فروش خرده‌فروشی آنلاین در جولای 2022 نسبت به سال قبل 2.3 درصد کاهش یافته است

0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

بر اساس گزارش های منتشر شده، خرده فروشی آنلاین در بریتانیا در جولای 2022 شاهد کاهش 2.3 درصدی نسبت به ماه مشابه در سال گذشته بود. فهرست خرده فروشی آنلاین Capgemini/IMRG.

در حالی که این هفتمین ماه متوالی است که در فروش آنلاین سالانه کاهش می یابد، جولای با افت کمتر ژوئن پس از نیمه اول سال که شاهد کاهش قابل توجه سالانه بود، مطابقت داشت.

Simon Binge، مدیر ارشد بازرگانی تغییر مشتری در Capgemini، گفت: «با ادامه افزایش فشار بر هزینه‌های آنها، مصرف‌کنندگان مجبورند انتخاب‌های سختی را در رابطه با رفتار خرید خود انجام دهند و داده‌های جولای نشان می‌دهد که جستجوی ارزش برای پول بسیار مهم است. مهم تر از همیشه.»

آغاز سال 2022 شاهد افت مداوم در خرید آنلاین بوده است زیرا بازار با افزایش خرید آنلاین ناشی از قرنطینه کووید-19 سازگار شده است.

که در در ژانویه، 24.4 درصد کاهش در سالانه در فروش آنلاین وجود داشتو پس از آن در ماه فوریه 27 درصد کاهش سالانه و 25.5 درصد در ماه مارس کاهش یافت.

کاهش در ماه‌های بعد کمتر معنی‌دار بود، به طوری که تنها 12 درصد کاهش سالانه در آوریل و 8.7 درصد کاهش سالانه در ماه مه مشاهده شد.

ژوئن اولین ماه سال بود که افت 2.3 درصدی حداقل بود، اما در حالی که این کاهش در ارقام فروش آنلاین کند شده است، اندی مولکاهی، مدیر استراتژی و بینش در IMRG، ادعا کرد که بحران هزینه زندگی ممکن است به طور سنتی سودآور باشد. زمان برای خرده فروشی سخت تر از حد معمول است.

او گفت: «به‌نظر می‌رسد که داغ‌ترین روز در تاریخ بریتانیا بوده است و انگلیس در واقع برنده یک تورنمنت فوتبال بود تا رشد کمی منفی داشته باشد – این باعث می‌شود شما متعجب شوید که برای مثبت شدن آن چه اتفاقی باید بیفتد.

“به نظر می رسد معاملات جمعه سیاه/فصل اوج امسال بسیار دشوار باشد، زیرا بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را افزایش داده است و انتظار می رود تا آن زمان تورم به 13 درصد برسد.”

رفتار مشتری به شدت تحت تأثیر همه‌گیری کووید-19 قرار گرفته است، جایی که قرنطینه مردم را مجبور می‌کند از خانه‌های خود کار کنند. افزایش حجم خرید آنلاین مصرف کنندگان انجام می دادند.

از آنجایی که دستورالعمل های فعلی دولت قوانین همه گیر را کاهش داده است، بحران هزینه های زندگی اکنون در کانون توجه قرار گرفته است، تأثیر قابل توجهی بر رفتارهای خرید مردم دارد.

اما تورم تنها دلیلی نیست که برای رفتار مصرف‌کننده در جولای 2022 ذکر شده است – Capgemini و IMRG نشان می‌دهند که کاهش کوچک‌تر فروش آنلاین به دلیل هوای گرم و نتیجه مسابقات قهرمانی اروپا زنان اروپا بوده است، با هفته هوای گرم 5.8 درصد. رشد خرید آنلاین

افزایش هزینه زندگی در میانگین ارزش سبد (ABV) در سال 2022 منعکس شده است. در حالی که ABV در ماه ژوئیه با کاهش 5 پوندی ماه به ماه (MoM) به 140 پوند پس از کاهش 6 پوندی مادرانه به 145 پوند در ماه ژوئن، به 140 پوند کاهش یافت. ماه قبل شاهد افزایش ثابتی در میانگین مبلغ خرج شده برای هر سبد خرید آنلاین بودیم که پس از شروع سال با 115 پوند در ژانویه، به 151 پوند در می 2022 به اوج خود رسید.

پوشاک و باغ دو دسته خرده‌فروشی بودند که در ماه جولای شاهد رشد مثبت فروش آنلاین سالانه بودند که احتمالاً ناشی از موج گرما در بریتانیا بود، به طوری که لباس‌ها 11.9 درصد و کالاهای باغبانی 3.3 درصد رشد داشتند.

قبل از همه‌گیری، پیش‌بینی می‌شد که خرید آنلاین به روش اصلی خرید برای مصرف‌کنندگان تبدیل شود، با پیش‌بینی Capgemini در سال 2019 بیش از نیمی از مصرف کنندگان تا سال 2021 خرید غذای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند.

بسیاری بر این باورند که تغییر همه‌گیری به سمت آنلاین بر رفتار مصرف‌کننده پس از فروکش کردن همه‌گیری تأثیر می‌گذارد و O2 Business and Retail Economics دریافته است که 44 درصد از مصرف کنندگان قصد ندارند به روش های قبل از همه گیری خود بازگردند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا