سهامداران آمازون به حسابرسی شرایط کاری انبار رأی منفی می دهند

0 0
Read Time:5 Minute, 26 Second

سهامداران آمازون به پیشنهادی رای دادند که از غول تجارت الکترونیک خواسته شده بود تا یک ممیزی مستقل از شرایط کاری انبار خود انجام دهد، علیرغم نگرانی‌های مداوم در مورد آسیب‌های زیاد و نرخ جابجایی کارکنان.

پیشنهاد حسابرسی انبار – که سهامداران در جلسه مجمع عمومی سالانه آمازون (AGM) در 25 مه به آن رأی دادند – توسط پلتفرم سرمایه گذاری دیجیتال Tulipshare در دسامبر 2021 ارائه شد.

در حالی که آمازون معتقد است که “محل کار ایمن و مثبت را فراهم می کند”، گزارش های متعددی از صدمات رخ داده در انبارها، اهداف عملکردی دست نیافتنی و رفتار ناعادلانه با کارگران گزارش شده است.

پیشنهاد Tulipshare می‌گوید: «برای سال 2020، گزارش شده است که میزان آسیب‌دیدگی آمازون بیش از دو برابر کارگران انبار والمارت بوده و میزان آسیب جدی آمازون نزدیک به 80 درصد بیشتر از صنعت انبارهای گسترده‌تر است.» این شرکت اضافه کرد که نرخ بالای جابجایی کارکنان شرکت – حدود 150٪ در سال قبل از همه‌گیری – تقریباً دو برابر بیشتر از صنایع خرده‌فروشی و لجستیک بود.

آمازون در ابتدا تلاش کرد تا این پیشنهاد را از مجمع عمومی خود حذف کند، با وکلای خود در ژانویه 2022 به تنظیم کننده اوراق بهادار ایالات متحده SEC نامه نوشتند تا درخواست حذف آن را بر اساس اینکه مسائل ایمنی محل کار “یک موضوع تجاری عادی” است و بنابراین قابل حذف است، درخواست کنند.

SEC – که راهنمای آن را تغییر داد در 3 نوامبر 2021، به طوری که پیشنهادهای سهامداران مرتبط با “مسائل مهم سیاست اجتماعی” دیگر نمی توانند تحت استثنای “تجارت عادی” مستثنی شوند – این درخواست را رد کرداین اولین باری است که موضوع درمان و ایمنی کارگران در مجمع عمومی آمازون به رای گذاشته شد.

در حال حاضر مشخص نیست که سهامداران خاص به کدام سمت رأی داده اند، زیرا اطلاعات در مورد نتیجه کامل تا چهار روز پس از رأی گیری منتشر نمی شود. هم Tulipshare و هم Amazon تایید کرده اند که بر اساس نتایج اولیه، سهامداران به این پیشنهاد رای منفی داده اند.

Computer Weekly با Vanguard Group و BlackRock – سهامداران عمده آمازون که به ترتیب 6.6٪ و 5.4٪ از کل سهام باقیمانده را در اختیار دارند – تماس گرفت – اما فقط پاسخی از Vanguard دریافت کرد که گفت در مورد آرای خود یا رای شرکت های پرتفوی خود اظهار نظری نکرده است. موضوع سیاست شرکت

Antoine Argouges، مدیرعامل و موسس Tulipshare، که قصد دارد در سال 2023 مجدداً پیشنهاد خود را ارائه دهد، گفت: «در حالی که ما از تصویب نشدن پیشنهاد امروز ما ناامید هستیم، این رای فقط آغاز مبارزه برای حقوق کارگران بود.

آمازون هنوز نتیجه کامل رای گیری را فاش نکرده است، اما بر اساس گفتگوهای مثبتی که با سهامداران عمده در این هفته داشته ایم، دلایل زیادی داریم که باور کنیم پیشنهاد ما حمایت قوی داشته است. پس از انتشار نتایج، گزینه های خود را برای ادامه مبارزه برای شرایط کاری بهتر در آمازون بررسی خواهیم کرد.

مدیر ارشد بازاریابی Tulipshare، جنا آرمیتاژ، قبلا به هفته نامه کامپیوتر گفت گزارش‌های مداوم از شرایط بد کاری در آمازون برای تجارت بد است.

او گفت: “مسائل برای مدت طولانی ادامه داشته است و وظیفه ما نظارت بر مدیریت آمازون به عنوان سهامداران است.” “این نیروی کار کارگران انبار آمازون است که سود سهام را به سهامداران پرداخت می کند، بنابراین ما باید اطمینان حاصل کنیم که سود سهام ما به قیمت به خطر انداختن ایمنی کارگران نیست.”

آرمیتاژ اضافه کرد که این رای به سرمایه گذاران فرصتی داد تا نشان دهند که در رفتار آمازون با کارگران انبار شریک نیستند.

اگرچه سهامداران حسابرسی انبار را رد کردند و 14 قطعنامه دیگر در رابطه با حقوق کارگران، تأثیرات محیطی شرکت یا سایر مسائل اجتماعی، آنها پیشنهاداتی را در مورد آنها تصویب کردند جبران خسارت اجرایی و الف تقسیم سهام.

تعدادی از موسسات سرمایه گذاری بزرگ از جمله شرودرز، گلس لوئیس و خدمات سهامداران نهادی (ISS)، علناً قصد خود را برای رأی مثبت به این پیشنهاد قبل از مجمع عمومی اعلام کردند. Computer Weekly برای اظهار نظر با شرودرز، گلس لوئیس و ISS تماس گرفت اما تا زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

Computer Weekly همچنین با آمازون در مورد نتیجه رای گیری و همچنین نحوه برنامه ریزی برای بهبود شرایط کاری در آینده تماس گرفت. Computer Weekly ارجاع داده شد بیانیه پروکسی آمازون پیش از AGM منتشر شد: “ایمنی برای هر کاری که ما در آمازون انجام می دهیم ضروری است، همانطور که با تمرکز بی وقفه ما بر آموزش بهداشت و ایمنی، تعامل با کارمندان و اصلاح فرآیندهایمان برای بهبود شرایط کاری نشان داده شده است.

ما در مورد تعهد و تلاش‌های خود برای بهبود ایمنی محل کار شفاف هستیم، بحث در مورد ابتکارات ما در جزئیات ما است. با احتیاط تحویل داده شد گزارش ایمنی و در وب سایت ما ما بیش از 15 میلیارد دلار هزینه های مرتبط با کووید-19 را متحمل شده ایم تا به ایمنی کارکنان خود کمک کنیم و برای مشتریان خود ارائه دهیم.

“ما نرخ حوادث نیروی کار خود را به همراه مقایسه با انواع صنایع فاش کرده ایم. نرخ رویداد زمان از دست رفته ما در سطح جهانی 2.3 و در ایالات متحده 2.6 در سال 2020 بود که به ترتیب 43 و 49 درصد نسبت به سال 2019 بهبود یافته است. علاوه بر این، نرخ رویداد قابل ثبت ما در سال 2020 در سطح جهانی 5.1 و در ایالات متحده 6.5 بود که به ترتیب 24 و 25 درصد بهبودی نسبت به سال 2019 داشته است.

بیانیه نیابتی اضافه کرد که هیئت مدیره که “نظارت مستقیم بر رفاه کارکنان و ایمنی محل کار” دارد، به طور منظم اقدامات ایمنی خود را بررسی می کند.

مارکوس استورم، سخنگوی اتحادیه کارگران فناوری متحد و کارگران متحد (UTAW) – شاخه ای از اتحادیه کارگران ارتباطی بریتانیا (CWU) برای نمایندگی و مبارزه برای کارگران شاغل در هر سطح از بخش فناوری تاسیس شده است – گفت: «آمازون در مورد رفتارش با کارکنان سخت کوش انبار سؤالات بزرگی برای پاسخ دادن دارد. مقایسه با شرکت های مشابه مانند والمارت برای آمازون بسیار نامطلوب است.

نادیده گرفته شدن هر دو مسائل مربوط به کارگران و در حال حاضر درخواست سهامداران برای حسابرسی مستقل، دلیل جدی نگرانی برای همه سهامداران آمازون است. اگر شرکتی با منابع آمازون از حسابرسی مستقل امتناع کند، این یک پرچم قرمز بزرگ است.

من با آمازون و کارمندان سابق آمازون در UTAW صحبت کرده‌ام و کاملاً از درخواست حسابرسی مستقل حمایت می‌کنم. پاسخ هیئت مدیره به هیچ یک از سوالاتی که می تواند با یک تحقیق مستقل واقعی پاسخ داده شود، پاسخ نمی دهد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا