‌ها می‌برد و موارد دیگر. می توانید چندین صفحه برای صفحه برگه جدید ایجاد کنید و از یکی به صفحه دیگر پیمایش کنید. همچنین می‌توانید هر صفحه را با ویرایش، افزودن و حذف آیکون‌ها سفارشی کنید.

چاپ دوستانه و PDF

چاپ دوستانه و افزونه PDF تنظیم اندازه فونت

اسکرین شات/لنس ویتنی

چاپ یک صفحه وب اغلب مشکل ساز است، زیرا اکثر صفحات برای چاپ طراحی نشده اند. به جای تلاش برای چاپ یک صفحه بدون همکاری، به صفحه مراجعه کنید افزونه Print Friendly & PDF. این یک نسخه قابل چاپ از صفحه فعلی شما ایجاد می کند. از آنجا، می توانید مستقیماً صفحه را چاپ کنید یا آن را به صورت PDF ذخیره کنید. اگر فرمت را دوست ندارید، به سادگی فونت، اندازه، تراز و ارتفاع خط را تنظیم کنید و تصاویر را روشن یا خاموش کنید.

ارواح

افزونه Ghostery نشان می دهد که چه چیزی مسدود شده است

اسکرین شات/لنس ویتنی

بسیاری از مسدودکننده‌های تبلیغاتی را در فروشگاه افزونه Edge پیدا خواهید کرد. یکی که من همیشه دوست داشتم این است ارواح. نسخه رایگان Ghostery تبلیغات را از هر صفحه وب حذف می کند و ردیاب های وب سایت را مسدود می کند، در نتیجه از حریم خصوصی شما محافظت می کند و به طور بالقوه سرعت مرور وب شما را افزایش می دهد. برای دیدن Ghostery در عمل، به سایتی بروید که در آن احتمالاً تبلیغاتی برای شما نمایش داده می شود و ردیابی می شوید. روی نماد Ghostery در نوار ابزار کلیک کنید و به شما می گوید که چند ردیاب متوقف شده اند. یک نمای دقیق، تبلیغات و ردیاب‌های خاصی را که مسدود شده‌اند نشان می‌دهد. می‌توانید برخی از ویژگی‌ها را روشن و خاموش کنید و به افزونه بگویید به سایت فعلی شما اعتماد کند تا تبلیغات یا ردیاب‌ها را مسدود نکند.

DuckDuckGo Privacy Essentials

افزونه DuckDuckGo Privacy Essentials که درجه حریم خصوصی B به علاوه برای GoDaddy.com را نشان می دهد

اسکرین شات/لنس ویتنی

یکی دیگر از برنامه‌های افزودنی حفظ حریم خصوصی، افزونه DuckDuckGo Privacy Essentials بسیاری از ویژگی های مفید را ارائه می دهد. DuckDuckGo ردیاب‌های شخص ثالث پنهان را مسدود می‌کند، ردیاب‌های ایمیلی را که سعی می‌کنند آدرس ایمیل شما را در فعالیت مرور شما ردیابی کنند، متوقف می‌کند، وب‌سایت‌های رمزگذاری نشده را مجبور می‌کند از اتصال رمزگذاری شده (HTTPS) استفاده کنند، موتور جستجوی شما را به DuckDuckGo Search تغییر می‌دهد و به کنترل حریم خصوصی جهانی (GPC) به وب‌سایت‌ها بگویید که اطلاعات شخصی شما را نفروشند یا به اشتراک نگذارند. برای مشاهده کارکرد آن، به یک وب سایت بروید و روی نماد DuckDuckGo در نوار ابزار کلیک کنید. این افزونه به شما می گوید که چند ردیاب مسدود شده اند و به سایت نمره حریم خصوصی می دهد. روی پنجره کلیک کنید تا ببینید چرا نمره مشخصی دریافت کرده است و نام ردیاب های خاصی که مسدود شده اند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا