قانون چیپس به قانون امضا شده است: حالا چی؟

0 0
Read Time:6 Minute, 16 Second

مهندس در حال نشان دادن یک ریزتراشه کامپیوتر در پس زمینه مادربرد.  برد مدار الکترونیکی با پردازنده.
تصویر: Adobe Stock

کارشناسان صنعت در واکنش به این خبر که رئیس جمهور بایدن قانون را امضا کرده است قانون چیپس 2022 در روز سه شنبه این قانون 52 میلیارد دلار برای مشوق‌های تولید نیمه‌رساناها و سرمایه‌گذاری‌های تحقیقاتی، و همچنین 25 درصد اعتبار مالیاتی سرمایه‌گذاری برای تولید نیمه‌رساناها فراهم می‌کند.

انجمن صنعت نیمه هادی این امضا را تحسین کرد و گفت که با ارائه مشوق هایی به تولیدکنندگان تراشه، توانایی ایالات متحده برای رقابت را تقویت می کند.

پرزیدنت بایدن و رهبران کنگره با تصویب قانون چیپس، تولید، طراحی و تحقیقات نیمه هادی های داخلی را تقویت کردند و از این طریق اقتصاد، امنیت ملی و زنجیره تامین آمریکا را برای دهه های آینده تقویت کردند. بر اساس بیانیه SIA.

سهم ظرفیت تولید نیمه هادی های مدرن در ایالات متحده است کاهش یافته طبق گزارش SIA، از 37 درصد در سال 1990 به 12 درصد امروز رسیده است. این کاهش تا حد زیادی به دلیل مشوق های تولیدی قابل توجه است ارایه شده توسط دولت های رقبای جهانی ما، ایالات متحده را در یک نقطه ضعف رقابتی در جذب ساخت و سازهای جدید تاسیسات تولید نیمه هادی یا “فبس” قرار می دهد.

علاوه بر این، سرمایه گذاری فدرال در تحقیقات نیمه هادی مسطح بوده است SIA گفت که به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی، در حالی که دولت های دیگر به طور قابل توجهی در ابتکارات تحقیقاتی برای تقویت قابلیت های نیمه هادی خود سرمایه گذاری کرده اند و مشوق های مالیاتی موجود ایالات متحده برای تحقیق و توسعه با سایر کشورها عقب است.

مایک برنز، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران iDEAL Semiconductor، گفت که این چیزی بیش از یک “چیپ و بسته علمی” است، اما “نشان دهنده آن است که آمریکا مایل است در صورت نیاز برای مقابله با نیروهای غیر بازاری که در آن فناوری وجود دارد، درگیر سیاست های صنعتی سنگین تر شود. اهمیت ملی دارد. این بسته به طور کلی به عنوان تلاشی برای مهار روند بلندمدت ناشی از انگیزه های اقتصادی بسیار مثبت است.

دیدن: چک لیست پاور: عیب یابی خرابی هارد دیسک (TechRepublic Premium)

“توفیق فعالیت” در اطلاعیه های فاب

طبق گزارش گارتنر در طی سال‌ها، ضرر بزرگ هزینه راه‌اندازی یک کارخانه یا هر تاسیسات دیگری، از جمله آزمایش، بسته‌بندی و تولید ویفرهای سیلیکونی خام در ایالات متحده، یکی از دلایل اصلی تغییر اکوسیستم به آسیا بود. تاثیر تصویب قانون چیپس

در بخش‌های خاصی از زنجیره ارزش تولید تراشه، ایالات متحده 100 درصد به آسیا وابستگی دارد، اما با حمایت مالی از این عمل، پتانسیل قوی وجود دارد که این امر تغییر کند. حتی قبل از تصویب این قانون، به دلیل نگرانی‌ها در مورد قرار گرفتن در معرض نقاط بحرانی شکست در زنجیره تامین جهانی شده، ما شاهد هجوم فعالیت‌ها از نظر اعلامیه‌های کارخانه/تسهیلات بوده‌ایم… و چندین پروژه جدید در حال انجام است.

تاثیر آن در دراز مدت خواهد بود

گاوراو گوپتا، معاون فناوری‌ها و گرایش‌های نوظهور در گارتنر، به TechRepublic گفت که تصویب این قانون تأثیر فوری نخواهد داشت.

گوپتا گفت که بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها در ساخت نیمه‌هادی‌هایی با ابعاد هفت نانومتر و پایین‌تر و نه در فناوری‌های بالغ یا عقب‌افتاده، پیشرو خواهد بود. او گفت با توجه به اینکه تولید نیمه هادی ممکن است چند سال طول بکشد، اولین فرصت برای مشتریان برای خرید تراشه در سال 2024 خواهد بود.

گوپتا گفت: «حتی در سال‌های 2024 و 25، زمانی که برخی از تراشه‌ها در اینجا تولید می‌شوند، به این معنا نیست که مشتریان تراشه‌ها را در اینجا می‌خرند، زیرا هنوز درصد بالایی از تایوان خریداری می‌شود.»

او گفت، با این حال، قانون چیپس «گام اول خوبی است زیرا عدم تعادل بزرگی در سهم تولید تراشه با وابستگی بیش از حد به آسیا وجود دارد. گوپتا گفت، مهم است که ایالات متحده با توجه به مسائل ژئوپلیتیکی در حال حاضر، یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیرتر و متنوع‌تر ایجاد کند.

این نشان می‌دهد که دولت سیاست‌های درستی دارد و می‌تواند از احیای تولید تراشه حمایت کند، و به سازندگان تراشه اطمینان می‌دهد که حداقل به فکر قرار دادن محصولات خود در ایالات متحده باشند.

برنز پیشنهاد کرد که کنگره ممکن است بخواهد رویکرد تجویزی تری برای سیاست صنعتی اتخاذ کند. او گفت: «ما آخرین بار پس از جنگ جهانی دوم، چیزهایی به این بزرگی دیدیم، جایی که در آن زمان دولت در بخش‌های فناوری نیازهای ملت را مشخص می‌کرد. وی در عین حال خاطرنشان کرد که «میان حداکثر کردن سود سیاست صنعتی و تداخل با استراتژی کسب‌وکار خصوصی مرز خوبی وجود دارد».

دیدن: راهنمای عیب یابی صفحه کلید (PDF رایگان) (TechRepublic)

از قانون چیپس چه انتظاری باید داشت

طبق گفته گوپتا، چهار اثر مورد انتظار قانون چیپس برای آمریکا وجود دارد:

  • سازندگان تراشه و سایر بازیگران در زنجیره تامین تراشه به سرعت از بودجه دولتی، یارانه ها و اعتبارات مالیاتی برای راه اندازی کارخانه ها و امکانات در ایالات متحده استفاده خواهند کرد.
  • مشتریان Fabless و OEM ها در ایالات متحده انتخابی برای تهیه نیمه هادی های ساخت داخل خواهند داشت.
  • تراشه‌سازان برای سرمایه‌گذاری محدودی از پول، استعداد، تجهیزات ویفر و منابع در ایالات متحده برای پروژه‌های عالی خود رقابت خواهند کرد.
  • نرده‌های محافظ مرتبط با این قانون از سرمایه‌گذاری در چین برای شرکت‌هایی که از طریق این قانون بودجه دریافت می‌کنند، جلوگیری می‌کند.

گوپتا گفت، این گاردریل‌ها برای شرکت‌هایی مانند سامسونگ، SK Hynix و TSMC اعمال می‌شود که «باید در استراتژی چین خود تجدیدنظر کنند» از نظر اینکه آیا می‌خواهند در آنجا گسترش یابند، به خصوص برای منطق و حافظه پیشرفته گره.

گوپتا افزود: مصرف کنندگان همچنین باید بدانند که چه نوع تراشه هایی در ایالات متحده در مقابل آسیا ساخته می شود.

او معتقد نیست که هیچ چیز اساسی در این عمل گم شده باشد. گوپتا گفت: «آنچه اکنون مهم است… نحوه تخصیص بودجه و نحوه پیگیری آن توسط دولت است.

او توضیح داد: «قانون چیپس می گوید که شما نمی توانید از وجوه برای پرداخت سود سهام استفاده کنید. او گفت: «هنگامی که پول نقد ارائه شد، باید مکانیزمی وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که پول واقعاً برای ساخت این کارخانه‌ها هزینه می‌شود و آنها را پاسخگو می‌داند. “موفقیت همه اینها به این بستگی دارد که شرکت ها تا چه حد قادر به اجرا هستند. این مهم ترین جنبه است.»

گوپتا همچنین اظهار داشت که «فکر نمی‌کنم دولت مدتی است که چنین اقدامی برای حمایت از این صنعت انجام داده باشد».

مراحلی که باید برداشته شود

گارتنر علاوه بر بازنگری در استراتژی خود در چین، توصیه می‌کند که سازندگان تراشه پروژه‌هایی را در ایالات متحده مطابق با این قانون برنامه‌ریزی کنند «با درک کامل نحوه عملکرد آن از منظر جوایز و پیاده‌سازی».

این شرکت همچنین به شرکت‌ها پیشنهاد می‌کند امکان سرمایه‌گذاری مشترک در کارخانه‌ها/تاسیسات را با مشتریانی که علاقه‌مند به تهیه تراشه‌های ساخته شده در ایالات متحده هستند، ارزیابی کنند. نقشه راه دقیق.”

او گفت که در این بین، کمبود تراشه به لطف تورم و هزینه های بالاتر برای کالاها، کاهش تقاضای مصرف کننده برای لوازم الکترونیکی در حال حل شدن است.

گوپتا گفت: “ما همچنین در حال پیش بینی رکود در صنعت نیمه هادی با پیش بینی های کاهش درآمد برای امسال و آینده هستیم.” بنابراین کمبودها در نیمه دوم سال جاری یا در برخی موارد نیمه اول سال آینده برطرف خواهد شد.


منبع خبر

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا