مالکوم گلدول می‌گوید کار کردن از خانه “به نفع شما نیست”. واقعیت بسیار پیچیده تر است

0 0
Read Time:3 Minute, 13 Second

مالکوم گلدول

گتی/جی. کمپین

مالکوم گلدول فکر نمی کند افرادی که از خانه کار می کنند ایده خوبی باشد. نویسنده پرفروش به نکاتی اشاره کرد که در آن ظاهر شد خاطرات یک پادکست مدیر عامل، جایی که وی خاطرنشان کرد که بیشترین احتمال ترک شرکت او کسانی بودند که کمتر به دفتر مراجعه کردند یا برای کار از راه دور استخدام شدند.

او گفت: «فکر می‌کنم وقتی از نظر جسمی قطع می‌شوید احساس ضروری بودن خیلی سخت است. “از آنجایی که ما در حال حاضر با نبردی روبرو هستیم که همه سازمان‌ها با آن روبرو هستند، بازگرداندن افراد به دفتر، توضیح این حقیقت روان‌شناختی اصلی، یعنی ما می‌خواهیم شما احساس تعلق داشته باشید و احساس نیاز کنید، واقعاً سخت است. به تیم ما بپیوندید و اگر اینجا نیستید انجام این کار واقعاً سخت است.”

او افزود: “این به نفع شما نیست که در خانه کار کنید. من می دانم که آمدن به دفتر کار مشکلی است، اما اگر فقط با لباس خواب در اتاق خواب خود بنشینید – آیا این همان زندگی کاری است که می خواهید داشته باشید؟”

گلادول گفت که او از ناتوانی افرادی که در پست های رهبری هستند در توضیح موثر این موضوع برای کارمندان خود “بسیار ناامید” است.

پس از دو سال کار از راه دور اجباری، مطمئناً محدودیت‌های کار از خانه بسیار واضح‌تر می‌شود.

بسیاری از مردم هنوز از روی میزهای آشپزخانه کار می کنند و به صفحه نمایش های کوچک لپ تاپ نگاه می کنند، در حالی که در دفتر، تنظیمات بسیار راحت تری خواهند داشت.

بسیاری از مردم فرصت‌های شبکه‌سازی و زندگی اجتماعی را که دفتر می‌تواند ارائه دهد، از دست می‌دهند، به‌ویژه کارگران جوان‌تر، که کمتر احتمال دارد فضای کاری راحت در خانه داشته باشند.

کارگران از راه دور احساس تنهایی می کنند و از فرهنگ شرکتی بریده می شوند. آنها ممکن است درک نکنند که سازمان به کجا می رود. آنها ممکن است تعجب کنند که چرا – و حتی اگر – کارشان اهمیت دارد. و در حالی که انجام کار روزانه (برای بسیاری) بدون حواس‌پرتی دفتر آسان‌تر است، اما اگر گربه را فقط برای شرکت داشته باشید، الهام گرفتن از آن نیز دشوار است.

اما شما باید این معایب را در مقابل مزایای زیاد کار از راه دور قرار دهید. انعطاف‌پذیری و تعادل بهتر بین کار و زندگی، افرادی را تشویق می‌کند که به طور سنتی کمتر از آنها نمایندگی می‌شدند تا مشاغل دانش‌آموز را بپذیرند. کار از راه دور فرصت هایی را برای افرادی باز می کند که ممکن است مایل به زندگی در شهرهای بزرگ نباشند، در حالی که مزایای زیست محیطی کمتر در رفت و آمد واضح است و می تواند ساعات کاری را به کارگران بازگرداند.

چالش واقعی مدیریت کار از راه دور است، نه بحث در برابر آن.

بسیاری از مدیران فکر می کنند که کار از راه دور احتمالاً به زودی از بین می رود. در بخش عمده ای از سال جاری در یک اقتصاد پررونق، کارگران دست بالا را داشته اند. بسیاری از کارفرمایان امیدوارند که در صورت شروع مشکلات اقتصادی، بتوانند دوباره کارگران را مجبور به بازگشت به دفتر کنند.

در واقع، کار از راه دور و انعطاف‌پذیر همان چیزی است که اکثر سازمان‌ها را در طول دو سال و نیم گذشته فعال نگه داشته است و آنها را قادر می‌سازد تا تحول دیجیتال قابل توجهی را در همان زمان انجام دهند. این استدلال که کار از راه دور کار نمی کند دور از این نیست که بگوییم هیچ کسب و کاری نمی تواند بزرگتر از آن چیزی باشد که رئیس می تواند از نظر فیزیکی گشت زنی کند.

کار از راه دور از بین نخواهد رفت – چالش مدیران این است که به جای نگرانی در مورد پوشیدن لباس خواب کارکنان در وسط روز، به دنبال چگونگی بهینه سازی آن باشند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا