لایحه اصلاح داده ها در سخنرانی ملکه اعلام شد

0 0
Read Time:6 Minute, 3 Second

سخنرانی ملکه قصد دولت برای ارائه لایحه اصلاح داده‌ها را تأیید کرد، اما برخی از بخش‌های فناوری نگران تأثیر انحراف احتمالی بریتانیا از استانداردهای حفاظت از داده‌های اروپایی هستند.

تحویل توسط شاهزاده چارلز در 10 مه، سخنرانی ملکه قصد دولت را برای اصلاح رژیم حفاظت از داده های بریتانیا با ارائه قوانینی که بر اساس یادداشت های توضیحی دولت، از مزایای برگزیت برای ایجاد یک رژیم حقوق داده در سطح جهانی استفاده خواهد کرد.

این لایحه به ما این امکان را می‌دهد که یک چارچوب جدید حامی رشد و حفاظت از داده‌های مورد اعتماد در بریتانیا ایجاد کنیم که بار کسب‌وکارها را کاهش می‌دهد، اقتصاد را تقویت می‌کند، به دانشمندان کمک می‌کند تا نوآوری کنند و زندگی مردم در بریتانیا را بهبود بخشد.

دولت ادعا کرد که مقررات عمومی حفاظت از داده‌های بریتانیا (GDPR) و قانون حفاظت از داده‌ها 2018 «قوانین بسیار پیچیده و تجویزی» هستند که «کاغذ کاری بیش از حد را تشویق می‌کنند و باری را برای مشاغل با سود کمی برای شهروندان ایجاد می‌کنند».

این لایحه جدید می گوید: در نهایت رقابت پذیری و کارایی مشاغل بریتانیا را افزایش می دهد. اطمینان حاصل شود که از داده ها برای توانمندسازی شهروندان و بهبود زندگی آنها استفاده می شود. ایجاد یک محیط نظارتی شفاف تر؛ شفافیت بیشتری در مورد حقوق داده ها به مردم ارائه دهید. و “موقعیت بریتانیا را به عنوان یک ابرقدرت علم و فناوری تثبیت کند”.

این لایحه همچنین برای مدرن کردن دفتر کمیسر اطلاعات (ICO) و افزایش مشارکت صنعت در “طرح‌های داده هوشمند” طراحی شده است تا به شهروندان و مشاغل کوچک کنترل بیشتری بر داده‌هایشان بدهد.

علی‌رغم تعهد دولت به ایجاد «رژیم حقوق داده درجه یک» با اجرای قوی‌تر، برخی هنوز در مورد مسیر سفر بریتانیا در مورد استانداردهای حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها نگران هستند.

به عنوان مثال، ماهلت زیمتا، رئیس سیاست عمومی در مؤسسه داده‌های باز، گفت که لایحه اصلاح داده‌ها نشان‌دهنده «چشمه‌ای در جاده» برای اقتصاد دیجیتال بریتانیا است. او گفت: «لایحه داده‌ای که فقط مجموعه‌ای از مقررات باشد، فرصتی از دست رفته است. “دولت باید بر اساس قوانین موجود حفاظت از داده ها استوار شود و جهان را با رژیم حاکمیت داده آینده رهبری کند.”

زیمتا اضافه کرد که اگرچه «وزرا ممکن است وسوسه شوند که فکر کنند کاهش تشریفات اداری در مورد استفاده از داده‌ها از کسب‌وکارهای کوچک حمایت می‌کند و به بریتانیا کمک می‌کند تا به یک ابرقدرت علمی تبدیل شود»، این خطر وجود دارد که نتیجه معکوس داشته باشد و در نهایت منجر به تضعیف اقتصاد داده بریتانیا شود. در دراز مدت “اگر اعتماد عمومی تحت تاثیر قرار گیرد یا رشد اقتصادی ناشی از استفاده از داده ها پایدار، فراگیر و عادلانه نباشد”.

Eleonor Duhs، شریک و رئیس حریم خصوصی داده در شرکت حقوقی Bates Wells، گفت که اگرچه اصلاحات احتمالاً منجر به صرفه جویی قابل توجهی برای مشاغل می شود، تغییرات دیگر محافظت هایی را که افراد برای چندین دهه تحت قانون حفاظت از داده ها از آن برخوردار بوده اند حذف خواهد کرد.

بسیاری از تغییرات بالقوه مورد اشاره Duhs در a مشاوره در مورد تغییرات پیشنهادی در چشم انداز داده های بریتانیا، که در 9 سپتامبر 2021 راه اندازی شد.

تحت عنوان داده: یک جهت جدید، پیشنهادها حذف الزامات سازمان ها برای تعیین افسران حفاظت از داده ها (DPOs)، پایان دادن به نیاز به ارزیابی اجباری تأثیر حفاظت از داده ها (DPIA) و معرفی یک “رژیم هزینه” برای درخواست های دسترسی افراد (SAR) را پیشنهاد می کند.

در ژوئن 2021، گروه کاری دولت در زمینه نوآوری، رشد و اصلاحات نظارتی (TIGRR) گزارشی منتشر کرد که در آن توصیه می‌کرد از حمایت‌های ماده ۲۲ GDPR بریتانیا کنار گذاشته شود، که به مردم «این حق را می دهد که تحت تصمیمی قرار نگیرند که صرفاً بر اساس پردازش خودکار از جمله نمایه سازی است».

اگرچه دولت هنوز به طور رسمی به این مشاوره پاسخ نداده است، اما خاطرنشان کرد که پیشنهاد TIGRR به طور فعال در حال بررسی است، و «چنین تغییری این حق را از بین می‌برد که در صورت تصمیم، تحت تصمیمی که ناشی از پردازش «فقط خودکار» است، قرار نگیرد. تأثیرات قانونی یا «به‌طور مشابه با اهمیت» بر موضوع داده‌ها دارد» و افزود: «این بدان معناست که تصمیم‌گیری صرفاً خودکار در رابطه با داده‌های شخصی مجاز خواهد بود».

اما Duhs گفت: «محروم کردن افراد از حق بازبینی تصمیمات اتخاذ شده توسط رایانه ها بحث برانگیز است و تأثیر منفی آن بر افراد می تواند چشمگیر باشد.

الگوریتم‌های رایانه‌ای اغلب دارای سوگیری‌های داخلی هستند و حذف انسان‌ها از معادله می‌تواند منجر به تبعیض علیه افراد شود که به نوبه خود ممکن است منجر به دعوی قضایی شود.

این تغییرات همچنین می‌تواند بر استفاده از الگوریتم‌ها و فناوری‌های نظارتی در محل کار تأثیر بگذارد، به طوری که اتحادیه‌های کارگری بریتانیا در مورد خطرات استقرار فناوری کنترل نشده توسط کارفرمایان در ماه‌های اخیر هشدار داده‌اند.

برای مثال، در مارس 2022، کنگره اتحادیه کارگران (TUC) گفت: استفاده سرزده و روزافزون از فناوری نظارت در محیط کار “خارج از کنترل” بود و می‌توانست منجر به تبعیض گسترده، تشدید کار و رفتار ناعادلانه بدون مقررات قوی‌تر برای حمایت از کارگران شود.

فرانسیس اوگریدی، دبیر کل TUC در آن زمان گفت: «کارفرمایان تصمیمات جدی را به الگوریتم‌ها واگذار می‌کنند – مانند استخدام، ترفیع و گاهی اوقات حتی اخراج. “کارگران باید به درستی در مورد استفاده از هوش مصنوعی مشورت کنند و از روش های تنبیهی آن محافظت شوند.”

اتحادیه کارگران فناوری متخصص Prospect همچنین خواستار مذاکره جمعی در مورد چگونگی به کارگیری فناوری در محل کار شده است، حتی انتشار راهنمایی برای کمک به کارگران در مذاکره با کارفرمایان در این مورد در فوریه 2022.

اندرو پیکس، مدیر تحقیقات Prospect، در پاسخ به اعلامیه لایحه اصلاحات داده‌ها گفت: «حفاظت از داده‌ها با ظهور نرم‌افزار نظارت هم در محل کار و هم در جوامع ما مهم‌تر از همیشه است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که بریتانیا در حال ایجاد حقوق داده در سطح جهانی است، به جای اینکه درگیر رقابتی تا انتهای حریم خصوصی و استانداردها شود.

“دولت باید روشن کند که لایحه داده حقوق داده ها را از بین نخواهد برد یا چراغ سبزی برای تجارت نخواهد بود که آنها می توانند نظارت انسانی بر نحوه استفاده از داده های ما در محل کار را نادیده بگیرند.”

جاناتان مک‌دونالد، شریک شرکت حقوقی بین‌المللی Charles Russell Speechlys، می‌افزاید: «ما تنها زمانی تصویر روشنی از اصلاحات پیشنهادی خواهیم داشت که دولت رسماً به مشاوره‌ای که در سپتامبر آغاز کرد، پاسخ دهد.

«البته گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد آنچه که ممکن است و باید باشد، وجود دارد. پایانی برای بنرهای کوکی؟ تمرکز بیشتر بر سرکوب ایمیل‌های هرزنامه مزاحم و تماس‌های تلفنی، که همانطور که ICO در پاسخ خود به مشاوره سپتامبر اشاره کرد، هنوز بیش از هر چیز دیگری شکایات ایجاد می‌کند. یا، به طور متناوب، چیز اساسی تر در مجموع؟

و اگر چیزی اساسی‌تر داشته باشیم، این موضوع چگونه بر جریان داده‌ها بین بریتانیا و اروپا تأثیر می‌گذارد؟ این یک فضای همیشه در حال تکامل باقی می ماند.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا