سهامداران آمازون در مورد حسابرسی شرایط کار رای می دهند

0 0
Read Time:6 Minute, 30 Second

پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تلاش خود را برای حذف این پیشنهاد از مجمع عمومی سالانه آتی خود رد کرد، آمازون با رای سهامداران روبرو خواهد شد که خواستار ممیزی مستقل از شرایط کاری انبار خود برای اولین بار در تاریخ این شرکت است.

دو پیشنهاد سهامدار که خواستار ممیزی مستقل شده بودند در دسامبر 2021 – یکی توسط پلتفرم سرمایه گذاری دیجیتال Tulipshare و دیگری توسط Domini Impact Equity Fund – به نمایندگی از سرمایه گذارانی که نگران گزارش های جاری مبنی بر اینکه کارکنان آمازون در معرض شرایط کاری ناایمن و رفتار ناعادلانه قرار دارند، ارائه شد. در مقیاس جهانی.

پیشنهاد Tulipshare می‌گوید: «برای سال 2020، گزارش شد که میزان آسیب آمازون بیش از دو برابر کارگران انبار والمارت بود و میزان آسیب جدی آمازون تقریباً 80 درصد بیشتر از صنعت انبار گسترده‌تر بود. نرخ جابجایی بالای کارکنان شرکت – تقریباً 150٪ در سال قبل از همه‌گیری – تقریباً دو برابر بیشتر از صنایع خرده‌فروشی و لجستیک است.

جف بزوس، رئیس سابق، در پاسخ به تلاش‌های اخیر سازمان‌های کارگران انبار و آرای اتحادیه‌ها، اعتراف کرد که آمازون باید «کار بهتری» برای کارکنانش انجام دهد. ما به عنوان سهامداران آمازون موافق هستیم، به همین دلیل است که ما خواستار یک حسابرسی و گزارش مستقل از شرایط کاری و رفتاری هستیم که کارگران انبار آمازون با آن روبرو هستند.

آمازون در ابتدا تلاش کرد تا پیشنهادات را از مجمع عمومی سالانه خود حذف کند (AGM) و وکلای آن در ژانویه 2022 به تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده SEC نامه نوشتند تا بر اساس این که مسائل ایمنی محل کار “یک موضوع تجاری عادی” است و در نتیجه قابل استثنا هستند، درخواست حذف آنها را بکنند.

SEC – که راهنمای آن را تغییر داد در 3 نوامبر 2021 به طوری که پیشنهادات سهامداران مربوط به “مسائل مهم سیاست اجتماعی” دیگر نمی توانند تحت استثنای “کسب و کار معمولی” مستثنی شوند – این درخواست رد شد و اولین بار است که موضوع برخورد و ایمنی کارگران به رای گذاشته می شود. در یک مجمع عمومی آمازون

Computer Weekly برای اظهار نظر در مورد رد درخواست SEC با آمازون تماس گرفت، اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.

جنا آرمیتاژ، مدیر ارشد بازاریابی Tulipshare، در صحبت با Computer Weekly، گفت که این اولین گام خوب در مسیر درست است، زیرا تغییرات SEC باعث می شود تا این پیشنهاد در برگه رای بسیار آسان تر شود.

ما فقط خواهان ممیزی هستیم. این ممیزی فقط داده‌ها را برمی‌گرداند و اطمینان حاصل می‌کند که می‌توانیم در مسیر درست قرار بگیریم… به همان سرعتی که باید انجام نمی‌دهد، اما داده‌ها را ارائه می‌دهد تا مطمئن شویم که آمازون این مشکل را برطرف می‌کند. آرمیتاژ گفت.

او افزود که گزارش های مداوم از شرایط بد کاری برای تجارت بد است. این مسائل برای مدت طولانی ادامه داشته است، و این وظیفه ماست که بر مدیریت آمازون به عنوان سهامداران نظارت کنیم… این نیروی کار کارگران انبار آمازون است که سود سهام را به سهامداران پرداخت می کند، بنابراین ما باید اطمینان حاصل کنیم که سود سهام ما به نتیجه نمی رسد. هزینه به خطر انداختن ایمنی برای کارگران، “او گفت.

در پاسخ به پیشنهاد Tuplishare، که اکنون گنجانده شده است، اکنون به عنوان آیتم 16 در گنجانده شده است بیانیه پروکسی آمازون، هیئت مدیره شرکت (در همان سند) با استناد به ابتکارات ایمنی و سرمایه گذاری های متعددی که شرکت در سال های اخیر انجام داده است، توصیه کرد که سهامداران به این پیشنهاد رای منفی دهند.

با توجه به تعهد ما به ایمنی محل کار، گام‌هایی که برای تحقیق، سرمایه‌گذاری، و به کارگیری داده‌ها و بینش‌ها برای بهبود ایمنی در محل کار خود انجام می‌دهیم، و افشای قوی ما در مورد این مراحل، هیئت مدیره توصیه می‌کند که سهامداران به این پیشنهاد رای منفی دهند. ” آن گفت.

این مسائل برای مدت طولانی ادامه داشته است، و وظیفه ما نظارت بر مدیریت آمازون به عنوان سهامداران است.

جنا آرمیتاژ، تولیپشیر

ابتکارات و سرمایه‌گذاری‌هایی که آمازون در بیانیه پروکسی ذکر می‌کند شامل ابتکار WorkingWell خود می‌شود، که آن را به عنوان یک برنامه جامع توصیف می‌کند که هدف آن کمک به جلوگیری از آسیب‌ها، ارائه خدمات سلامتی، و ارائه سواد سلامت برای کارکنان است. مشارکت 5 ساله 12 میلیون دلاری آن با شورای ملی ایمنی، که هدف آن استفاده از فناوری برای کاهش میزان آسیب و بهبود زمان بهبودی است. و 15 میلیارد دلار در هزینه های مرتبط با کووید و همچنین 300 میلیون دلار دیگر برای “پروژه های ایمنی” غیر مرتبط با کووید هزینه کرد.

Computer Weekly برای اظهار نظر در مورد این پیشنهاد با آمازون تماس گرفت، اما گفت که چیز جدیدی برای اضافه کردن وجود ندارد.

کلی نانتل، سخنگوی آمازون، در پاسخ به سؤالات جداگانه در مورد سابقه ایمنی در محل کار شرکت و اینکه چرا گزارش‌های مربوط به کار ضعیف ادامه دارد، گفت که ده‌ها هزار کارمند اضافی را برای برآورده کردن تقاضای پیش‌بینی نشده کووید-19 استخدام کرده است.

نانتل گفت: «مانند سایر شرکت‌های صنعت، ما شاهد افزایش صدمات قابل ثبت در این مدت از سال 2020 تا 2021 بودیم، زیرا افراد جدید زیادی را آموزش دادیم.

“بازبینی همه OSHA [Occupational Safety and Health Administration] داده ها، واضح است که از سال 2019 تا 2021، میزان آسیب قابل ثبت آمازون بیش از 13 درصد کاهش یافته است در حالی که سه خرده فروش بزرگ دیگر در صنعت ما شاهد افزایش نرخ خود بودند. در حالی که ما هنوز کار بیشتری برای انجام داریم و تا زمانی که از نظر ایمنی عالی نباشیم، راضی نخواهیم شد، ما همچنان به پیشرفت های قابل اندازه گیری در کاهش آسیب ها و ایمن نگه داشتن کارکنان ادامه می دهیم.

در مورد ادعاهای آمازون مبنی بر اینکه آمازون به ایمنی محل کار متعهد است، آرمیتاژ Tulipshare گفت که هر اقدامی که این شرکت انجام می دهد، “کار نمی کند”، و افزود: “این سال ها است که ادامه دارد، و فقط بدتر می شود … چگونه می توانید این شرکت باشید. “بهترین کارفرمای جهان” و دارای نرخ گردش مالی 150٪ است؟

وی در ادامه خاطرنشان کرد که تلاش‌های اخیر اتحادیه‌ها نیز نشانگر قوی از تداوم مشکل است. به عنوان مثال، کارگران آمازون در انبار JFK8 – یک مرکز اصلی اجرای آمازون در استاتن آیلند که بیش از 8300 نفر را استخدام می کند – در 1 آوریل 2022 به اتحادیه رای داد، غول تجارت الکترونیک را مجبور کرد تا برای اولین بار اتحادیه کارگری خود را در ایالات متحده به رسمیت بشناسد.

تلاش اتحادیه کارگری توسط اتحادیه کارگری آمازون (ALU) هدایت شد که در آوریل 2021 در پاسخ به شرایط کار در شرکت.

آرمیتاژ گفت: «راه‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید سعی کنید در مقابل آن مقاومت کنید، و فعالیت سهامداران تنها یکی از آنهاست. که به این پیشنهاد رای مثبت می دهند. ما امیدواریم با توجه به خطر اعتبار برای سرمایه گذاران، شرکت خوبی در این مجمع عمومی داشته باشیم.

او افزود که در حالی که سایر موسسات سرمایه گذاری مانند خدمات سهامداران نهادی و گلس لوئیس هنوز به طور صریح از این پیشنهاد حمایت نکرده اند، مجمع عمومی عادی در 25 مه 2022 به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که نشان دهند در رفتار آمازون با کارگران انبار شریک نیستند.

آ 24 سرمایه گذار نهادی دیگر – از جمله مدیران دارایی Nordea، Royal London و چندین صندوق بازنشستگی بزرگ اروپایی و ایالات متحده – به طور جداگانه تلاش کردند تا یک تصمیم سهامداران این امر باعث افزایش شفافیت در مورد محل و میزان مالیات پرداختی آمازون در سراسر جهان خواهد شد.

در حالی که آمازون نیز این قطعنامه را به چالش کشید بر اساس این که این یک موضوع “تجارت عادی” بود، SEC نظر مخالف داشت، به این معنی که رای سهامداران در مورد این موضوع نیز ادامه خواهد داشت.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا