لایحه افزایش سطح دولتی برنامه ریزی دیجیتال مبتنی بر داده های باز را ترویج می کند

0 0
Read Time:3 Minute, 39 Second

لایحه افزایش سطح و بازسازی اعلام شده در سخنرانی ملکه، ارائه شده توسط شاهزاده چارلز، شامل پیشنهادهایی برای اختیارات برنامه ریزی دیجیتال است که باید به مقامات محلی در انگلستان و ولز بر اساس باز کردن داده ها.

در این سخنرانی که برنامه قانونی را که دولت در نظر دارد در جلسه آتی پارلمان دنبال کند، تشریح می‌کند، گفته می‌شود که «سیستم برنامه‌ریزی برای مشارکت بیشتر ساکنان در توسعه محلی اصلاح خواهد شد».

در قدرت های جدید به گفته دپارتمان ارتقاء سطح، مسکن و جوامع، “استانداردهای داده های منسجمی را برای نحوه ای که مقامات برنامه ریزی ملزم به دریافت و پردازش داده های برنامه ریزی هستند” تعیین خواهد کرد. داده ها باید به صورت آزاد و رایگان منتشر شوند. مقامات برنامه‌ریزی همچنین ملزم به استفاده از آنچه «نرم‌افزار برنامه‌ریزی تأییدشده است که از یک سیستم برنامه‌ریزی مدرن و مبتنی بر داده‌ها پشتیبانی می‌کند» نامیده می‌شود.

این وزارت همچنین بیان می‌کند که سیستم برنامه‌ریزی جدید، همانطور که پیش‌بینی می‌شود، «افراد بیشتری و طیف متنوع‌تری از مردم را قادر می‌سازد تا با آن درگیر شوند و مبادلات و مزایای مربوط به توسعه‌های پیشنهادی در مناطق محلی خود را بهتر درک کنند». .

کاغذ سفید اصلی که زیربنای لایحه پیشنهادی است توسط مایکل گوو، وزیر ارتقاء سطح در 2 فوریه رونمایی شد.

این برنامه قصد دارد “فرایند خرید و فروش خانه را بهبود بخشد و با صنعت کار کند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات مهمی که خریداران باید بدانند به صورت دیجیتالی در هر کجا که ممکن است از منابع معتبر و معتبر در دسترس است.”

اشتیاق گوو به داده ها به خوبی شناخته شده است و در یادداشت های او به چشم می خورد سخنرانی دیچلی پارک، در ژوئیه 2020 ارائه شد. این اهرم استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها را به عنوان بخشی از دستور کار برای نوسازی ایالت فرض می کند.

در آن، گوو گفت: «دولت باید داده‌ها را با دقت بیشتری ارزیابی کند، و این به معنای باز کردن داده‌ها است تا دیگران بتوانند در مورد اثربخشی برنامه‌ها قضاوت کنند. ما به چالش مناسب از سوی خارجی های واجد شرایط نیاز داریم. اگر دولت اطمینان حاصل کند که ادارات و آژانس‌هایش داده‌ها را به مراتب بیشتر به اشتراک می‌گذارند و منتشر می‌کنند، متخصصان تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا موفقیت‌های خط‌مشی و شکست‌های تحویل را با دقت بیشتری ارزیابی کنیم.»

از آن زمان، نخست‌وزیر بوریس جانسون، گوو را که احتمالاً تنها وزیری در دولتش است که دارای شهرت است – شایسته یا نه- به‌عنوان یک متفکر، مسئول برنامه سطح‌سازی احتمالی دولت قرار داده است.

در آگوست 2020، وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی، همانطور که در آن زمان بود، پیشنهادی منتشر کرد اصلاح سیستم برنامه ریزی در انگلستان، از جمله بازنگری دیجیتال و رویکرد داده باز. این پیشنهاد قصد ایجاد یک سیستم برنامه ریزی را بیان می کرد که “داده های مورد نیاز توسعه دهندگان املاک و فناوری املاک در حال ظهور را باز می کند. [proptech] بخش، برای کمک به آنها در تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد اینکه چه چیزی و کجا بسازند».

در آن زمان اعلام شد: «ما یک رویکرد رادیکال و دیجیتال اول برای مدرن کردن فرآیند برنامه ریزی اتخاذ خواهیم کرد. “این به معنای حرکت از یک فرآیند مبتنی بر اسناد به فرآیندی است که توسط داده ها هدایت می شود.”

در این بین، این بخش پروژه هایی را برای بهبود داده های برنامه ریزی و نرم افزار تحت عنوان “زمین دیجیتال“، از جمله موارد مربوط به مناطق حفاظت شده، توسعه، زمین براون فیلد، مناطق کمربند سبز، سایت های کولی و مسافرتی، و جنگل ها

و در نوامبر 2021، این بخش دو مورد را راه اندازی کرد دعوت نامه های ابراز علاقه برای شوراها که می خواهند نرم افزار برنامه ریزی خود را بهبود بخشند.

دولت اسکاتلند یک سند راهبردی را منتشر کرد که در آن برنامه‌های خود را توضیح می‌داد دیجیتالی کردن سیستم برنامه ریزی کشور در نوامبر 2020، با عنوان تغییر مکان ها با هم: استراتژی دیجیتال اسکاتلند برای برنامه ریزی، که قصد خود را برای ایجاد “چارچوبی برای تغییر و بهبود طولانی مدت، قرار دادن داده ها و فن آوری در قلب یک سیستم برنامه ریزی طراحی شده برای آینده” تعیین می کند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا