شتاب برای پذیرش هوش مصنوعی در سازمان ها در حال ایجاد است

0 0
Read Time:5 Minute, 56 Second

گزارش جدید IBM نشان می‌دهد که بیش از یک سوم (35 درصد) شرکت‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند که به دلیل دسترسی بیشتر و نیاز به کاهش هزینه‌ها و فرآیندهای کلیدی خودکار، چهار امتیاز افزایش نسبت به سال 2021 داشته است.

یادگیری عمیق
تصویر: Getty Images/iStockphoto/nicescene

طبق یک گزارش، تنها بیش از یک سوم (35٪) از شرکت‌ها گزارش دادند که در سال جاری از هوش مصنوعی در تجارت خود استفاده کرده‌اند که نسبت به سال 2021 افزایشی چهار درصدی داشته است. گزارش تازه منتشر شده IBM. پذیرش توسط پیشرفت هایی انجام می شود که آن را برای مشاغل (43٪) در دسترس تر می کند و نیاز به کاهش هزینه ها و خودکارسازی فرآیندهای کلیدی (42٪) است.

در همین حال، بیش از 40 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات که گفته‌اند شرکت‌هایشان در حال کاوش یا استقرار هوش مصنوعی هستند، گزارش دادند که شرکت‌هایشان قصد دارند در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کنند (44 درصد) و هوش مصنوعی را در برنامه‌ها و فرآیندهای فعلی جاسازی کنند (44 درصد).

دیدن: سیاست اخلاقی هوش مصنوعی (TechRepublic Premium)

به عنوان بخشی از پذیرش آنها، کمتر از دو سوم (66٪) از متخصصان فناوری اطلاعات گزارش دادند که سازمان آنها از ابزارهای اتوماسیون برای کاهش وظایف دستی یا تکراری استفاده می کند، در حالی که نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که سازمان آنها از راه حل های آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی برای افزایش یادگیری و یادگیری کارکنان استفاده می کند. آموزش.

بزرگترین مانع برای پذیرش، مهارت ها، تخصص یا دانش AI محدود است (34٪).

استراتژی داده، نیازهای ذخیره سازی

طبق گزارش IBM، امسال، متخصصان فناوری اطلاعات جهانی گفتند که احتمالاً فکر می‌کنند برای شرکتشان مهم است که بتوانند پروژه‌های هوش مصنوعی خود را در هر کجا که داده‌ها در آن قرار دارند بسازند و اجرا کنند تا در سال 2021 (94 درصد در مقابل 87 درصد) گزارش.

علاوه بر این، 63 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات گفتند که حداقل یک چهارم نیروی کار آنها برای تصمیم گیری نیاز به دسترسی به داده های شرکت دارند. منابع داده ای که آنها استفاده می کنند متفاوت است – در سال 2022، متخصصان جهانی فناوری اطلاعات گفتند که در مقایسه با سال 2021 (69٪ در مقابل 67٪) از 20 یا بیشتر منبع داده مختلف برای اطلاع رسانی هوش مصنوعی، هوش تجاری و سیستم های تجزیه و تحلیل خود استفاده می کنند.

توانایی ساخت و اجرای پروژه‌های هوش مصنوعی بر روی انواع راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده، برای تشویق به پذیرش هوش مصنوعی بسیار مهم‌تر از همیشه است. در سال 2022، 94 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی که هوش مصنوعی را به کار می‌گیرند یا کاوش می‌کنند، گفتند که برای کسب‌وکارشان مهم است که بتوانند پروژه‌های هوش مصنوعی خود را در هر کجا که داده‌هایشان است اجرا کنند، که نسبت به سال گذشته 7 درصد (87 درصد) جهش داشت. علاوه بر این، 63 درصد گفتند که حداقل یک چهارم نیروی کارشان برای تصمیم گیری نیاز به دسترسی به داده های شرکت دارند.

دیدن: برگه تقلب Metaverse: همه چیزهایی که باید بدانید (PDF رایگان) (TechRepublic)

امسال، متخصصان فناوری اطلاعات بیشتر از 2021 (69٪ در مقابل 67٪) از 20 یا بیشتر منبع داده مختلف برای اطلاع رسانی به سیستم های هوش مصنوعی، BI و تجزیه و تحلیل خود استفاده می کنند. این گزارش می‌گوید علیرغم تنوع منابعی که شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند و نیاز به دسترسی و استقرار دموکراتیک‌شده، تنها 30 درصد از پاسخ‌دهندگان از معماری پارچه داده‌ای برای حل چالش‌های سیلو داده استفاده می‌کنند.

تصمیم گیری یک عامل کلیدی در استفاده از هوش مصنوعی است

در این گزارش آمده است که توانایی توضیح اینکه چگونه هوش مصنوعی به یک تصمیم رسیده است برای مشاغل بسیار مهم است. اکثر متخصصان فناوری اطلاعات در سال‌های 2021 و 2022 گفتند که بتوانند توضیح دهند که هوش مصنوعی چگونه به یک تصمیم رسیده است، برای تجارت آنها مهم است.

کمبود مهارت/آموزش برای توسعه و مدیریت هوش مصنوعی قابل اعتماد (63٪) و ابزارهای مدیریت و مدیریت هوش مصنوعی که در همه محیط های داده کار نمی کنند (60٪) بزرگترین موانعی هستند که شرکت ها در توسعه هوش مصنوعی قابل توضیح و قابل اعتماد با آن روبرو هستند.

هوش مصنوعی برای مقابله با کمبود نیروی کار و افزایش کارایی

بر اساس این گزارش، کسب‌وکارها برای رفع کمبود نیروی کار و مهارت و افزایش بهره‌وری به هوش مصنوعی روی می‌آورند. دو سوم متخصصان فناوری اطلاعات گزارش دادند که شرکت آنها از ابزارهای اتوماسیون برای کاهش کارهای دستی یا تکراری استفاده می کند.

تقریباً نیمی از متخصصان فناوری اطلاعات به طور کلی گزارش دادند که شرکت‌های آنها از نرم‌افزار/ابزارهای اتوماسیون برای افزایش کارایی در عملیات فناوری اطلاعات (46%) و عملیات/وظایف تجاری (46%) و برای صرفه‌جویی در هزینه (45%) استفاده می‌کنند یا در نظر دارند از آنها استفاده کنند.

پذیرش هوش مصنوعی ESG را تسریع می کند

در این گزارش آمده است که افزایش پذیرش هوش مصنوعی باعث تسریع پیشرفت در ابتکارات ESG می شود. حدود 41 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات (41 درصد) گفتند که شرکت‌هایشان از هوش مصنوعی برای تسریع ابتکارات ESG استفاده می‌کنند و 25 درصد دیگر گفتند که شرکت‌هایشان برنامه‌هایی برای اعمال هوش مصنوعی در ابتکارات ESG خود دارند.

علاوه بر این، 44 درصد گفتند که از هوش مصنوعی برای کمک به شناسایی فرصت‌ها برای عملیات پایدارتر استفاده می‌کنند و بیش از یک سوم از متخصصان فناوری اطلاعات (36 درصد) گفتند که کسب‌وکارشان در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی برای رسیدن به اهداف پایداری خود هستند.

چهل و پنج درصد از متخصصان فناوری اطلاعات گفتند که سازمان های آنها از هوش مصنوعی برای کمک به مدیریت پیچیدگی منابع داده مورد نیاز برای گزارش پایداری و انتشار گازهای گلخانه ای استفاده می کنند. 39 درصد دیگر گزارش کردند که از ESG برای کمک به حمایت از طرح های DEI در کسب و کار خود استفاده می کنند.

نقش اخلاق هوش مصنوعی

در حالی که اکثر متخصصان فناوری اطلاعات در سال‌های 2021 و 2022 می‌گفتند که توانایی توضیح اینکه هوش مصنوعی چگونه به یک تصمیم تجاری رسیده است برای کسب‌وکارشان مهم است، در سال 2022 کاهش جزئی داشت (81٪ در مقابل 84٪).

حدود 60 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات گزارش کردند که فقدان مهارت/آموزش برای توسعه و مدیریت هوش مصنوعی قابل اعتماد، و ابزارهای مدیریت و مدیریت هوش مصنوعی که در همه محیط‌های داده کار نمی‌کنند (60 درصد) موانعی برای توسعه هوش مصنوعی قابل توضیح و قابل اعتماد هستند.

متخصصان فناوری اطلاعات اغلب می‌گویند که سازمان‌های آنها با حفاظت از حریم خصوصی داده‌ها در کل چرخه عمر (48 درصد)، نظارت بر هوش مصنوعی در محیط‌های ابری و هوش مصنوعی (45 درصد) و محافظت در برابر تهدیدات و تهاجم (41 درصد) از هوش مصنوعی قابل اعتماد و مسئولانه اطمینان می‌دهند.

IBM گفت، گزارش سال 2022 شامل پاسخ‌هایی از 7502 تصمیم‌گیرنده ارشد تجاری در سراسر جهان در ترکیبی از شرکت‌های بزرگ و کوچک بود.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا